ارزهای دیجیتال تهدیدی برای Greenback هستند!؟

0 ۶۹

جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا به دنبال انجام تحقیقاتی به منظور مدلسازی سناریوهای خطرناک است تا از طریق آن بتواند به این پاسخ برسد که چرا دلار در حال از دست دادن برتری جهانی خود است؟!

این خبر در تاریخ 14 فوریه سال 2020 میلادی توسط دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا (ODNI) اعلام شد.

در این تحقیقات، قرار بر این است تا مواردی که سبب تهدید ارز فیات دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی می شوند; در دست تحقیق و ارزیابی قرار بگیرند; مهم ترین مورادی که تهدید جدی برای دلار محسوب می شوند شامل ارزهای دیجیتال و ظهور اقتصادهای جدیدی همچون چین و هند هستند.
در حال حاضر;  Joseph Maguire مدیر اطلاعات ملی آمریکا بوده و وظیفه دارد تا تمامی اطلاعات جمع آوری شده را به شورای امنیت ملی آمریکا گزارش دهد.

آیا تسلط Greenback همیشگی خواهد بود؟

در یک بیانیه منتشر شده آمده است:

“ایالات متحده آمریکا به دلیل قدرت مالی خود، تسلط بین المللی‌اش در هیچ یک بخش‌های کوچک را حفظ نمی کند”.

علاوه بر این، در این بیانیه آمده است ایالات متحده آمریکا با کمک ارز ذخیره جهانی خود یا همان Greenback می تواند تحریم‌هایی علیه مخالفان و دشمنان خود تنظیم کند و از این موقعیت خود; بهترین استفاده را ببرد. کنترل بر روی عرضه و توزیع دلار سبب تحمیل فشارهایی بر روی ملت‌ها و کشورها می شود; از این رو، ملت‌ها با منافع ژئوپلیتیکی; استراتژیک و اقتصادی ایالات متحده آمریکا هم سو و هم راستا خواهند شد.

در نهایت، در انجام تحقیقات مورد نظر بایستی به بهترین نحو ممکن، مطالعه و مدلسازی این سناریوها انجام شود. همچنین باید مشخص شود که چه نوع رویدادهایی (که هنوز پیش بینی نشده‌اند); می توانند دلار آمریکا را در وضعیت بحرانی قرار دهند!
ODNI به دنبال کسی است که بتواند از رویکردهای جدید آماری و هوش مصنوعی در مثال‌های تاریخی و همچنین سناریوهای احتمالی آینده استفاده کند.

دنیای چند قطبی؟

تحلیل گران مدت‌هاست با اشاره به روندهایی همچون کاهش ارزش دلار در اوراسیا و تعمیق روابط میان اروپا و چین; به دنبال این هستند که چه چیزی می تواند جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی شود;در هر دو بخش عمومی و خصوصی، پروژه‌های جدید ارزهای دیجیتال همانند پروژه لیبرا شرکت فیسبوک توسط سهامداران جهانی; تفسیرهای متفاوتی داشته‌اند.

به عنوان مثال، در سال 2019 میلادی فرماندار PBoC مدعی شد که ارزش گذاری لیبرا از روند دلار زدایی جهانی; امری جدا نشدنی است; این در حالی است که در داخل ایالات متحده آمریکا; پروژه لیبرا و یوان دیجیتالی کشور چین; تهدیدهای بالقوه برای تسلط دلار در جهان محسوب می شوتد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.