اصطلاح FUD در بازار ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

0 ۱۴

FUD یکی از انواع اصطلاحاتی است که به طور رایج در دنیای ارزهای دیجیتال به کار گرفته می‌شود.

کلمه FUD، مخفف عبارت “fear, uncertainty, doubt” و به معنای ترس، عدم قطعیت و شک می‌باشد;بیش‌تر در مواقعی که در بازار با تغییرات بزرگی رو به رو هستیم، شاهد ظهور پدیده FUD می‌شویم;FUD، به قدری تعیین کننده است که بر روی مسائلی مانند زمان خرید، فروش و یا نگه داشتن دارائی‌های دیجیتال تأثیرگذار می‌باشد.

شرح بیش‌تر FUD

در حالت کلی، ممکن است در چند موقعیت بخصوص با ترس؛ عدم قطعیت و شک رو به رو شویم;در نظر داشته باشید که این شرایط تماماً بر روی عملکرد صرافی‌های ارزهای دیجیتال و بازار تأثیرگذار می‌باشند;در ادامه به بررسی علل پیدایش FUD خواهیم پرداخت;همچنین بررسی می‌کنیم که این مفهوم چگونه بر روی بازارها تأثیرگذار می‌باشد.

سقوط قیمت‌‎ها

وقتی که قیمت یک ارز دیجیتال و یا برخی از ارزها در یک روند کاهشی قرار می‌گیرند;به احتمال زیاد دارندگان این ارزها با وضعیت FUD رو به رو خواهند شد;برای درک بهتر این موضوع، به مثال زیر توجه نمایید;وقتی که قیمت بیت‌کوین، به صورت ناگهانی کاهش یافته و بسیار کم‌تر از ارزش قبلی خود می‌شود;آلت‌کوین‌ها نیز تحت تأثیر این وضعیت قرار گرفته و با کاهش قیمت رو به رو می‌شوند.

در اینچنین شرایطی است که با بازار خرسی مواجه هستیم که در این حالت اکثر سرمایه‌گذاران بازار از انجام خریدهای جدید دوری می‌کنند;در این وضعیت، فرد سرمایه‌گذار این ترس را دارد که مبادا قیمت بیت‌کوین بسیار کم‌تر از حالت فعلی گردد؛

همچنین با عدم قطعیتی در مورد مقصد بعدی قیمت بیت‌کوین رو به رو هستیم و کسی نمی‌داند جهش و یا سقوط بعدی بیت‌کوین به چه صورتی خواهد بود;علاوه بر آن همه در شک و تردید هستند که آیا بیت‌کوین قادر خواهد بود که این کاهش قیمتی صورت گرفته را جبران کرده و به شرایط مناسب قبلی برگردد؟

در این حالت; ممکن است اکثر سرمایه‌گذاران تصمیم به تبدیل دارائی‌های دیجیتال خود به ارزهای فیات باشند.
این مسئله به خودی خود باعث کاهش گردش مالی بازار و تعداد مبادلات ارزهای دیجیتال صورت گرفته در آن خواهد شد;در نهایت نیز این موضوع، هم بازار و هم صرافی‌ها تحت تأثیر مستقیم FUD قرار می‌گیرند.

تقلب‌ها و بی‌ثباتی‌ها

زمان دیگری که با FUD مواجه می‌شویم، وقتی است که در درون صرافی‌ها انواع تقلب; هک و یا ضعف‌های امنیتی به وجود آید;این‌ها همه موضوعاتی هستند که باعث ناراحتی و عدم اعتماد سرمایه‌گذاران می‌گردند.
حتی در برخی از مواقع، منتشر شدن یک شایعه نیز ممکن است باعث ترس، عدم قطعیت و شک سرمایه‎گذاران نسبت به یک صرافی گردد;دقت داشته باشید که بیش‌تر تقلب‌های صورت گرفته در ICOها اتفاق می‌افتند.

بدین صورت که یک سایت و یا یک نفر معروف در سطح اینترنت به تبلیغ یک ICO تقلبی می‌پردازند و افراد پس از تأثیرپذیری از آن‌ها; با ورود به این عرضه اولیه به دلیل تقلبی بودن آن با ضایع شدن سرمایه‌ی خود رو به رو می‌شوند.

از این رو همواره قبل از شرکت در یک ICO و یا گرفتن یک تصمیم قطعی در مورد فروش ارزهای دیجیتال خود; چندین بار فکر کرده و از افراد متخصص مشاوره فنی بگیرید.

قوانین حکومتی

قوانین حکومتی وضع شده هم می‌توانند دلیلی بر افزایش و یا کاهش میزان FUD در سرمایه‌گذاران باشند;اگر دولت‌ها همراه با ارزهای دیجیتال باشند; سرمایه‌گذاران نیز در شرایط بهتری موفق به انجام خرید و فروش‌های خود خواهند شد;
ولی اگر قوانین محدود کننده‌ای در مورد ارزهای دیجیتال وضع گردد;بی‌تردید شاهد بالا رفتن فاکتور FUD و ضرر رسیدن به بازار خواهیم بود.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.