بیتکوین هالوینگ 2020 و احتمالات قبل از آن

0 ۶۴

شاخص RSI در کمتر از 30 روز تا بیتکوین هالوینگ 2020 چه می‌ گوید؟

قبل از وقوع بیتکوین هالوینگ 2020 شاهد کاهشی بی سابقه در شاخص قدرت نسبی این ارز دیجیتال هستیم. (RSI) به عنوان یک اندیکاتور مهم نشان می دهد که در مدت زمان یک ماه مانده تا رویداد هالوینگ بیتکوین، این ارز دیجیتال تا به حال، به این مقدار به فروش نرسیده بود.

در این خصوص، PlanB به عنوان یکی از تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال در توئیتر، این نظر را دارد که شاخص قدرت نسبی (RSI) بیتکوین در مقدار پایینی قرار دارد.

 

قبل از بیتکوین هالوینگ 2020 ، شاخص قدرت نسبی (RSI) بیتکوین به کم‌ترین مقادیر خود رسیده است!

در مورد نوسانات قیمتی، ابزاری به نام نوسان ‎ساز وجود دارد. دامنه نتایج این ابزار، بین 1 تا 100 می ‎باشد. در این دامنه، این ابزار مشخص می‎ کند که در یک قیمت مخصوصی، ارزدیجیتال بیتکوین به چه میزان زیاد فروخته شده و یا به چه میزان زیاد خریداری شده است.

در این راستا، شاخص قدرت نسبی بیتکوین در طول 12 ماه در حدود 49 واحد گزارش شده است. در نظر داشته باشید که این مقدار، نزدیک به کم‎ترین میزان از نتایج این شاخص برای بیتکوین می‎ باشد. در این خصوص، PlanB عنوان کرده که از سال 2011 به این طرف، تنها در مقاطعی و در طی سال‎های 2015 و نیز انتهای 2018، مقدار این شاخص از حدود فعلی پایین‎ تر بوده است.

این در حالی است که پیش از وقوع بیتکوین هالوینگ‌های قبلی، مقدار این شاخص در حدود 70 بوده که در نوع خود، رقم بالایی می‎باشد.

در حال حاضر تقریباً 30 روز تا بیتکوین هالوینگ بعدی فاصله داریم.

30 روز تا بیتکوین هالوینگ

به نظر این تحلیل گر، یکی از دلایل اصلی پایین بودن شاخص قدرت نسبی بیتکوین، فروش های زیاد این ارز دیجیتال بوده است.

 

با وجود تمامی احتمالات منفی، بیتکوین همچنان در بلند مدت آماده درخشش می ‎باشد

برای بیتکوین، رویداد هالوینگ یک اتفاق بسیار مهم می‎باشد. بعد از این رویداد، پاداش اختصاص داده شده به خاطر ماینینگ هر بلاک، نصف خواهد شد.

در این خصوص، PlanB این عقیده را دارد که این کاهش در پاداش، باعث افزایش قیمت بیت‎کوین خواهد شد. به طوری که به نظر وی، کاهش صورت گرفته، منجر به افزایش سختی تولید بیت‎کوین می‎شود که این موضوع باعث افزایش تمایل سرمایه‎گذاران برای نگهداری بیت‎کوین خواهد شد. لذا هم تورم بیت‎کوین کاهش خواهد داشت و هم این که شاهد افزایش ارزش این ارز دیجیتال در بازار خواهیم بود.

تجربه نشان داده که تمایل بالا برای نگهداری بیت‎کوین، همواره منجر به افزایش قیمت این ارز دیجیتال شده است. ولی در حال حاضر که بازار تحت تأثیر کاهش شدید قیمت بیت‎کوین در ماه مارس تا حدود 3 هزار و 700 دلاری قرار دارد، نمی‏توانیم تأثیرات رویداد هالوینگ را به طور مشخصی در قیمت این ارز دیجیتال مشاهده نماییم.

به طور کلی با نزدیک شدن به رویداد هالوینگ، این نظر وجود دارد که قیمت بیت‎کوین افزایش خواهد یافت؛ ولی با وجود این نظر، همچنان در شرایط قیمتی مناسبی برای این ارز دیجیتال نیستیم. البته در خصوص شرایط بعد از هالوینگ نیز، این نظریه مطرح شده که در پایان سال 2021، قیمت این ارز تا حدود 100 هزار دلاری افزایش خواهد داشت. حال باید دید که در ادامه، شرایط برای بیتکوین، به چه صورت تغییر خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.