سه دلیل احتمال افزایش قیمت بیت کوین به 15 هزار دلار

0 ۴۵

سه دلیلی که ممکن است افزایش قیمت بیت کوین به 15 هزار دلار را در پیش داشته باشد

تریدرهای قدرتمند، پیش‌بینی می‎کنند که در سه ماهه‌ی سوم سال 2020، افزایش قیمت بیت کوین به 15 هزار دلار را در پیش خواهیم داشت.

بر اساس نظر کارشناسان، بیت‌کوین شرایط اصلاح قیمتی خود را به پایان رسانده و دوباره موفق شده تا قیمت خود را به حدود 10 هزار دلاری برساند. در چنین شرایطی، تریدرهای ارزهای دیجیتال، انتظار دارند که در سه ماهه‌ی سوم سال 2020، افزایش قیمت بیت‌کوین به 15 هزار دلار را داشته باشیم.

در پنجشنبه هفته قبل، قیمت بیت‌کوین از مرز 10 هزار دلار فراتر رفت. با رسیدن به حدود 10 هزار دلاری، بیت‌کوین توانست دوره اصلاح قیمتی خود را به پایان برساند. در این دوره اصلاح قیمتی که به صورت “V” شکل بوده، در ابتدا قیمت بیت‌کوین از 10 هزار دلار به 3 هزار و 600 دلار پایین آمده و در ادامه نیز از این مقدار توانسته خود را دوباره به حدود 10 هزار دلاری بالا ببرد.

در این وضعیت، بسیاری از تریدرهای بازار، نسبت به افزایش قیمت احتمالی بیت‌کوین خوش‌بین هستند. به طوری که این افزایش قیمت دوباره بیت‌کوین را سرآغازی برای افزایش قیمت‌های بیش‌تر این ارز دیجیتال در نظر می‌گیرند.

در این بین، بر اساس تحلیل‌های تکنیکال صورت گرفته، کارشناسان بازار پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت‌کوین در سه ماهه سوم سال 2020 به حدود 15 هزار دلار خواهد رسید. اگر به سابقه نوسانات قیمتی بیت‌کوین نگاه کنید، متوجه می‎شوید که حدود قیمتی 15 هزار دلاری، برای بیت‎ کوین همواره یک سطح تعیین کننده بوده است. به طوری اگر بیت‌کوین بتواند از این حدود قیمتی بالاتر برود، بی‌تردید باید شاهد رکوردشکنی‌های جدید این ارز دیجیتال در بازار باشیم.

دلیل اول

بازه‌ی قیمتی 14 هزار تا 15 هزار دلاری، حدود مقاومتی محکم و تعیین کننده‌ای برای بیت‌کوین است

شرایط فعلی، به گونه‌ای پیش می‎رود که احتمال شروع روند افزایش قیمتی شدید در بیت‌کوین بسیار بالا می‌باشد. به طوری که اگر بیت‌کوین بتواند خود را از مرز قیمتی 10 هزار و 500 دلاری بالاتر ببرد، خواهد توانست تا جرقه‌های این روند افزایش قیمتی شدید را آتش بزند.

در طول سال 2019، در صرافی‌های معتبر بازار، بیش‌ترین قیمت بیت‌کوین برابر با 14 هزار دلار بوده است. در دسامبر سال 2017 نیز قیمت بیت‎کوین دقیقاً در چنین شرایطی قرار داشت. از این رو، خیلی از کارشناسان بازار، در میان مدت، حدود قیمتی 14 هزار دلاری را برای بیت‌کوین به عنوان یک سطح مقاومت کلیدی تلقی می‌کنند.

در این وضعیت، اگر قیمت بیت‌کوین بتواند خود را از حدود 10 هزار و 500 دلاری به حدود 11 هزار دلاری برساند و یا این که اگر بتواند برای مدتی در حدود قیمتی 9 هزار و 500 دلاری باقی بماند، پتانسیل بالایی خواهد داشت تا قیمت خود را به حدود 14 هزار دلاری افزایش دهد.

از این رو احتمال زیادی داده می‎شود که با شکل‌گیری این شرایط، در ادامه قیمت بیت‌کوین به حدود 15 هزار دلاری افزایش داشته باشد.

نمودار افزایش قیمت بیت کوین

دلیل دوم

تأثیر رویداد بیت‌کوین هالوینگ بر روی قیمت بیت‌کوین

تنها دو روز تا رویداد بیت‌کوین هالوینگ زمان باقی مانده است. قرار است در روز دوازدهم می ماه، شاهد نصف شدن پاداش ماینینگ تولید هر بلاک از بیت‌کوین باشیم.

