چقدر زمان لازم است تا تراکنش بیت کوین تایید و انجام شود؟

24 ۱۵,۴۱۴

پاسخ به سوالی رایج در مورد تراکنش بیت کوین

اگر یک پاسخ بی پرده، سرراست و بدون “بستگی دارد” و غیره می خواهید، باید بگوییم ده دقیقه.
زمان لازم برای تایید و به اتمام رسیدن یک تراکنش بیت کوین حدودا ده دقیقه است;اما در صورتی که نیاز دارید تا متوجه شوید این زمان صرف چه عملیاتی می شود;نیاز است سطرهای پایین را مطالعه کنید و از این نظر، راه گریزی ندارید.

زمان تراکنش بیت کوین خرج چه مسائلی می شود؟

برای اینکه پاسخی درخور برای پرسش بالا یافت شود; کافی است نگاهی به درون عملکرد بلاک چین و نحوه ی تراکنش های اینچنینی داشته باشیم;همان طور که گفته ایم و گفته اند، در این روند; نهاد نظارتی متمرکزی وجود ندارد و کار پس از فشردن کلید ارسال توسط شما، در اختیار مجموعه ای ناشناس قرار می گیرد.
در واقع زمان طی شده به این خاطر است که فردی (اصطلاحا ماینر) باید بررسی کند آیا شما واقعا ارز واقعی را ارسال کرده اید و اگر اینطور است; تراکنش را برای شخص ثانی ثبت و ضبط کند تا بلاک یا زنجیره ای جدید در سرگذشت ارز مجازی لحاظ شود.

اجازه دهید مساله را کاملا باز و ساده کنیم، در پلتفرم بلاک چین; به جای اینکه ارسال کننده و دریافت کننده مهم باشند; سرنوشت ارز یا گذشته و اینده پول است که اهمیت دارد;در نتیجه مانند کارت به کارت نیست که من در عابر بانک به حساب شما مبلغی واریز کنم و اصل مساله; حاوی نام من و نام شما باشد; بلکه موضوع این است که این پول کی به وجود آمده و در حال حاضر از کجا به کجا می رود.

گام به گام با تراکنش بیت کوین

قسمت اول

کیف بیت کوین خود را باز می کنیم;آدرس شخصی که می خواهیم برایش پول بفرستیم را اسکن یا حتی دستی وارد می کنیم;پس از مشخص کردن مبلغ، ارسال را زده (Send)  و کار ما به عنوان فرستنده تمام می شود.

قسمت دوم

حالا کیف پول شما اعلام می کند که فلان مقدار بیت کوین خارج شده;کمتر از ده ثانیه ی بعد سیستم تراکنش را در اختیار ماینر ها قرار داده و آن ها محاسبه ی خود را آغاز می کنند; پس از اینکه کار ماینر تمام می شود; افرادی که در پروسه ی انتقال حاضرند ( افرادی که در شبکه حضور دارند) تراکنش را تایید می کنند (نوعی شهادت عمومی به حقانیت و صداقت عمل یک فرد) و اینجاست که شخص دریافت کننده اولین بار روی کیف پولش حضور مبلغ را دریافت می کند; از اینجا به بعد کار تکمیل تراکنش است و نیاز است تا چرخه های بعدی همین روند ادامه پیدا کنند.

پاسخ به یک چالش

احتمالا در حال حاضر با خود می گویید در ابتدا گفته اید ده دقیقه اما خود ما تجربه چند ساعته و چند روزه داریم.
حق با شماست گاهی این اتفاق رخ می دهد;اما دلایلی دارد;شاید در زمانی که مشغول تراکنش هستید، ترافیک نقل و انتقال پول جریان دارد.

یا مورد دیگر این است زمانی که کیف پول; صرافی یا هر پلتفرم دیگری از شما می پرسد چه میزان کارمزد برای تراکنش در نظر گرفته اید و شما حداقل را وارد می کنید; آن گاه افرادی که مبلغ بیشتری در نظر گرفته اند در صف جلوی شما قرار می گیرند و شما باید صبر کنید.

چقدر زمان برای انجام تراکنش‌ها و معامله‌های بیت کوین نیاز است؟

یک پاسخ کوتاه برای این سوال وجود دارد: “انتقال بیت کوین; میانِ کیف پول‌های دیجیتالی از یک معامله به یک معامله دیگر، متفاوت بوده و انجام آن زمان بر است”!
کاربران هنگامی که یک معامله بیت کوین ایجاد می کنند; معامله مورد نظر باید به وسیله شبکه تایید شود (قبل از تکمیل شدن معامله); انجمن بیت کوین، استانداردی در نظر گرفته; که برای تکمیلِ معامله‌های بیت کوین نیاز است (6 استانداردِ تایید وجود دارد).

