ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت

0 ۲۶

طبق خبرهای منتشر شده، گفته می شود روسیه در حال آماده سازی برای ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال; به عنوان ابزاری برای پرداخت کالاها و خدمات است.

در تاریخ 29 نوامبر سال میلادی جاری، Izvestia گزارشی به نقل از چندین منبع منتشر ساخت که نشان می دهد در حال حاضر; بحث‌هایی پیرامون منع استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت در بانک مرکزی کشور روسیه; تنظیم کنندگان مالی و وزارت امور مالی این کشور در دست گفتگو و بررسی است.

اقدامات قانونی به صورت رسمی، مورد تایید قرار نگرفته‌اند!

Vladislav Antonov (تحلیل‌گر در Alpari Information  و Analytical Center) در مصاحبه خود با خبرگزاری Izvestia اذعان داشته است: “در حال حاضر، ارزهای دیجیتال می توانند برای تجارت الکترونیکی مورد استفاده قرار بگیرند و بسیاری از فریلنسرهای روسی از جمله برنامه نویسان و طراحان موافق این گزینه هستند که حقوق خود را در قالب رمزارز بیت کوین و اتریوم دریافت کنند”.

Antonov در ادامه صحبت‌های خود می گوید:

“در حالی که ارزهای دیجیتال به صورت رسمی مجاز نیستند; اما از آن‌ها به طور گسترده‌ای برای خرید کالاها و انجام خدمات مانند خرید بلیت، خرید کامپیوتر و لوازم خانگی، اجاره آپارتمان و … استفاده می شود”.
اگر منابع خبری Izvestia صحیح باشند; گفته می شود مقامات روسی این کار را برای جلوگیری از وقوع جرایم انجام می دهند.
همچنین، Alexey Yakovlev معاون بخش تنظیمات مقررات بانکی وزارت دارایی کشور روسیه اعلام کرده است:

“ما هیچ مبنایی نمی بینیم که از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای انجام پرداخت‌ها، استفاده شود”!

تا به این لحظه، دفتر مطبوعاتی بانک مرکزی روسیه، پیش نویس این لایحه را به صورت رسمی تایید نکرده; اما اذعان داشته است که نمی توان ارزهای دیجیتال را با ارزهای فیات برابر کرد و از آن‌ها به عنوان ابزارهای پرداخت استفاده نمود.

قانون، سبب ایجاد بازار خاکستری خواهد شد!

براساس گزارش‌های منتشر شده، جامعه ارزهای دیجیتال کشور روسیه در حال آماده سازی خود برای محدودیت‌های احتمالی و مجازات‌های کیفری در نظر گرفته شده است!
اما به دلیل مشکلات ناشی از اجرای این قانون، برخی از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال روسی معتقد هستند که این ممنوعیت به مجموعه‌ای از پرونده‌های تظاهراتی محدود خواهد شد.

Antonina Levashenko رئیس Russia-OECD Center هشدار داده است که این ممنوعیت; منجر به ایجاد بازار خاکستری خواهد شد!!

پیش از این، Cointelegraph خبری منتشر ساخته بود که نشان می داد; روسیه در حال تلاش برای تنظیم اساسنامه قانونی است که به دولت اجازه خواهد داد دارایی‌های دیجیتال را توقیف و مصادره کند (تا سال 2021 میلادی)!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.