استراتژی مدیریت سبد را چگونه پیاده‌سازی کنیم؟

0 ۵۴

مدیریت سبد

مدیریت سبد یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین استراتژی‌ها در سودآوری و جلوگیری از ضرر مالی در بازار می‌باشد;برای هر فردی که به تازگی قصد ورود در بازار ارزهای دیجیتال را دارد; پیشنهاد می‌شود که حتماً این استراتژی را در بازار اجرا نماید.
بخصوص برای ایرانی‌های عزیز که با امیدهای بسیار و برای کسب درآمد وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند; استفاده از روش مدیریت سبد; بسیار حیاتی خواهد بود.
در این مقاله قصد داریم، در ابتدا مفهوم مدیریت سبد را به طور کامل توضیح دهیم و سپس چگونگی امکان پیاده‌سازی آن را در بازار ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار دهیم.

استراتژی مدیریت سبد سرمایه‌ها در بازار ارزهای دیجیتال

در این استراتژی; فرد سرمایه و دارائی خود را برای خرید ارزهای دیجیتال متنوع اختصاص می‌دهد;نکته مهم و اساسی در پیاده‌سازی این روش; این است که قبل از خرید دارائی‌های دیجیتال; باید شرایط آن‌ها را در بازار به خوبی ارزیابی کرده و تحلیل کنیم; سپس نسبت به خرید آن‌ها اقدام نماییم.

البته معمولاً افراد تازه‌کار در بازار ارزهای دیجیتال ، در پیاده‌سازی این روش دچار مشکل می‌شوند; زیرا فرد باید هم تجربه کافی داشته باشد و هم این که از نظر فنی; توانایی مدیریت سبد دارائی‌های دیجیتال خود را داشته باشد.
در این صورت، افراد تازه‌کار می‌توانند با مراجعه به افراد فنی و گرفتن مشاوره;نسبت به پیاده‌سازی این روش اقدام نمایند; در این خصوص اگر با مشکلی در انجام این استراتژی رو به رو هستید; می‌توانید به سایت دری‌کوین در راستای گرفتن مشاوره فنی; پیغام ارسال نمایید.
پس قبل از هر چیزی، فرد باید بداند که سرمایه‌ی خود را برای خرید چه ارزی در نظر می‌گیرد; و این که قرار است چه مقدار از دارائی خود را برای خرید ارزهای مدنظر خرج نماید.

پیاده‌سازی استراتژی مدیریت سبد دارائی‌های ارزهای دیجیتال

فرض کنید که برای اولین بار قصد پیاده‌سازی استراتژی مدیریت سبد را در بازار ارزهای دیجیتال دارید و در این راستا; سرمایه‌ای در حدود 1000 دلار در اختیار دارید.
از آن جایی که این سرمایه برای شما بسیار ارزشمند است و به خاطر آن که شاید کار خرید ارزهای دیجیتال نیز برای شما سخت باشد; باید ضمن مدیریت بهینه آن، بتوانید از سرمایه خود نیز سودی بدست آورید.

در این راستا; شما با بررسی بازار ارزهای دیجیتال، ارزهای بیت‌کوین، لایت‌کوین، ریپل و اتریوم را برای خرید انتخاب کرده‌اید.

بیت‌کوین را به خاطر آن که همواره بهترین ارز بازار بوده و سودآور می‌باشد; لایت‌کوین را به خاطر شروع بسیار عالی آن در سال 2020; ریپل را به خاطر سودهای کوچک اما زیادش و در نهایت اتریوم را نیز به دلیل آینده‌دار بودن این ارز دیجیتال انتخاب نموده‌اید.
حال برای این که بتوانید در صورت بروز نوسانات قیمتی; سریع‌ترین عکس‌العمل‌های مناسب را انجام دهید; پیشنهاد می‌کنیم که به جای یک کیف پول مجزا; دارائی‌های خود را در درون یک صرافی خریداری نمایید.

چرا که صرافی هم ایمن‌تر است و هم این که هزینه تبدیلات ارزها پایین می‌باشد.

مهم‌تر از همه این که در درون صرافی، هر لحظه قادر به ردیابی تغییرات قیمتی هستید; در ضمن صرافی‌ها برنامه‌های مدیریتی مخصوص به خود را نیز در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند;حال این نکته مهم است که سرمایه‌ی 1000 دلاری خود را چگونه بین ارزهای دیجیتال تقسیم نمایید.

قبل از خرید، بین چهار ارز مدنظر خود، الویت‌بندی می‌کنیم.

در این راستا، بیت‌کوین الویت اول; لایت‌کوین اولیت دوم; ریپل الویت سوم و اتریوم نیز الویت چهارم را خواهد داشت;البته از آن جایی که ممکن است با شرایط خاصی در بازار رو به رو شویم و حتی نیاز باشد تا ارز جدید دیگری را به سبد دارائی‌های خود اضافه کنیم، مقداری از سرمایه اولیه را در حدود 250 دلار کنار نگه می‌داریم.

حال 750 دلار باقی مانده را برای خرید ارزهای دیجیتال مدنظر خود صرف می‌کنیم.

برای خرید بیت‌کوین 400 دلار، برای خرید لایت‌کوین 150 دلار، برای خرید ریپل 120 دلار و برای خرید اتریوم نیز 80 دلار را اختصاص خواهیم داد.
حال برای هر یک ارزها نیز یک محدوده استاپ لاس تعیین می‌کنیم تا در صورت کاهش زیاد ارزش; به سرعت قادر به فروش آن‌ها باشیم.

از طرفی دیگر نیز در صورت مشاهده افزایش قیمت مناسب در این ارزها، باید با فروش به موقع آن‌ها به سودآوری برسیم; شما می‌توانید کارهای فروش سریع دارائی‌های دیجیتال را با استفاده از امکاناتی که هر صرافی در اختیار سرمایه‌گذارانش قرار می‌دهد، انجام دهید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.