چه فاکتوری، زمانِ معامله‌های بیت کوین را تعیین می کند؟

دو فاکتور اصلی بر زمانِ انجام معامله‌های بیت کوین، تاثیر گذار هستند:

 • مقدار فعالیت شبکه
 • هزینه‌های معامله‌های مورد نظر

تراکنش‌ها و معامله‌هایی که به وسیله شبکه پردازش می شوند; زمانِ بیشتری برای تایید و انجام شدن; نسبت به تراکنش‌ها و معامله‌های دیگر می برند; به دلیل این که، تعداد محدودی ماینر برای پردازش معامله‌ها در هر بلاک وجود دارد و در درجه بعدی; تعداد محدودی از معامله‌ها و تراکنش‌ها نیز در یک بلاک قرار می گیرند; زمانِ انجام این نوع از معامله‌ها نسبت به معامله‌ها و تراکنش‌های دیگر، طولانی تر خواهد بود.
ماینرهای شبکه بیت کوین، معامله‌ها را براساسِ هزینه‌ای که برای تایید آن‌ها دریافت می کنند; الویت بندی می کنند. با این شرایط، اگر یک کاربر هزینه بالایی برای انجامِ معامله‌های خود پرداخت کند; این امکان وجود دارد که زمانِ انجام تراکنش‌ها و معامله‌ها کاهش پیدا کنند.

چه قدر زمان طول می کشد تا معامله‌های بیت کوین تایید شوند؟

همانطور که گفته شد، معامله‌های بیت کوین قبل از پردازش توسطِ ماینرها; به شش مرحله تایید نیاز دارند; به طور میانگین، ماین (استخراج) یک بلاک بیت کوین حدود 10 دقیقه زمان می برد; در نتیجه با این شرایط; حدود ده دقیقه تا یک ساعت زمان برای تاییدِ معامله‌های بیت کوین نیاز است.
اما با این تفاسیر، محبوبیت رمزارز بیت کوین سببِ ایجادِ ازدحامِ زیادی در شبکه این رمزارز شده است!!! در نتیجه; زمانِ تایید معامله‌های بیت کوین از 30 دقیقه تا 16 ساعت (در برخی موارد) خواهد بود.

در حال حاضر، اعضای جامعه بیت کوین در تلاش برای افزایشِ سرعت انجام معامله‌ها هستند!|
در این اواخر، پیشرفت‌هایی مانند سگویت (SegWit) و شبکه رعد و برق Lightning Network سببِ افزایش اندازه بلاک‌ها و افزایش سرعت معامله‌ها شده‌اند; اما با تمام این شرایط، تنها زمان است که مشخص خواهد کرد، بهترین راه حلِ ممکن چه راهی خواهد بود!!

ختم کلام!!

علی رغم محبوبیتِ رمزارز بیت کوین; روند واقعی استفاده از ارزهای دیجیتال; هنوز هم برای بسیاری از افراد مبهم و غیرقابل ملموس است!
در نهایت، معامله‌ها و تراکنش‌ها;کلیدِ موفقیتِ آینده ارزهای دیجیتال هستند; اما مسائل و مشکلاتی در زمینه انجام معامله‌ها وجود دارند; مانند: زمان انجام معامله‌ها، هزینه معامله‌ها، بارگذاری سیستم مورد نظر و … . بنابراین، برای موفقیتِ ارزهای دیجیتال و رشدِ این حوزه، باید مشکلات و مسائلِ مربوط به انجام معامله‌ها و زمان انجام آن‌ها، حل و برطرف شوند.

علاوه بر این‌ها، مدت زمان انجام و تایید تراکنش‌های بیت کوین متفاوت است; ممکن است یک تراکنش بیت کوین در عرض ده دقیقه انجام شود و یک تراکنش دیگر; دو ساعت به طول بینجامد! اما میانگینِ انجام و تایید تراکنش‌های بیت کوین; 30 دقیقه تا یک ساعت است! اما بسته به شرایط و موقعیت‌هایی; زمان مورد نظر ممکن است افزایش پیدا کند! همچنین این امکان نیز وجود دارد، یک تراکنش بیت کوین ظرفِ چند روز تایید و انجام شود.

