آمار گوگل ، افزایش علاقه مردم به ارزهای دیجیتال را نشان میدهد!

0 ۱۴

 زندگی بشر به صورت قابل توجهی با موتور جستوجو گوگل عجین شده است.

به طوری که بسیاری از افراد در طول روز برای گرفتن تصمیمات خود به گوگل مراجعه کرده و با توجه به نتایج بدست آمده; اقدامات خود را در پیش می‌گیرند. در این راستا;یکی از موضوعاتی که توسط کاربران اینترنتی بسیار جست و جو شده، کلمات ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت‌کوین می‌باشد.

گوگل همواره در سرویس google trends خود; آمار جست و جوهای صورت گرفته توسط کاربرانش را به صورت دیتای مصور در اختیار عموم قرار می‌دهد; بسیاری از افراد از این دیتا ارائه شده; استفاده‌های بهینه‌ای را برده و خدمات خود را متناسب با آن در اختیار کاربران اینترنتی قرار می‌دهند.

در این راستا بر اساس آمار منتشر شده توسط google trends; به وضوح دیده می‌شود که آمار جست و جوی کلمه ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت‌کوین در گوگل با افزایش رو به رو بوده است; حال در رابطه با این افزایش جست و جو با سوالاتی اساسی رو به رو هستیم.

آیا علاقه عموم به این حوزه دوباره بیش‌تر شده است؟

آیا کاربران در پی خرید و یا فروش ارزهای دیجیتال خود هستند؟ این‌ها و بسیاری سوالات مشابه با این موارد وجود دارند که پاسخ‌های متفاوتی به آن‌ها داده می‌شود;حال از این رو که در خصوص افزایش و یا کاهش آمار جست و جو، کارشناسان بازار نظرات بسیار متفاوتی را بیان می‌کنند; در ادامه قصد داریم به بررسی هر یک از این موارد بپردازیم; هدف آن است که بتوانیم به یک الگوی مناسبی در روند آمار جست و جو گوگل ارزهای دیجیتال و نیز سیر تغییرات قیمتی بازار ارزهای دیجیتال پی ببریم.

علل افزایش جست و جو ارزهای دیجیتال در آمار گوگل

برای بررسی و یافتن ارتباط بین آمار جست و جوی گوگل ارزهای دیجیتال (بخصوص بیت‌کوین) و سیر قیمتی بازار; قصد داریم به صورت جزئی به بررسی علل این موضوع بپردازیم; در ادامه علل افزایش این جست و جوها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آگاهی پایین

بسیاری بر این عقیده هستند که افزایش آمار جست و جو ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت‌کوین; به دلیل نیاز کاربران و یا افراد تازه وارد به کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد ارزهای دیجیتال می‌باشد; این نظریه کاملاً درست است; زیرا این حالت یک موضوع ابتدایی و اساسی در مورد یادگیری مبحث جدیدی می‌باشد; ولی در این خصوص کارشناسان بازار بر این عقیده هستند که دلیل اصلی افزایش و کاهش آمارهای عامل دیگری می‌باشد.

همسو بودن جست و جوها با نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال

کارشناسان بازار بر این عقیده هستند که افزایش و یا کاهش آمار جست و جو بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال مربوط به تغییرات قیمتی صورت گرفته در مورد آن‌ها می‌باشد; برای درک بهتر این ارتباط، به بررسی جزئی‌تر آمار و قیمت بیت‌کوین می‌پردازیم.

در اثبات نظریه این افراد، به تصویر زیر توجه نمایید.

در تصویر بالا، خطوط آبی بیانگر قیمت بیت‌کوین بوده و خطوط قرمز نیز بیانگر آمار جست و جو بیت‌کوین در گوگل می‌باشد; با اندکی دقت و تمرکز در نمودار می‌توان به ارتباط بسیار جالب بین نوسانات قیمتی بیت‌کوین و آمار جست و جو این ارز در گوگل پی برد.
در نظر داشته باشید که در تاریخ‌های 20 سپتامبر تا 2 اکتبر که قیمت بیت‌کوین در حال کاهش بوده; شاهد افزایش آمار جست و جو این ارز دیجیتال در گوگل هستیم; همچنین توجه داشته باشید که در تاریخ 26 اکتبر و نزدیکی‌های آن; با افزایش قیمت بیت‌کوین، به یکباره شاهد افزایش آمار جست و جو بیت‌کوین در گوگل هستیم.
در کل با بررسی این آمار و تصویر منتشر شده، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که میزان جست و جوهای ارزهای دیجیتال بخصوص بیت‌کوین در گوگل; با هر افزایش و یا کاهش قیمت شدید این ارزها با افزایش رو به رو می‌شود; از این رو دلیل افزایش آمار جست و جو اخیر نیز می‌تواند به خاطر کاهش کلی قیمت ارزهای دیجیتال در بازار باشد.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.