استفاده از تکنولوژی بلاک چین در ورزش !

0 ۳۱

پلتفرم تکنولوژی بلاک چین

باشگاه Lancashire Cricket انگلستان قصد دارد تمامی بلیت‌های تجهیزات داخلی و بین المللی خود در Emirates Old Trafford در سال 2020 میلادی را از طریق پلتفرم مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین به فروش برساند.

براساس خبری که در تاریخ 24 ژانویه سال 2020 میلادی منتشر شده; این باشگاه اعلام کرده است که از پلتفرم بلیت تلفن همراه بلاک چینی به نام TIXnGO استفاده خواهد کرد; پلتفرم مورد نظر به طور مشترک همراه با SecuTis (ارائه دهنده خدمات بلیت Lancashire) توسعه داده شده و در طول فصل 2019 با موفقیت به آزمایش رسیده است.

از بین بردن بلیت‌های تقلبی!

با استقرار و گسترش این پلتفرم، باشگاه Lancashire Cricket در نظر دارد بلیت‌های تقلبی را از بین ببرد و توزیع بلیت میان هواداران و حامیان خود را ردیابی کند; Jonathon Nuttall مدیر فروش بلیت و سیستم‌های دیجیتالی Lancashire اذعان داشته است که این باشگاه; اولین باشگاه ورزشی است که از تکنولوژی بلاک چین برای فروش بلیت‌های خود استفاده می کند.

David Hornby مدیر عامل SecuTix اعلام کرده است:

“تکنولوژی بلاک چین، بسیاری از موارد و مسائل مربوط به فروش بلیت که سازمان‌های ورزشی و هواداران با آن روبرو هستند را برطرف و هندل می کند; علاوه بر این، TIXnGO بلیت منحصر به فرد و رمزگذاری شده‌ای را برای تلفن‌های همراه ایجاد می کند که کاملا قابل ردیابی بوده; خطر بلیت‌های تقلبی را از بین می برد و در نهایت; فرآیند انتقال یا فروش بلیت برای مشتریان را ساده سازی می کند”.

تکنولوژی بلاک چین در ورزش محبوب تر می شود!

تکنولوژی بلاک چین در ماه‌های اخیر در دنیای ورزش به محبوبیت فراوانی دست پیدا کرده است; در اوایل ماه ژانویه سال 2020 میلادی خبرهایی منتشر شد که نشان می دهد Sacramento Kings هم از یک اپلیکیشن مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهد کرد.

علاوه بر این; از سال گذشته، برند اتومبیل اسپورت لامبورگینی به استفاده از تکنولوژی بلاک چین (Salesforce Blockchain) به منظور ردیابی; تضمین و تایید اعتبار سریع و ایمن ماشین‌های لامبورگینی خود روی آورده است.
طبق خبرهای منتشر شده در تاریخ 23 ژانویه سال 2020; Chiliz Blockchain ورزشی مستقر در مالت; در حال راه اندازی یک صرافی رمزارز برای توکن‌های سرگرمی و ورزشی است.
با تمام این تفاسیر; تکنولوژی بلاک چین وارد صنعت ورزش نیز شد و باید دید این تکنولوژی برای سال 2020 میلادی چه چشم اندازهایی را برای گسترش خود در نظر گرفته است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.