نوسانات قیمتی قبلی بیت‌کوین، نشان می‎دهد که در بازه‌ی زمانی 10 تا 11 ماه بعد از بیت‌کوین هالوینگ، قیمت این ارز دیجیتال همواره با افزایش قیمت‌هایی در حدود 1200 تا 6000 درصد رو به رو بوده است.

در این راستا، بعد از این رویداد پیش‌بینی می‎شود که قیمت بیت‌کوین با یک لول افزایش رو به رو شود. در ادامه این روند نیز، اینطور انتظار می‎رود که بیت‌کوین قیمتش را بتدریج افزایش داده و احتمالاً تا پایان سال 2020 بتواند ارزش خود را از رکورد قیمتی 20 هزار دلاری قبلی خود هم فراتر ببرد.

در کنار هم قرار گرفتن فاکتورهایی مانند رویداد بیت‌کوین هالوینگ، فعالیت توسعه‎دهندگان و بروزرسانی‌ها در بلاک‌چین، بی‌تردید ضمن پایدارتر کردن قیمت بیت‌کوین، تأثیرات افزایشی مناسبی را نیز بر این ارز دیجیتال خواهند گذاشت.

در این خصوص، شرکت Santimant که در زمینه دیتا مربوط به تراکنش‌های درون شبکه بلاک‌چین کار می‎کند، اینچنین نظر داده است:

بیت‌کوین به تازگی موفق شده که از اواسط فوریه برای اولین بار از حدود قیمتی 10 هزار دلاری فراتر برود. در این راستا، فعالیت‌ها و تراکنش‌های زیاد صورت گرفته در شبکه و نیز انتشار اخبار هالوینگ، تأثیر مستقیمی را در افزایش قیمت زیاد بیت‌کوین داشته است.

دلیل سوم

حجم مبادلات بالا و ترس سرمایه‌گذاران حقوقی از عقب ماندن در بازار

آمار منتشر شده، نشان می‎دهد که درخواست خرید برای بیت‌کوین به خاطر رویداد هالوینگ پیش رو، با افزایش بسیار زیادی رو به رو شده است. در این شرایط، سرمایه‎گذاران حقوقی نیز به همان شدت سرمایه‎گذاران حقیقی، نسبت به خرید و سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین اقدام می‎کنند.

بر اساس آمار منتشر شده در سه ماهه اول سال 2020، توسط شرکت “Grayscale 88” درصد سفارش‌های داده شده به این شرکت، از طرف سرمایه‌گذاران حقوقی بوده است. بدین صورت که از بازه‌ی زمانی ژانویه تا مارس، سرمایه‌گذاران حقوقی در حدود 443 میلیون دلار بر روی بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‎گذاری کرده‌اند.

بازار ارزهای دیجیتال

بخشی از متن گزارش منتشر شده به صورت زیر می‌باشد:

در این بازه، 88 درصد از حجم خریدهای صورت گرفته توسط سرمایه‎گذاران حقوقی بوده است. به طوری که اکثریت قریب به اتفاق این سرمایه‎گذاری‌‎ها، از طرف صندوق‌های سرمایه‎گذاری صورت گرفته است. در این راستا، دستورالعمل و استراتژی صندوق‎ها بسیار متنوع می‌باشد. این استراتژی‎ها، شامل “multi-strat”، “global macro”، آربیتراژ، نصف طولانی مدت؛ نصف بلند مدت، وابسته به رویداد و نیز صندوق‌های کاملاً متمرکز نسبت به ارزهای دیجیتال می‎باشد.

در این راستا، از زمانی که آقای پول تودور جونز (مدیر یک صندوق سرمایه‎گذاری) اعلام که ارز دیجیتال بیت‌کوین ارز بسیار مناسبی برای در امان ماندن از تورم است و بر این اساس نسبت به سرمایه‌گذاری این ارز دیجیتال اقدام کرد؛ نظر بسیاری از سرمایه‎گذاران حقوقی نسبت به بیت‎کوین عوض شده و این دسته از سرمایه‎گذاران، علاقه‌ی بسیار بیش‌تری را برای سرمایه‎گذاری بر روی این ارز دیجیتال نشان داده‌اند.

از این رو عوامی مانند ساختار تکنیکال خوش‌بینانه بیت‎کوین، افزایش علاقه سرمایه‎گذاران حقوقی نسبت به بیت‌کوین و نیز تأثیرات هالوینگ بر روی این ارز دیجیتال، می‎توانند دست در دست هم داده و قیمت بیت‎کوین را به بهترین حدود خود در سال 2020 برسانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.