تأثیر بیت‌کوین هالوینگ بر بازار ارزهای دیجیتال

0 ۱۳۲

هالوینگ

اتفاق بیت‌کوین هالوینگ شاید یکی از هیجان انگیزترین حوادث دنیای ارزهای دیجیتال در سال 2020 باشد;دلیل این هیجان، پیش‌بینی احتمالی شرایط گاوی برای قیمت بیت‌کوین می‌باشد; در نظر داشته باشید که در آخرین بیت‌کوین هالوینگ روی داده قیمت بیت‌کوین با افزایش بسیار قابل توجهی رو به رو شده بود.
از این رو سرمایه‌گذاران و کارشناسان بازار پیش‌بینی می‌کنند که ممکن است اینبار نیز با چنین اتفاق خوش آیندی برای بیت‌کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال رو به رو شویم.
حال گذشته از این پیش‌بینی‌های مثبت در مورد بیت‌کوین; قبل از این که بتوانیم نظر خاصی را در مورد آن‌ها ارائه کنیم; باید به بررسی ذات بیت‌کوین هالوینگ و چرایی انجام آن نیز بپردازیم.
در این مقاله قصد داریم، در ابتدا به معرفی مختصر اتفاق بیت‌کوین هالوینگ و چرایی انجام آن بپردازیم; در ادامه نیز تأثیرات مستقیم و احتمالی آن را بر قیمت بیت‌کوین و آینده بازار ارزهای دیجیتال; مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیت‌کوین هالوینگ

در شبکه بیت‌کوین، برای این که بتوانند از بروز تورم جلوگیری کرده و در واقع آن را تحت کنترل قرار دهند; تعداد کل بیت‌کوین‌های قابل تولید را محدود نموده‌اند; در نظر داشته باشید که تعداد قابل تولید بیت‌کوین در عدد 21 میلیون محدود شده است.
در این راستا، همه روزه با حضور ماینرها در شبکه; بیت‌کوین‌های جدیدی تولید می‌شود; در این بین به ازای هر بلاک ماینینگ شده، پاداش‌هایی به ماینرها در قالب بیت‌کوین تعلق می‌گیرد; حال اصل قضیه بیت‌کوین هالوینگ نیز مربوط به این پاداش‌ها می‌باشد.

بدین صورت که در اتفاق بیت‌کوین هالوینگ این مقدار از پاداش‌ها در هر بار نصف می‌شود; یعنی با نصف کردن و کاهش پاداش‌ها; قصد دارند که روند تولید بیت‌کوین و نیز تورم‌های احتمالی آن را در کنترل قرار دهند.
در این راستا، در زمان‌های اولیه از ماینینگ بیت‌کوین در 28 نوامبر سال 2012، مقدار پاداش برای ماینینگ هر بلاک از بیت‌کوین برابر با 50 BTC بود; در ادامه این مقدار به 25 تا کاهش یافت; در آخرین بار نیز در تاریخ 9 جولای سال 2016 در اثر بیت‌کوین هالوینگ، این مقدار به 12.5 بیت‌کوین برای هر بلاک کاهش یافت.

هالوینگ بعدی بیت‌کوین نیز قرار است که در می ماه سال 2020 انجام شود که در این اتفاق پاداش‌ها به 6.25 بیت‌کوین برای هر بلاک کاهش خواهد یافت.

تأثیر بیت‌کوین هالوینگ بر بیت‌کوین و بازار ارزهای دیجیتال

بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی‌های مثبتی را نسبت به آینده بیت‌کوین پس از عمل هالوینگ دارند; به طوری که بر اساس این نظرات، به احتمال زیاد باید با یک روند گاوی در قیمت بیت‌کوین رو به رو شویم و شاهد افزایش قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال در بازار باشیم.

البته لازم به ذکر است که افزایش قیمت در بیت‌کوین و تحولات مثبت قیمتی این ارز دیجیتال; بی‌تردید باعث شوک‌های مثبتی در بازار ارزهای دیجیتال شده و به احتمال زیاد کل بازار را نیز در یک شرایط گاوی و سبز قرار خواهد داد.
دلیل این که پیش‌بینی می‌شود با افزایش قیمت رو به رو خواهیم شد; هم ساختار فعلی بازار است و هم این که در بیت‌کوین هالوینگ‌های قبلی به دفعات شاهد افزایش قیمت بیت‌کوین بوده‌ایم; در واقع در بازه‌ی زمانی انجام هالوینگ با یک روند رو به رشد قیمتی در بیت‌کوین رو به رو بوده‌ایم.

بازار ارزهای دیجیتال کلاً وابسته به اینچنین اتفاقات رادیکال می‌باشد; به طوری که تغییر و تحولاتی نظیر هالوینگ; فورک و … همواره به صورت مستقیمی بر روی قیمت ارزها تأثیرگذار بوده و اینبار نیز پیش‌بینی می‌شود که شاهد یک سری تغییر و تحولات مثبتی در قیمت بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار باشیم.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.