بررسی پلتفرم TradingView در سال 2019 میلادی

0 ۷۹

TradingView چیست؟

TradingView یک نرم افزار و صفحه نمایش انتخاب سهام آنلاین برای مبتدیان و ترید کنندگان فعال باتجربه است این نرم افزار; ابزار نمودار گسترده‌ی مبتنی بر ابر را با یکدیگر برای تحقیقات; ترکیب می کند و این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا با سایر ترید کنندگان فعالِ آنلاین; این ابزار را به اشتراک گذاشته و با یکدیگر همکاری انجام دهند; با این حال، بیشتر کارگزاری‌های بزرگ هنوز به طور مستقیم با TradingView ادغام و یکپارچه نشده‌اند.

TradingView در ماه ژوئن سال 2012 میلادی به عنوان پلتفرم اجتماعی برای ترید کنندگان فعال; منتشر شد و این پلتفرم دارای زبان برنامه نویسی مختص به خود است که به کاربران این اجازه را می دهد که نمودارها و شاخص‌ها را سفارشی کنند;تریدینگ ویو به علت تطبیق پذیر بودن، همچنان به عنوان یک انتخاب محبوب میان ترید کنندگان فعال و شرکت‌های نرم افزاری مالی شناخته می شود.

کاربران می توانند مفاهیم جدید; نوسانات بازار تحقیقات و نتایج احتمالی نمودار را فرا بگیرند و با سایر ترید کنندگان همکاری کرده و بحث و گفت گو انجام دهند; در نهایت هم، معاملات را با استفاده از TradingView  بر روی هر  دستگاهی به ثمر برسانند.

نحوه عملکرد TradingView چگونه است؟

پلتفرم TradingView حتی پیش از انجام ثبت نام برای یک حساب کاربری رایگان; اطلاعات بازار درست و زیادی را بر روی صفحه اصلی خود، نمایش می دهد; در قسمت بالایی صفحه، جفت ارزهای EUR/USD، BTC/USD و ETH/USD همچنین، بازارهای Dow، Nasdaq و S&P 500 قرار گرفته‌اند.

علاوه بر این; کاربران در قسمت پایین صفحه، جدیدترین داستان‌های نویسندگان برتر; خلاصه‌های به روز در بازار; جدیدترین اخبار سهام; تقویم اقتصادی و چت‌های متداول در بخش رسانه‌های اجتماعی TradingView را پیدا خواهند کرد. بنابراین، کاربران می توانند با ترید کنندگان دیگر، ایده‌های ترید خود را در میان بگذارند.

هنگامی که کاربران یک حساب کاربری رایگان تشکیل می دهند; این امکان را خواهند داشت که به انجمن TradingView و ویژگی‌های اصلی نمودار; جایی که می توانند هشدار سهام و شاخص‌های بازار را ایجاد کنند; دسترسی داشته باشند.

در حال حاضر، شاید بزرگ ترین ایرادی که می توان به پلتفرم TradingView وارد ساخت این بوده که به احتمال زیاد نمی توان از داخل این پلتفرم; ترید انجام داد.

در حال حاضر، اپیلیکیشن مورد نظر تنها می تواند به کارگزاری‌های سهام زیر اتصال پیدا کند:

  • Merrill
  • Modalmais
  • Alor

همچنین، لازم به ذکر است، پلتفرم TradingView از برخی از کارگزاران آتی و فارکس نیز پشتیبانی به عمل می آورد.

ویژگی‌های پلتفرم TradingView

نمودارهای HTML5:

کاربران بسته به نیاز خود می توانند نمودارهای ساده‌ای برای ردیابی یک یا دو سهام و یا چندین نمودار فعال به منظور ردیابی بازارهای مختلف ایجاد کنند; همچنین، کاربران این امکان را خواهند داشت تا نمودارهای خودشان را ترسیم کنند.

هشدارهای سمت سرور:

کاربران می توانند هشدارهایی را بر روی دسکتاپ و یا تلفن همراه خود تنظیم کنند تا هنگامی که شرایط خاصی خارج از معیارهای مشخص شده‌شان ایجاد شد; به آن‌ها اطلاع رسانی انجام شود; شایان ذکر است که 12 حالت هشدار مختلف وجود دارد که می توان آن‌ها را در شاخص‌ها یا ابزارهای ترسیم اعمال کرد.

صفحه نمایش سهام:

کاربران می توانند سهام را براساس معیارهای خاص خود پیدا کنند.

تجزیه و تحلیل‌های سفارشی:

پلتفرم TradingView برای کاربران پیشرفته، یک زبان برنامه نویسی به نام Pine script را ارائه می دهد که می توانند با استفاده از آن; نمودارها و شاخص‌های خود را از ابتدا ایجاد کنند.

ترید کردن:

کاربران این امکان را دارند که ترید سهام، ارزهای دیجیتال و فارکس را تمرین کرده یا بدون استفاده از پول واقعی; یک پورتفولیو برای خود ایجاد کنند; بنابراین، ترید کنندگان با این روش می توانند مهارت‌های خود را افزایش دهند.

پوشش گسترده:

کاربران بسته به برنامه خود می توانند به بیش از 50 صرافی در سراسر جهان و ساعات معاملات طولانی دسترسی داشته باشند.

جامعه اجتماعیِ ترید کنندگان فعال:

کاربران و ترید کنندگان می توانند فعالیت ترید کنندگان فعال را مشاهده کنند، ایده‌ها را جمع آوری کرده و در بازارهای مشابه با یکدیگر همکاری انجام دهند.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.