طوفان قیمتی بیتکوین در قبل و بعد از بیتکوین هالوینگ 2020

0 ۴۳

در کمتر از 15 روز تا بیتکوین هالوینگ 2020، قیمت بیت‌کوین به بالای مقاوت حدود 8 هزار و 700 دلاری رسیده است!

چند هفته‌ای بود که قیمت بیت‌کوین در بین حدود قیمتی 6 هزار و 600 دلاری تا 7 هزار و 200 دلاری در حال نوسان بود که بالاخره با یک جهشی مثبت، موفق شد تا خود را به بالاتر از این حدود قیمتی برساند. در این جهش مثبت قیمتی، قیمت بیت‎کوین با بیش از 30 درصد افزایش به حدود بالای 8 هزار و 700 دلاری رسیده است. نکته جالب این که بیت‌کوین، قیمت خود را در کم‌تر از 15 روز تا بیتکوین هالوینگ 2020 به این سطح قیمتی مناسب رسانده است.

در این راستا، هر چقدر که به رویداد بیتکوین هالوینگ 2020 نزدیک‌تر می‌شویم، بحث و گفت و گوهای بیش‌تری در محافل کارشناسی بازار، در مورد قیمت احتمالی بیت‎کوین می‎شود. در این خصوص، نظریات و عقاید متفاوتی در مورد آینده قیمتی بیت‎کوین وجود دارد. ولی در حال حاضر باید گفت که قیمت این ارز دیجیتال با ارزش، در حال افزایش است.

به طوری که در 24 ساعت گذشته نیز با افزایش‌های مثبت دیگری در قیمت بیت‌کوین رو به رو هستیم؛ به طوری که این ارز دیجیتال ارزش خود را به حدود 1.40 درصد افزایش داده است.

در این راستا، آقای گالن مورر به عنوان یکی از کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال اعتقاد دارد که در روزهایی که منتهی به رویداد بیتکوین هالوینگ 2020 است، به مانند همان روزهای اولیه از حضور بیت‌کوین در اوج قدرت بازار، شاهد رونق دوباره رقابت بین ماینرها، برای گرفتن جوایز ماینینگ بیش‌تر در درون شبکه این ارز دیجیتال هستیم.

در این باره، آقای گالن مورر اینچنین بیان کرده است:

از زمانی که تکنولوژی ASICها در بازار معرفی شدند، شاهد دگرگونی‎های شدیدی در چگونگی ماین شدن بیت‌کوین هستیم. به واسطه این تکنولوژی، ابزارهای ماینینگ قدرتمند‎تر و ایمن‎تر شدند. از این رو افراد به رقابت در ماینینگ پرداختند. بدین صورت که هر کس ابزار قدرتمندتری برای ماینینگ بیت‌کوین داشته باشد، نسبت به رقبای خود از شانس بیش‎تری برای تولید بلاک جدید و گرفتن پاداش ماینینگ برخوردار خواهد بود.

لذا رقابت شدیدی بین ماینرها در بکارگیری ابزار جدید و قدرتمندتر ایجاد شده و ماینرها برای جلوگیری از عقب ماندن از رقبا، همواره در پی استفاده از دستگاه‎های ماینینگ قدرتمندتری می‎‌باشند.

از طرفی دیگر، آقای دیو کارلسون به عنوان یکی از پیشگامان صنعت بیت‎کوین ماینینگ، اعتراف می‎کند که مهندسان و شرکت‌های چینی، توانسته‎اند در سرعت تولید و ارائه دستگاه‎های ماینینگ قدرتمند، نسبت به سایر رقبا در بازار پیشی بگیرند.

در جست و جوی انرژی بیش‌تر و ارزان‌تر پس از بیتکوین هالوینگ 2020

نباید فراموش کنیم که در بازه‌های زمانی بین سال‌های 2015 و 2016، نگرش در چگونگی بیت‌کوین ماینینگ دچار تغییراتی شده بود. به طوری که در این زمان‎ها عملیات ماینینگ در چین کم‌تر شد و به جاهای دیگری از دنیا نظیر آمریکای شمالی انتقال یافت. در این خصوص، آقای کارسون عقیده دارد که در آن زمان‎ها، انگیزه اصلی در شکل‌گیری چنین وضعیتی، تولید قدرت ماینینگ بهینه‎تر بوده است.

یعنی ماینرها جاهایی را برای ماینینگ انتخاب می‎کردند که در تولید انرژی و ساخت بلاک جدید، بتوانند هزینه کم‎تری را مصرف نمایند و در کل عملیات ماینینگ صرفه اقتصادی بیش‎تری داشته باشد.

در رویداد بیت‌کوین هالوینگ بعدی نیز شکل‌گیری چنین سناریوای بسیار محتمل می‎باشد. این رویداد قرار است در ماه می برگزار شود و به نظر آقای مورر و کارسون، از همین حالا ماینرها به دنبال پیدا کردن راه‌هایی در بهبود کارایی و با صرفه‌تر کردن عملیات ماینینگ می‎باشند.

