انواع استراتژی های سرمایه گذاری و کاربرد آن‌ها

0 ۲۷

از میان انواع استراتژی های سرمایه گذاری کدام ها کاربردی است؟

بازار ارزهای دیجیتال، همواره در شرایط پر نوسان قیمتی قرار دارد، از این رو سرمایه‎گذاران برای کسب موفقیت در این پلتفرم، مستلزم استفاده از انواع استراتژی های سرمایه گذاری می‎باشند.

در نظر داشته باشید که در حال حاضر انواع متنوع و مختلفی از استراتژی های سرمایه گذاری برای انجام معاملات وجود دارند که هر یک بنابر شرایط و پیدایش موقعیت خاصی، مورد استفاده قرار می‎گیرند.

از این رو، قبل از به کارگیری روش خاصی در خرید و فروش ارزهای دیجیتال، باید نسبت به انواع استراتژی های سرمایه گذاری و کاربرد آن‎ها آگاهی و دانش فنی مناسبی را بدست آوریم.

بی‎تردید استفاده درست و بجا از انواع استراتژی های سرمایه گذاری، باعث افزایش راندمان معاملات و بالاتر رفتن شانس کسب درآمد خواهد شد.

در این مقاله، قصد داریم به بررسی انواع استراتژی های سرمایه گذاری و کاربرد آن‎ها در بازار ارزهای دیجیتال، بپردازیم.

اگر شما هم به این موضوع علاقه‎مند هستید، لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

انواع استراتژی های سرمایه گذاری و کاربرد آن‎ها

  1. بلند مدت

استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت، یکی از معمول‎ترین روش‎های سرمایه‎گذاری در بازار ارزهای دیجیتال می‎باشد. در این روش، فرد سرمایه‎گذار، بعد از خرید ارز دیجیتال مدنظر خود، برای مدت قابل توجهی آن را نگه می‎دارد. این مدت، تا فرا رسیدن بهترین زمان فروش آن ارزها ادامه می‎یابد. بدین صورت که فرد مقداری ارز را خریداری می‏کند و آن را برای مدتی طولانی نمی‎فروشد؛ تا آن که ارزش ارزهای خریداری شده، به صورت قابل توجهی با افزایش رو به رو می‏شوند و در نهایت فرد سرمایه‏‎گذار، بعد از مدتی طولانی، از فروش این ارزها به سود بسیار مناسبی دست می‎یابد.

در حالت کلی، این استراتژی را می‏توان به دو حالت زیر تقسیم نمود:

چند ماهه و یا چند ساله

در این روش، فرد سرمایه‏گذار مثلا مقداری بیت‎کوین را خریداری می‎کند. حال بعد از گذشت چندین ماه و یا چند سال، با افزایش قابل توجه قیمت بیت‏کوین، نسبت به فروش آن اقدام می‏کند.

عرضه‎های اولیه

در این روش از سرمایه‏ گذاری بلند مدت، فرد سرمایه ‏گذار ارزهایی را با قیمت بسیار پایین در عرضه‎های اولیه خریداری کرده و جمع‎آوری می‏‌کند.

حال در ادامه با رونق آن ارز در بازار و قرارگیری ارز در درون صرافی‎ها، به دلیل افزایش قیمت قابل توجه آن، سرمایه‎گذار از فروش آن ارزها موفق به کسب سود بسیار مناسبی می‌‏گردد.

در نظر داشته باشید که پروسه عرضه ارز و قرارگیری آن در درون صرافی، ممکن است ماه‎ها طول بکشد.

  1. کوتاه مدت

این روش سرمایه‎گذاری، همه روزه در بازار ارزهای دیجیتال اجرا می‌‏شود. موارد کاربرد این روش، بدین صورت است که وقتی بعد از خرید ارزی مشخص، قیمت آن افزایش می‎یابد، فرد سرمایه‎گذار با توجه به این روش سرمایه ‏گذاری، بلافاصله نسبت به فروش ارزهای خریداری شده، اقدام می‌‏نماید.

در این روش‎ها معمولاً سود به مقدار پایین بوده ولی در دفعات زیاد تکرار می‎شود. در حالت کلی، روش سرمایه ‏گذاری کوتاه مدت، به موارد زیر تقسیم می‎شود:

لحظه‎ای

در این روش، فرد سرمایه‏ گذار خرید خود را بلافاصله انجام داده و بعد از خرید نیز به سرعت به فروش ارزهای خریداری شده می‎پردازد.

مثال بارز این استراتژی، روش سرمایه‎گذاری آربیتراژ می‎باشد.

البته برای استفاده از این روش، فرد سرمایه‎گذار مجاب به استفاده از ربات معامله‎گر می‎باشد.

بدین صورت که ربات با توجه به عدم آپدیت شدن همزمان قیمت‎ها در صرافی‏‌های مختلف، ارز مشابه را در صرافی ارزان‎تر خریده و بلافاصله آن را در صرافی گران‎تر به فروش می‎رساند.

روزانه

در این روش نیز، سرمایه‎گذار ارزی را در ابتدای روز خریداری می‎کند و نهایتاً در انتهای روز آن را به فروش می‎رساند.

یعنی وی قصد ندارد که ارز خریداری شده را بیش از این مدت، نگه دارد و در فروش آن، حتی به کسب سودهای پایین نیز بسیار راضی خواهد بود.

چند روزه

در این روش، فرد سرمایه‎گذار، ارزهای مدنظر خود را خریداری کرده و به مدت چند روز، آن‎ها را نگه‎داری می‌‏کند. در واقع در طی این چند روز، تا زمانی که به سود مشخصی نرسیده، آن ارزها را به فروش نمی‎رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.