آمار استفاده از تتر در بازار بیش‌تر از بیت‌کوین شد!

0 ۳۴

داستان تتر

ارز دیجیتال تتر در بازار به عنوان یک استیبل‌کوین به شمار می‌رود; بدین معنی که قیمت این ارز دیجیتال در بازار; همواره در حدود 1 دلار ثابت شده است; با ثابت ماندن قیمت این ارز در محدوده یک دلاری; بیش‌تر سرمایه‌گذاران بازار از آن به عنوان جایگاه امنی برای تبدیل و نگهداری ارز دیجیتال خود استفاده می‌کنند; حال بر اساس گزارشات منتشر شده، در زمان‌های اخیر آمار استفاده از تتر در حال افزایش بوده است.
این افزایش تا حدی بوده که تتر توانسته که حتی آمار استفاده از بیت‌کوین را نیز پشت سر بگذارد و به بالاترین حد استفاده از خود در بازار دست یابد.
در این مقاله قصد داریم چرایی رونق استفاده از تتر و نیز دلایل محبوب‌تر شدن این ارز نسبت به بیت‌کوین را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

چرا آمار استفاده از تتر در حال افزایش است؟

دنیای ارزهای دیجیتال همواره با اعمال برخی از محدودیت‌ها از طرف دولت‌ها و بانک‌ها رو به رو بوده است.

به طوری که در برخی از کشورها، امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا به صورت کلی ممنوع بوده و یا این که در موقع فعالیت در یک صرافی، نمی‎توان در آن پلتفرم به صورت مستقیم و از طریق کارت‌های بانکی خرید کرده و یا با فروش ارزهای دیجیتال، پول حاصل را در حساب خود واریز کنیم.

در واقع در صورتی که فرد قصد واریز و یا برداشت از کیف پول خود را داشته باشد; نخواهد توانست که از حساب بانکی خود استفاده نماید;بنابراین، دارائی سرمایه‌گذار در درون حساب کاربری وی در صرافی و یا در درون کیف پولش باقی خواهد ماند.

حال از آن جایی که دنیای ارزهای دیجیتال همواره با نوسانات قیمتی زیادی رو به رو می‌باشد; ممکن است دارائی‌های فرد در کیف پولش نیز دچار این نوسانات قیمتی شده و با کاهش ارزش رو به رو شود; این موضوع باعث ضرر مالی شدید سرمایه‌گذار خواهد شد. درست در چنین سناریویی; ارزش و اهمیت تتر مشخص می‌شود.

برتری تتر

به طوری که افراد از تتر برای تبدیل دارائی خود به دلار استفاده می‌کنند.

در واقع معادل ارزش دلاری آن‌ها در تتر حفظ خواهد شد و از آن جا که تتر در برابر نوسانات قیمتی نفوذناپذیر است، هیچ‌گاه با کاهش قیمت رو به رو نشده و ارزش دارائی سرمایه‌گذار هم به طور کامل حفظ خواهد شد;این سناریو در زمان‌های اخیر بسیار تکرار شده است;مخصوصاً با تحریم‌های بانک‌های کشورهایی مانند چین نسبت به فعالیت صرافی‌ها;آمار استفاده از تتر نیز به صورت فزاینده‌ای افزایش داشته است.

بیش‌تر استفاده‌های صورت گرفته از تتر در صرافی‌های Huobi و Binance بوده که در پی این روند افزایشی ظرفیت بازار تتر به بالاترین حد خود رسیده و برابر با 4 میلیارد دلار شده است.

گفتنی است که با ادامه محدودیت‌های وارد شده، شاهد افزایش کاربرد تتر نیز خواهیم بود.

تتر چگونه توانسته از بیت‌کوین پیشی بگیرد؟

در کنار تحریم‌های بانکی وارد شده، عامل بسیار مهم دیگری نیز بر روند افزایش کاربرد تتر تأثیر داشته است.
برای پی بردن به این عامل باید به طرز تفکر سرمایه‌گذاران توجه نمود;در این راستا باید گفت که هر سرمایه‌گذاری در بازار، همواره به دنبال کسب سود بیش‌تر است و از طرفی نیز در تلاش است تا از ضررهای مالی دوری نماید.
حال در چنین وضعیتی یکی از دلایل اصلی بروز ضررهای مالی، نوسانات قیمتی می‌باشد.
در این بین قبلاً به دلیل داشتن ثبات بیش‌تر، سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دادند که دارائی‌های خود را به بیت‌کوین تبدیل کنند تا بدین ترتیب به دلیل قدرتمند بودن بیت‌کوین مانع از سقوط احتمالی سرمایه‌ی خود شوند.

ولی در زمان‌های اخیر، قضیه با قبل تفاوت‌های زیادی پیدا کرده است.

در حال حاضر افراد این نظر را دارند که به جای بیت‌کوین، چه بسا بهتر است که سرمایه‌ی خود را به یک ارز بدون نقصان تبدیل کنند. از این رو آمار استفاده از تتر که قیمتش همواره در حدود 1 دلار است، با افزایش رو به رو شده است.

سرمایه‌گذاران تتر را به عنوان بخشی امن در برابر طوفان‌های نوسانات قیمتی انتخاب کرده‌اند. از این رو همه روزه شاهد استفاده بیش‌تر از تتر در بازار هستیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.