ارزهای دیجیتال هم مثل اینترنت اولیه غیر باورند اما …!

0 ۴۰

افزایش کاربران ارزهای دیجیتال

Brian Armstrong مدیر عامل صرافی رمزارز Coinbase در اظهارت جدید خود، پیرامون تحولاتی که می‌توانند پایگاه کاربران ارزهای دیجیتال را افزایش دهند، و همچنین شباهت‌هایی که بین ارز های دیجیتال و اینترنت اولیه وجود دارد، توضیحاتی را ارائه کرده است.

Armstrong با انتشار توییت‌هایی در تاریخ چهارم مارس سال میلادی جاری، اذعان داشت با اتخاذ تحولات و توسعه‌هایی که موجب پذیرش گسترده اینترنت در سراسر جهان شده است، می‌توان تعداد کاربران ارز های دیجیتال را افزایش داد (به عبارتی، این تحولات را می‌توان در پذیرش ارزهای دیجیتال اجرا و پیاده سازی کرد).

Armstrong در حالی که اعتراف کرد نمی‌داند کدام بلاک چین می‌تواند کاربران کریپتو کارنسی‌ها را از 50 میلیون به 5 میلیارد افزایش دهد، گفته است: “زنجیره‌ای که توانایی مدیریت برخی از مقیاس پذیری‌ها، حریم خصوصی‌ها، هویت غیر متمرکز و راه‌‌حل‌های ابزارهای توسعه دهنده را داشته باشد، قطعا نقش بزرگی در این توسعه خواهد داشت”.

شباهت‌های میان ارزهای دیجیتال و اینترنت اولیه!

اساس این صحبت‌ها گفتگوی جدیدی بوده که Armstrong با Ben Horowitz (بنیانگذار A16z) پیرامون ارزهای دیجیتال و اینترنت اولیه داشته است. پیش از این، Horowitz مدیر محصول شرکت Netscape بوده است. شرکت Netscape در اواسط دهه نود پشتیبان مرورگر وب ناشناسی بود که بیش از 90% از سهم بازار را در اختیار داشت.

با این تفاسیر، Armstrong معتقد است شرکت Netscape ابزارهایی را توسعه داده و ایجاد کرده است که سبب شده اینترنت به جریان اصلی تبدیل شود و میلیون‌ها نفر از توسعه‌دهندگان و استارتاپ‌ها در سراسر جهان را به سوی خود جذب کند.

Armstrong می گوید: “در روزهای اولیه اینترنت، پهنای باند dial-up به شدت برای دسترسی به محتوا محدودیت داشت و علاوه بر آن، عدم رعایت استاندارهای حریم خصوصی نیز مانع از اعتماد مردم به وب می شد”.

Armstrong به شباهت‌های میان روزهای اولیه اینترنت و چشم انداز فعلی ارزهای دیجیتال اشاره کرده و گفته است: “میان چشم انداز فعلی ارز های دیجیتال و روزهای اولیه راه اندازی اینترنت شباهت‌های زیادی وجود دارد، آن زمان هم مردم به اینترنت اعتماد نداشتند، دقیقا این عدم اعتماد در ارزهای دیجیتال نیز صادق است! سرعت کند اینترنت و مدل‌های dial-up نشان دهنده چالش‌های اولیه در مقیاس پذیری بلاک چین‌ها هستند. SSL و HTTPs مشابه برخی از تلاش‌های کوین‌های حریم خصوصی به شمار می‌آیند”.

در نهایت، Armstrong معتقد است ارز های دیجیتال برای این که به جریان اصلی مبدل شوند باید بر روی مقیاس‌پذیری، حفظ حریم خصوصی، استاندارهای هویت غیر متمرکز و ابزارهایی کار کنند که توسعه را آسان تر می کنند.

استفاده واقعی از ارزهای دیجیتال

با گذشت زمان، ارز های دیجیتال تنها مختص به علاقه مندان به فناوری اطلاعات نخواهند بود و پا را فراتر خواهند گذاشت.

Therese Chambers (مدیر تحقیقات نظارتی در Financial Conduct Authority بریتانیا) می‌گوید کریپتو کارنسی‌ها در حال از دست دادن موقعیت حاشیه‌ای خود هستند؛ زیرا این ارزها در حال شبیه شدن به دارایی‌های سنتی هستند.

با تمام این تفاسیر، شاهد افزایش دسترسی آسان‌تر مردم به دارایی‌های رمزنگاری (در سراسر دنیا) هستیم. داده‌ها نشان می‌دهند تعداد دستگاه‌های خودپرداز ارز های دیجیتال در سراسر جهان (75 کشور) به بیش از 7,000 دستگاه رسیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.