افت هش ریت چه تاثیری بر روی ماینینگ دارد؟

0 ۳۱۲

افت هش ریت باعث کاهشی قابل ملاحظه در سختی شبکه می‌شود.

این موضوع به خودی خود، عمل ماینینگ را تحت تأثیر قرار داده وبه دلیل کاهش سختی شبکه; از این پس عمل ماینینگ راحت‌تر از قبل انجام خواهد شد;برای درک بهتر این موضوع، ارز دیجیتال بیت‌کوین را در مورد بررسی قرار خواهیم داد; در ماینینگ بیت‌کوین، هر چقدر که افت هش ریت رخ دهد، به همان نسبت نیز با کاهش سختی شبکه رو به رو هستیم; در این راستا، الگوریتم بیت‌کوین از یک منطقی بسیار ساده پیروی می‌نماید.

به طوری که هر چقدر که دستگاه‌های ماینینگ کم‌تری مشغول ماینینگ باشند; در این صورت، عمل ماینینگ نیز ساده‌تر خواهد بود; در نظر داشته باشید که سختی شبکه ارتباط مستقیمی با حجم فعالیت ماینرها در درون شبکه دارد; از این رو هر چقدر که میزان فعالیت ماینرها در درون شبکه کم‌تر باشد; سختی شبکه نیز کم‌تر بوده و کار ماینینگ ساده‌تر خواهد شد; در شرایط برعکس نیز، هر چقدر که میزان فعالیت ماینینگ در شبکه بیش‌تر باشد; سختی شبکه و در نتیجه عملیات ماینینگ سخت‌تر خواهد شد.

این موضوع خود، اصل درصد هش ریت به کار گرفته شده در شبکه را نشان می‌دهد که کاهش هش ریت یعنی فعالیت کم‌تر ماینرها باعث آسان‌تر شدن ماینینگ در درون شبکه خواهد شد;در مورد بیت‌کوین، این تغییر در سختی شبکه، تقریباً هر دو هفته یکبار و یا به صورت دقیق‌تر بعد از هر 2016 بلاک یکبار رخ می‌دهد.

هدف بیت‌کوین از این کار، نگه داشتن زمان تولید هر بلاک در حدود 10 دقیقه می‌باشد;بدین ترتیب یک توازن قابل توجهی در امر ماینینگ و در درون شبکه برقرار خواهد شد.

تأثیر قیمت ارز دیجیتال بر روی میزان هش ریت

وقتی قیمت یک ارز دیجیتال مانند بیت‌کوین در حال افزایش باشد و این ارز هر روز با ارزش‎تر شود;علاقه عمومی نیز برای تولید و ماینینگ این ارز با افزایش رو به رو می‌شود;حال این موضوع باعث بیش‌تر شدن فعالیت در شبکه ماینینگ بیت‌کوین خواهد شد.

به طوری که تعداد افراد بیش‌تری به شبکه بیت‌کوین متصل شده و نسبت به تولید بلاک‌های جدید این ارز; تلاش خواهند کرد;این روند رو به رونق فعالیت ماینرها در شبکه بیت‌کوین، به صورت مستقیم باعث افزایش هش ریت در درون شبکه شده و در نتیجه ماینرها هر 2016 بلاک را در زمانی کم‌تر از 10 دقیقه تولید خواهند نمود.

حال با توجه به نیاز شبکه برای تنظیم این زمان; در بروزرسانی جدید وارد شده، میزان سختی شبکه افزایش خواهد داشت. از این رو ماینینگ در این وضعیت سخت‌تر خواهد شد.

حال شرایطی را در نظر بگیرید که قیمت بیت‌کوین با کاهشی شدید رو به رو گردد; در این وضعیت، میل و رغبت برای ماینینگ این ارز با کاهشی قابل توجه رو به رو شده و از این رو افراد کم‌تری در ماینینگ این ارز شرکت خواهند کرد.

در نتیجه و به دلیل فعالیت کم‌تر افراد در شبکه ماینینگ بیت‌کوین، با افت هش ریت رو به رو خواهیم شد;از این رو به دلیل افت هش ریت، تعداد 2016 بلاک بعدی در زمان طولانی‌تر از 10 دقیقه تولید خواهند شد.

در برابر این وضعیت، برای کنترل فعالیت ماینینگ در شبکه;میزان سختی شبکه کاهش داده خواهد شد و از این پس ماینرها با صرف هزینه و انرژی کم‌تری، قادر به انجام عملیات ماینینگ خواهند بود.

نتیجه‌گیری

در حالت کلی، هر چقدر که با افت هش ریت رو به رو شویم;این بدان معناست که علاقه عمومی در آن شبکه برای ماینینگ با کاهش رو به رو شده است;از این رو افراد کم‌تری در ماینینگ شرکت می‌کنند و در نتیجه برای کنترل عملیات ماینینگ، باید میزان سختی شبکه را کاهش دهیم تا بتوان با وجود نیروی کم‌تر، تولیدات سریع‌تری از بلاک در شبکه داشته باشیم.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.