استراتژی خرید و فروش Start Small

0 ۲۹

استراتژی های مختلف برای معامله گران!

در بازار ارزهای دیجیتال و خرید و فروش، روش‌ها و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مختلفی برای کسب موفقیت و بدست آوردن سود وجود دارند; در نظر داشته باشید که هر یک از این موارد برای استفاده در موقعیت‌ها و وضعیت‌های قیمتی خاصی بکارگرفته می‌شوند; بدین صورت که خرید و فروش‌ها و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری یک فرد تازه‌کار با یک فرد حرفه‌ای کاملاً متفاوت می‌باشد; مثلاً یک فرد تازه کار از استراتژی خرید و فروش start small استفاده می‌کند; در حالی که یک فرد حرفه‌ای از استراتژی آربیتراژ و یا scalping استفاده می‌کند.

حال با توجه به ارزش و اهمیت هر یک از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری; باید یک فرد سرمایه‌گذار نسبت به تمامی این موارد آگاه بوده و بر اساس موقعیت مالی و تجربه کاری خود; بهترین مورد را انتخاب نماید.

در این خصوص در بین سرمایه‌گذاران، بیش‌تر افراد تازه‌کار در انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری دچار تردیدهایی هستند.
از این رو در این آموزش قصد داریم به معرفی یکی از بهترین استراتژی‌های سرمایه‌گذاری ممکن برای افراد تازه کار یعنی استراتژی start small بپردازیم.

آشنایی با استراتژی خرید و فروش start small

استراتژی سرمایه‎گذاری start small شاید یکی از با احتیاط‌ترین و در عین حال کارآمدترین روش‌ها برای کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال باشد.
البته در نظر داشته باشید که در این روش، ممکن است سودهای حاصل چندان زیاد نباشند;ولی در کل این روش برای آن دسته از افرادی که بتازگی وارد بازار شده‌اند و قصد دارند کار خود را با کسب درآمدهایی کوچک شروع نمایند; بسیار مناسب می‌‎باشد.
همانطور که از اسم این روش نیز مشخص است، فرد سرمایه‌گذار در این استراتژی با حجم کوچکی از خرید و فروش‌ها درصدد بدست آوردن سود می‌باشد.
البته سودهایی کوچک;ولی برای یک فرد تازه‌کار، این سودها واقعاً با ارزش بوده و مشوق وی برای ادامه فعالیت در بازار می‌باشد;یکی از جنبه‌های مثبت این روش، وجود مکانیزم مدیریت ریسک مناسب در آن است.

در واقع فرد، خرید و فروش‌های خود را با ریسک پایین انجام می‌دهد;در صورتی که اشتباهاتی ابتدایی مرتکب نشود; قادر به کسب درآمد از این روش خواهد بود;به طوری که احتمال ضرر مالی نیز در آن پایین می‌باشد;البته یک جنبه منفی از روش start small می‌تواند مربوط به زمان‌گیر بودن آن باشد.

بدین صورت که سرمایه‌گذار تا پیدا کردن بهترین گزینه خرید و فروش، باید در چند صرافی جست و جو کنید;بعد از پیدا کردن ارز دیجیتال مدنظر خود، نسبت به پیاده‌سازی استراتژی start small اقدام نماید;در ادامه قصد داریم به بررسی عملی استراتژی خرید و فروش start small در بازار ارزهای دیجیتال بپردازیم.

مثالی عملی از استراتژی start small

در این استراتژی، تمرکز سرمایه‌گذار باید حداکثر بر روی دو مورد از صرافی‌های ارزهای دیجیتال باشد;بدین صورت که دو تا صرافی معتبر را انتخاب کنید;در طول مدت استفاده از این استراتژی، تمرکز خود را فقط بر روی آن‌ها قرار دهید;بعد از انتخاب صرافی‌ها، نوبت به جست و جو و پیدا کردن بهترن گزینه‌های ممکن برای خرید و یا فروش می‌رسد.

در این خصوص می‌توانید به صورت دستی و با مشاهده نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال مختلف; انتخاب‌های خود را انجام دهید;یا این که می‌توانید از برخی از ابزار به اصطلاح tracking قیمت، نظیر ربات‌های معامله‌گر بهره‌مند شوید; نکته بسیار مهم و قابل توجه در این استراتژی این است که در راستای خرید و فروش; بعد از انتخاب مناسب‌ترین ارز دیجیتال، در انجام معامله سعی کنید که مقادیر کوچکی از آن را خریده و یا به فروش برسانید.

مثلاً فرض کنید که در بین ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین را برای خرید انتخاب کرده‌اید;حال برای خرید بیت‌کوین، به جای خرید در حجم بالا، سعی کنید که مقادیر پایینی از آن را بخرید;مثلاً سعی کنید در حدود 10 تا 20 میلی بیت‌کوین را خریداری نمایید;حال در ادامه هم نسبت به نوسانات قیمتی صورت گرفته، با فروش این ارز دیجیتال، هر چند کم ولی موفق به کسب سود شوید.

در راستای شناخت بیشتر استراتژی های ارزهای دیجیتال مطالب زیر را مطالعه کنید:

مبانی استراتژی ترید ارزهای دیجیتال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.