بیت کوین دارک چیست؟

0 ۶۵

بیت کوین دارک (BitcoinDark) رمزارز غیرمتمرکزی است که بر روی ویژگی حریم خصوصی تاکید دارد

آن را به عنوان فورکی از رمزارز بیت کوین می توان به شمار آورد;تفاوت اصلی میان رمزارز بیت کوین و BitcoinDark در این است که بیت کوین دارک; برخلاف رمزارز بیت کوین که از الگوریتم اجماع توافقی  Proof of Work برای پشتیبانی از انتقال داده‌ها استفاده می کند; رمزارز بیت کوین دارک; مکانیسم ترکیبی از الگوریتم‌های اجماع توافقی Proof of Stake و Proof of Work را به کار می برد; این بدین معنی است انجام فرآیند ماینینگ بر روی بلاک چین بیت کوین دارک به منابع محاسباتی پرقدرت بستگی ندارد.

BitcoinDark چیست؟

در ابتدا رمزارز BitcoinDark به گونه‌ای طراحی شده بود که الگوریتم SHA-256 رمزارز بیت کوین را به همراه الگوریتم هشینگ ترکیبی استفاده کند که این طراحی، بهترین ایده ممکن برای ترکیب  (Proof-of-Work (PoW و  Proof-of-Stake بوده است; با تمام این شرایط، پروژه مورد نظر در ابتدا سال 2018 میلادی، قبل از تولید 22 میلیون کوین BitcoinDark کنار گذاشته شد.

در نهایت نیز، تیم توسعه دهنده BitcoinDark به سمت توسعه پروژه رمزارز  (Komodo  (KMD رفتند: با این تفاسیر، پروژه بیت کوین دارک بدون بلاک چین عملیاتی و کیف پول دیجیتالی رها شد!

در ابتدا بسیاری از افراد این باور را داشتند رمزارز BitcoinDark می تواند به دلیل کاهش تکیه بر منابع ماینینگ و ناشناس بودن; با رمزارز بیتکوین رقابت کند زیرا هدف اصلی آن، حفظ حریم خصوصی بود; همچنین، زمان ماین هر بلاک BitcoinDark حدود 60 ثانیه بوده است. نماد اختصاری بیت کوین دارک “BTCD” است.

بسیاری معتقدند که با پایان پروژه BitcoinDark ، هیچ گاه فراموش نخواهند کرد که این رمزارز می توانست رقیب خوبی برای رمزارز بیت کوین باشد و در برابر آن قد علم کند.

نحوه عملکرد بیت کوین دارک

به راحتی می توان گفت که دیگر بیتکوین دارک کار نمی کند! رمزارز BitcoinDark فاقد تکنولوژی بلاک چین است.

آیا رمزارز بیت کوین دارک را با رمزارز بیت کوین می توان مقایسه کرد یا خیر؟

همانطور که قبلا گفتیم، رمزارز بیت کوین دارک متفاوت از رمزارز بیت کوین است زیرا رمزارز BitcoinDark ; الگوریتم هشینگ ترکیبی ارئه می دهد که بهترین ترکیب ممکن از الگوریتم‌های PoW و PoS است; همچنین، رمزارز بیت کوین قصد دارد شفافیت تراکنش‌ها و معامله‌ها را افزایش دهد; در حالی که بیت کوین دارک قصد دارد سیستم غیرمتمرکز و ناشناس خود را برقرار سازد.

با توجه به این نکته که تیم توسعه دهنده این رمزارز، این پروژه را کنار گذاشتند; به طور دقیق نمی توان پیش بینی کرد، چه چالش‌هایی ممکن بود برای رمزارز بیت کوین، به وسیله بیت کوین دارک به وجود آید!

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.