80%
Awesome
 • Design
۲۴ نظرات
 1. پوری می‌گوید

  سلام وقت بخیر من زمانی که می خواستم تراکنش را انجام بدم دو گزینه داشت باری هزینه ی تراکنش و من گزینه ای رو انتخاب کردم که هزینه ی بیشتری بابت تراکنش کم میکرد تا تراکنش من زودتر انجام شود اما الان ۶ روزه همچنان تراکنش در حال انجام هست و واقعا مشکل ایجاد شده بخاطر طولانی شدن به نظر شما تا چه زمانی باید صبر کنم و ممکنه چقدر دیگه طول بکشه ؟ من دو گزینه بیشتر نداشتم برای انتخاب هزینه ی تراکنش و گزینه ای که سرعت را بالا ببره انتخاب کردم اما این روند تا کی ادامه داره ؟؟

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   شما روش سگویت رو برای انجام تراکنش انتخاب کردید اطلاعات دقیق تری از والت و کیف پولتون مثل اسمش رو میگید؟

   1. علی رضا می‌گوید

    سلام چقدر طول میکشه من یک بیت کوین استخراج کنم یا هر کسی دیگه یا مشاوره کنید بگید چیکار کنم تا موفق بشم

    1. ثنا شمسافر می‌گوید

     سلام علیرضا وقت بخیر
     من خوندن یکی از تازه ترین مقاله هامون رو با اسم “عملا چقدر زمان برای ماین یک بیت کوین لازم است؟ ” بهت پیشنهاد میکنم لطفا روش کلیک کن !
     البته میتونی در صفحه اول سایت تو قسمت ماینینگ جواب خیلی از سوالت دیگه رو هم پیدا کنی !
     اما اگر بعد از خوندن مقاله های مورد نظرت باز هم سوالی برات پیش اومد لطفا همینجا ازم بپرس.
     ممنونم

 2. رحیم محمودی می‌گوید

  باسلام من یک سوال دارم خدمتتون اینکه من ازیک صرافی ارزهای مختلفی خریدم وبه کیف پول اینفینیتو ولت انتقال دادم بعد یک مدت کیف انفینیتورو ناخواسته حدف کردم ودوباره با۱۲رقم رمزاز قسمت خصوصی ارزهام برگشت ولی ارزباینیس که داشتم صفربود والان نمیدونم چکار کنم وحتی ازکیف atmic هم ارزباینیس به انفینیتو ولت انتقال دادم ولی توولت انفینیتوبازم صفر هست

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   سلام دوست عزیز در حالت معمول این اتفاق نباید بیفته !
   به آیدی تلگرامی @dericoin_support در تلگرام پیام بدید تا مشکلتون بررسی بشه

 3. مهدی می‌گوید

  سلام،
  من مبلغی به قیمت ۱۰ دلار – برای خرید رفرال – را با سایت بلاک چین به یکی از سایت کلیکی فرستادم ولی تا به امروز که یک روز می شود، آن سایت اعلام دریافت نشدن مبلغ مورد نظر را می کند. آیا ده دلاری که فرستادم گم شده است یا باید هنوز منتظر اعلام دریافت پول از طرف سایت بشوم؟
  من از طریق سایت https://bitcoinwallet.com یک حساب باز کردم ولی برای انتقال پول برای هر سه دلار باید ۱۵ دلار پرداخت بکنم. یعنی اگر من روزی در این سایت ۱۲۰۰ دلار داشته باشم برای انتقال مبلغ مورد نظر من فقط می توانم ۲۰۰ دلار را داشته باشم؛ یعنی ۱۰۰۰ دلار باقی مانده به عنوان کارمز از من گرفته می شود. که این واقعا فاجعه است.
  لطفا راهنمایی بفرمایید چه کار کنم؟
  سپاس از شما

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   دوست عزیز سلام،
   منظور شما از خرید رفرال دقیقا چیه؟
   محاسبه کارمزدها به این شکل نیست.
   برای کسب اطلاعات دقیق تر و توضیح بیشتر با آیدی تلگرامی @dericoin_support در ارتباط باشید

  2. حسین می‌گوید

   سلام اون سایت کلاه برداریه احتمالا هم عضو خریدی اسم سایت هم باهر بار ورود عوض میشه

 4. بهراد می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من حدود ۱ اتریوم از سایت بلاک چین به کیف پول دوستم انتقال دادم همه مراحل درست بود تایید زدیم ولی الان نزدیک۱۲ ساعته هنوز حسابش شارژ نشده
  برای انتقال گزینه Network Fee
  Regular رو زدم
  چقدز زمان میبره تا شبکیه بیت کوین تایید کنه ممنون.