در این خصوص، یکی از بهترین راه‎ها برای پیدا کردن انرژی‌های اضافی و کم هزینه‌تر، استفاده از انرژی‎هایی مانند سوخت زباله، نیروگاه‎های آبی و موارد دیگری می‎باشند. این دسته از انرژی‎ها به دلیل داشتن چرخه تولید نامحدود و بدون هزینه، بسیار با صرفه‎تر از منابع انرژی مورد استفاده در زمان‎های قبلی برای بیت‌کوین ماینینگ خواهند بود. به نظر کارسون، در صورت نیاز به انرژی اضافی‎تر، ممکن است بار دیگر شاهد تغییرات گسترده‎ای در عملیات ماینینگ شویم.

فقط برای یادآوری در نظر داشته باشید که بیت‎کوین هالوینگ رویدادی است که در آن تعداد بیت‌کوین‌های جدید تولید شده در هر 10 دقیقه توسط ماینرها، به نصف کاهش خواهد داشت.

طوفانی بزرگ با رویداد بیتکوین هالوینگ 2020

برخی از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، رویداد بیتکوین هالوینگ 2020 را به عنوان طوفانی بزرگ برای ارز دیجیتال بیت‌کوین در نظر می‌گیرند. در این خصوص، شرکت دیتا کوین متریکس، گزارش‌های آماری‌ای را منتشر کرده که نشان می‎دهد رویداد بیت‌کوین هالوینگ در ابتدا باعث کاهش قیمت‌ها خواهد شد ولی در ادامه این کاهش قیمت‌ها، خود پایه‌ای برای افزایش قیمت‌های مثبت بعدی در آینده خواهند بود.

همچنین شرکت گلس نود نیز نتایج تحقیقات خود را در مورد نظر مردم نسبت به رویداد بیت‌کوین هالوینگ منتشر کرده است. بر اساس این نظرات، مردم بسیار خوشبین به این رویداد هستند و پیش‌بینی می‎کنند که رویداد هالوینگ، تأثیرات مثبتی را بر رشد هر چه بیش‎تر قیمت بیت‌کوین خواهد داشت.

آخرین پست اینترنتی شرکت گلس نود به این صورت می‎باشد:

بر اساس اطلاعات بدست آمده از گروهی از سرمایه‎گذاران بیت‎کوین، بسیاری از این سرمایه‎گذاران نسبت به افزایش قیمت بیت‎کوین خوش‌بین هستند و از این رو در کنار حفظ دارائی‌های فعلی بیت‌کوین خود، سعی در خرید و افزایش بیت‌کوین‌های خود نیز می‌باشند.

البته همواره نمی‎توان به اینچنین آماری اعتماد کاملی داشت ولی شرکت گلس نود معتقد است که در کنار این آمار، شاهد فعالیت‌هایی در شبکه بلاک‌چین نیز هستیم که تصدیقی بر درستی این آمار می‎باشند.

به عنوان مثال، شرکت گلس نود تصدیق می‎کند که در حدود 42.83 درصد از بیت‌کوین جاری در شبکه در حدود 2 سال است که دستخوش تغییرات و جا به جایی‌ نشده است. این آمار نسبت به آمار سال‌های قبل در حدود 10.4 درصد با افزایش رو به رو شده است.

البته هر چند که در ماه‌های قبلی با کاهش قیمت بیت‌کوین رو به رو بوده‎ایم؛ ولی این شرکت اعتقاد دارد که بسیاری از افراد که امیدوار به افزایش قیمت بیت‌کوین، بعد از رویداد هالوینگ هستند؛ از چنین کاهش قیمت‎هایی ناامید نشده و همچنان نسبت به حفظ دارائی بیت‌کوین خود ادامه می‎دهند.

دامنه قیمتی جدیدی برای بیت‌کوین تعریف شده است

اخیراً و قبل از بیتکوین هالوینگ 2020، دامنه قیمتی جدیدی برای بیت‌کوین تعریف شده است. در این دامنه قیمتی جدید، حدود مقاومت قیمتی بیت‌کوین در 8 هزار 700 دلاری تا 8 هزار و 800 دلاری قرار دارد. این در حالی است که حدود پشتیبانی از بیت‌کوین نیز در 7 هزار و 275 دلاری تا 7 هزار و 350 دلاری تعریف شده است.

در این راستا، تا زمانی که قیمت بیت‌کوین در بالای حدود پشتیبانی قیمت خود قرار دارد، با نزدیک شدن به رویداد هالوینگ شاهد فشار قیمتی رو به بالا خواهیم بود.

آقای جیمز تودارو به عنوان مسئول اصلی تحقیقات در شرکت تریدبلاک، پیش‎بینی می‎کند که بهره‌وری ماینینگ بیت‌کوین در آینده از حدود قیمتی 8 هزار دلاری به حدود 12 هزار و یا حتی 15 هزار دلاری نیز افزایش خواهد داشت.

به طوری که پیش‌بینی شده بعد از این که هزینه‌های ماینینگ به این حدود افزایش یافتند، به احتمال زیاد، برای بهره‌ور کردن و سودآورتر بودن عملیات ماینینگ، قیمت بیت‌کوین نیز به بالای این حدود هزینه، افزایش خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.