آربیتراژ ثابت در معاملات ارزهای دیجیتال

0 ۴۷۸

در چند سال اخیر بازار ارزهای دیجیتال به پلتفرمی بسیار سودآور تبدیل شده است.

به طوری که افراد و شرکت‌های بسیاری به عنوان سرمایه‌گذار وارد این عرصه شده‌اند. البته در طی گذشت زمان به دلیل رونق گرفتن بازار رقابتی و وجود متغیرهای گوناگون، سرمایه‌گذاران روی به استفاده از استراتژی‌های معاملاتی خاصی آورده‌اند. از این جمله می‌توان به آربیتراژ ثابت اشاره نمود.

آربیتراژ ثابت اساساً یک نوع استراتژی معاملاتی است که توسط برخی از شرکت‎ها و نیز بانک‌های سرمایه‌گذار مورد استفاده قرار می‌گیرد; شرکت‌هایی که معمولاً با دراختیار داشتن پول قرضی از مردم و سرمایه‌گذاران سعی دارند; تا به درآمدهای بالایی دست یابند;در این بین، گفتنی است که استفاده از استراتژی آربیتراژ ثابت در طی سالیان اخیر در بازارهای بورس جهانی و بخصوص دنیای ارزهای دیجیتال با افزایشی قابل توجه رو به رو شده است.

 استراتژی آربیتراژ ثابت

این استراتژی در دنیای ارزهای دیجیتال از وجود فرصت‌های آربیتراژ استفاده کرده و بدین ترتیب باعث بدست آمدن سود می‌شود;منظور از فرصت‌های آربیتراژی همان وجود تفاوت قیمت‌ها برای ارزهای دیجیتال یکسان در چند صرافی می‌باشد;در واقع قیمت یک ارز دیجیتال در دو صرافی جد از هم، متفاوت بود; و فرد سرمایه‎گذار با به کارگیری استراتژی آربیتراژ ثابت، از طریق خرید ارزان آن ارز و فروش گرانترش می‌تواند در یک بازه‌ی زمانی مشخص به سود برسد;نکته قابل توجه در این استراتژی این است که فرد سرمایه‎گذار بدون گرفتن ریسک‌های بزرگ و تنها با توجه به وجود تفاوت قیمت‌هایی کم در بین قیمت یک ارز مشابه در چند صرافی;نسبت به انجام این استراتژی و کسب درآمد اقدام می‎نماید.

البته در نظر داشته باشید که اگر سرمایه‎گذار نتواند در زمان مشخص این استراتژی را انجام دهد;در این صورت احتمال این که با از دست رفتن بخش قابل توجهی از سرمایه رو به رو شود، وجود دارد;بنابراین توانایی استفاده از فرصت‌ها و نیز داشتن عکس‌العمل سریع;یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در استراتژی آربیتراژ ثابت عنوان شده است.

چطوری از استراتژی آربتراژ ثابت استفاده کنیم؟

برای به کارگیری این استراتژی در دنیای ارزهای دیجیتال، راه‌های مختلفی وجود دارد;البته در نظر داشته باشید که این استراتژی بیش‌تر در بورس‌های جهانی مورد استفاده بودهو اخیراً در بازار ارزهای دیجیتال هم مورد توجه و علاقه افراد قرار گرفته است;اگر در دنیای ارزهای دیجیتال و معاملات آن دارای تجربه و توان فنی مناسب و بالایی هستید;به تنهایی و شخصاً می‎توانید از این استراتژی استفاده کرده و به سود و درآمدهای مناسبی دست یابید;ولی همانطور که گفته شد، این استراتژی دارای ریسک‌های بالایی هم بوده و ممکن است در اثر خرید و فروش‌هایی اشتباه با از دست رفتن کل و یا بخش قابل توجهی از سرمایه‌ی خود رو به رو شوید.

نوع دیگر به کارگیری این استراتژی، کمک گرفتن از یک شرکت سرمایه‌گذاری می‌باشد.

همانطور که توضیح داده شد، شرکت‌های سرمایه‌گذاری در این زمینه از سرمایه‌ی افراد دیگر به عنوان پول قرضی استفاده کرده و وارد معاملات آربیتراژ می‌شوند;در این بین در گذر زمان و با حاصل شدن سودهای استراتژی آربیتراژ ثابت;به تدریج سرمایه‌ی قرض گرفته شده به صورت درصدی به فرد سرمایه‌گذار برگشت داده می‌شود;حال فرد سرمایه‌گذار قادر خواهد بود; به واسطه‌ی یک شرکت و در راستای سرمایه‌گذاری با استراتژی آربیتراژ ثابت به درآمدهای ثابت و مطمئنی در دنیای ارزهای دیجیتال دست یابد; که در ازای سود ماهیانه در اختیار وی قرار می‌گیرد.

به کارگیری استراتژی آربیتراژ ثابت تا چه حد منطقی می‌باشد؟

توجه داشته باشید که استراتژی آربیتراژ ثابت معمولاً در بازارهای بورس جهانی و شرکت‌های واسطه‌ی معتبر و فنی مورد استفاده قرار می‌گیرد;حال آن که استفاده از این استراتژی در بازار ارزهای دیجیتال یک امری تازه بود ;و هنوز آن طور که باید و شاید جا نیفتاده است.

از این رو توصیه می‌شود که بدون داشتن دانش فنی مناسب نسبت به بکارگیری این استراتژی اقدام نکنید.

مورد دیگری که بکارگیری این استراتژی را پر خطرتر می‌کند; این است که شرکت‌های فعال در این زمینه در بازارهای ارزهای دیجیتال تازه کار بوده; و از این رو از تجربه کافی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود برخوردار نیستند; لذا با توجه به شرایط پرنوسان بازار ارزهای دیجیتال; توصیه می‌شود که برای استفاده از این استراتژی، قدم‌های فنی و منطقی‌تری را بردارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.