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   شما از اینکه اتریوم رو به آدرس درست انتقال دادید مطمئن هستید؟

 5. غفور می‌گوید

  سلام دوستان من ۶ تا ماینر M3 دارم که رو استخر btc تنظیم کردم و ادرس کیف پولمو دادم،نمیدونم چرا به کیف پولم واریز نمیشه،میخواستم دلیلش رو بپرسم،الان دو روزه دارن کار میکنن

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   سلام
   با آیدی پشتیبانی @dericoin_support در تماس باشید.

 6. سلمان می‌گوید

  سلام من ۰.۱ بیت کویین را با کوینومی انتقال دادم با فی ۰.۰۰۰۲۶۸ بعد دو روز کانفرم نشده باید چیکار کنم و امکان برگشت هست ؟ و اگه باید صبر کنم چند روز طول میکشه به نظرتون

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   سلام لطفا با آیدی @dericoin_support در تلگرام در ارتباط باشید

 7. Daniel می‌گوید

  سلام میشه بگید دقیقا چکار باید کرد و چقد زمان برای استخراج یک بیت کوین لازم است؟

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   سلام
   برای آشنایی بیشتر با مفهوم و کلیت ماینینگ پیشنهاد میکنم در صفحه اول بلاگ قسمت هر آنچه باید در مورد ماینینگ بدانید رو بخونید!
   در مورد سوال بعدیتون هم مطلبی رو براش اختصاص دادیم که پیشنهاد میکنم مقاله ” عملا چقدر زمان برای ماین یک بیت کوین لازم است؟ ” را مطالعه کنید!
   و در نهایت باز هم اگر سوالی بود لطفا من رو در جریان بگذارید!
   سپاس

 8. علیرضا می‌گوید

  سلام ایاامکانش هست موجودی بیتکویین یاهرارزی رابه جای واریز به کیف پول همان ابتداازسایت مذکوربه صرافی واریزکنم ؟ باتشکر

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   سلام علیرضا
   بله شما میتونین مستقیم بیتکوینتون رو به هر ادرسی که میخواید ارسال کنید.

 9. نوید می‌گوید

  سلام ثنا خانم امیدوارم حالتون عالی باشه
  اول تشکر کنم بابت زحماتتون که پاسخگوی سوالات ما هستید
  سوال بنده کمی ساده هستش اما واقعا مایلم بدونم . کیف پول بنده بلاک چین هستش و اینکه وقتی میخوام ارز دیجیتال به کیف پول دیگری که بلاک چین نیستش را انتقال بدم مشکلی پیش نمیاد ؟ ( یعنی لازم نیست حتما کیف پول متقابل بلاک چین باشه ؟ )
  سوال دوم این هستش که مدت زمان انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگری به میزانش بستگی داره یا نه مثلا زمان انتقال یک دهم بیت کوین با یک واحد بیت کوین یکی هستش ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید
  با تشکر

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   سلام آقا نوید:)
   مرسی که همراه بلاگ دری کوین هستید
   جواب سوال اول شما که آیا حتما باید کیف پول ارسال کننده و دریافت کننده یکی باشه؟ باید خدمتتون بگم که نه اصلا هیچ مشکلی پیش نخواهد اومد و اصلا الزامی وجود نداره که کیف پول ها یکی باشن! فقط لطفا قبل از ارسال بیتکوینتون حتما چندین بار آدرس مقصد رو چک کنید تا مشکلی برای دارایی‌تون به وجود نیاد
   درباره سوال دومتون هم بله زمانشون متفاوته و ممکنه با توجه به کانفرمیشن هایی که ماینر ها برای تایید معامله شما میزنن انجام معامله مدت زمانی کوتاهی طول بکشه!

   1. نوید می‌گوید

    خیلی ممنون بابت اطلاع دقیقتون
    موفق باشین

 10. حسین امیری می‌گوید

  سلام من در کیف پول بلاک چین حساب باز کردم ام ریجستر نکردم آیا میتونم از اون استفاده بکنم

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   سلام متوجه سوالتون نشدم لطفا شفاف تر مطرح کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.