به سرقت رفتن 6.4 میلیون دلار توکن FSN !

0 ۵۹

طبق خبرهای منتشر شده; کیف پول دیجیتالی انتقال توکن (token swap) شبکه Fusion مورد حمله سایبری مهاجمان قرار گرفته است; نتیجه این حمله سایبری، دزدیده شدن یک سوم از توکن‌های FSN است.

در تاریخ 29 سپتامبر سال 2019 میلادی، بنیاد Fusion با انتشار پستی در وبلاگ رسمی این اکوسیستم اعلام کرد

کیف پول دیجیتالی انتقال توکن آن مورد حمله سایبری قرار گرفته است; و در این تهاجم سایبری، حدود 10 میلیون توکن نیتیو FSN و 3.5 میلیون اتریوم مبتنی بر توکن‌های ERC-20 FSN به سرقت رفته‌اند; ارزش کلی توکن‌های FSN سرقت رفته از بنیاد Fusion حدود 6.4 میلیون دلار تخمین زده شده است.

بعد از این اتفاق، بنیاد Fusion یک تحقیقات میدانی به عمل آورده است; تا بتواند منبع اصلی این تهاجم را شناسایی کند; علاوه بر این، Fusion تاکنون اعلام نکرده است که آیا کیف پول دیجیتالی دیگری تحت حمله قرار گرفته است یا نه!

کلید خصوصی به سرقت رفته است!

طبق گزارش منتشر شده، مهاجمان سایبری توانسته‌اند از طریق سرقت کلید خصوصی مرتبط با کیف پول دیجیتالی مورد نظر به آن دسترسی پیدا کنند; و توکن‌ها را به سرقت ببرند; علاوه بر این، بنیاد Fusion مدعی است که در طی این حمله; هیچ گونه آسیبی به پروتکل و تکنولوژی Fusion وارد نشده و این دو مورد ایمن هستند.

در تلاش برای جلوگیری از پولشویی وجوه مورد نظر، گزارش شده است; سپرده‌ها و برداشت توکن‌های FSN در صرافی‌های ارز دیجیتال Huobi، OKEx، Bitmax، Citex و Hotbit به حالت تعلیق درآمده است; همچنین، تمام وجوه باقی مانده از کیف پول دیجیتالی انتقال توکن به کیف پول دیجیتالی سرد منتقل شده‌اند; و تمامی معاملات و تراکنش‌های غیرعادی ردیابی می شوند; در حال حاضر، Fusion در تلاش برای بازگردانی وجوه به سرقت رفته است.

براساس داده‌های Coin360، توکن FSN در روز گذشته با قیمت 0.174 دلار ترید شده و میزان مبادلات Fusion در روز گذشته، حدود 66% کاهش پیدا کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.