به روزرسانی دستورالعمل‌های مالیاتی ارزهای دیجیتال بریتانیا

0 ۱۱

اداره امور مالیاتی بریتانیا، دستورالعمل‌های مالیاتی ارزهای دیجیتال خود را برای کسب و کارها و افراد به روزرسانی کرده است.

در تاریخ اول نوامبر سال میلادی جاری، آژانس مالیاتی دولت انگلستان (HMRC); به روزرسانی دستورالعمل‌های مالیاتی خود را صاد کرد تا موضع خود را در برابر نحوه مالیات دهی مشاغل و افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند; را مشخص و روشن کند.

ارزهای دیجیتال، پول محسوب نمی شوند!

دستورالعمل‌های مورد نظر، چشم انداز HMRC را درمورد معاملات ارزهای دیجیتال; نحوه اعمال مالیات، نحوه ارائه اظهارنامه مالیاتی و شیوه حسابداری را بیان کرده و تنظیم می کند; علاوه بر این، دستورالعمل‌های مورد نظر، مالیات توکن‌های مبادله شده را نیز در نظر خواهند گرفت.

شرکت‌هایی که توکن خریداری کرده یا به فروش می رسانند، ماین می کنند; مبادله می کنند و یا ابزارها و خدماتی را در این راستا ارائه می دهند; این امکان را خواهد داشت تا یک یا چند نوع مالیات را پرداخت کنند. این مالیات‌ها شامل مالیات بر درآمد، مالیات شرکت، مالیات بر سود سرمایه، مالیات تمبر می شوند.

همچنین، آژانس مالیاتی دولت انگلستان صریحا اظهار داشته است که هیچ یک از ارزهای دیجیتال موجود را به عنوان پول و یا ارز (پول رایج) در نظر نمی گیرد.

HMRC می گوید بخش ارزهای دیجیتال به سرعت در حال پیشروی بوده و بر همین اساس نیز; واقعیت‌های مرتبط به هر بخش را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهد و مقررات مالیاتی مربوطه را با توجه به آنچه که واقعا اتفاق افتاده است، به کار گرفته و تنظیم می کند نه فقط براساس تئوری‌های موجود!

پیش از این نیز، HMRC معاملات ارزهای دیجیتال را قمار تلقی کرده بود; با این حال، طبق آخرین به روزرسانی‌های انجام شده در دستورالعمل‌های این آژانس، HMRC دیگر خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به عنوان قمار در نظر نمی گیرد.

HMRC  خواستار دریافت اطلاعات کاربران از صرافی‌های رمزارز است!!

HMRC در ماه آگوست سال میلادی جاری از صرافی‌های رمزارز خواست تا تاریخچه معاملات انجام شده کاربران و هویت آن‌ها را در اختیار این آژانس قرار دهند; این آژانس مدعی است، قصد دارد از این طریق; مشکلات مربوط به فرار مالیاتی پلتفرم‌های ترید ارزهای دیجیتال را برطرف کند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، HMRC تنها اطلاعات 3 سال اخیر کاربران را درخواست کرده است; این بدین معنی خواهد بود که سرمایه گذاران اولیه در فضای ارزهای دیجیتال تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.