آیا تتر(USDT) در بازار ارزهای دیجیتال تغییراتی ایجاد می کند؟

0 ۲۹

شرکت استیبل کوین Tether و صرافی رمزارز وابسته به آن، یعنی صرافی رمزارز Bitfinex ادعا می کنند; مقاله‌ای نوشته شده است که بیان می کند; توکن تتر(USDT) در ایجاد تغییرات و دستکاری در بازارهای مربوط نقش دارد.

همچنین، مقاله مورد نظر هنوز منتشر نشده است.

تتر(USDT) و Bitfinex از موضع و جایگاه خود دفاع می کنند!

در تاریخ 5 اکتبر سال میلادی جاری، شرکت تتر(USDT) و صرافی رمزارز Bitfinex همزمان با یکدیگر بیانیه‌ای را منتشر کردند; که ادعا می کنند; گروهی مقاله‌ای نوشته‌اند که در این مقاله آمده است; صادرکنندگان کوین تتر، مسئول دستکاری و ایجاد تغییرات در بازارهای ارز دیجیتال هستند.

هر دو شرکت مورد نظر مدعی هستند، یافته‌ها و نتیجه گیری‌های ادعا شده به وسیله این منبع ناشناس; متکی بر داده‌ها و فرضیات ناقص بوده و روش کار ‌آ‌ن‌ها معیوب است; هر دو در بیانیه خود اعلام کرده‌اند که منبع مورد نظر از داده‌ها و اطلاعات درستی استفاده نکرده و به بررسی غیرحضوری پرداخته است.

این دو شرکت در ادامه اظهار داشته‌اند، امیدوار هستند این مقاله; به وسیله‌ای برای سوء استفاده کردن توسط برخی از وکلای غیرحرفه‌ای تبدیل نشود و این وکلا دادخواستی را به دادگاه مطرح نکنند; ولی اگر این کار هم انجام شود آن‌ها تعجب نخواهند کرد; همچنین، شرکت تتر(USDT) و صرافی رمزارز Bitfinex اعلام کرده‌اند که با قاطعیت و جدیت از خود دفاع خواهند کرد.

شرکت استیبل کوین تتر و صرافی رمزارز Bitfinex در ادامه به ترسیم فعالیت‌های تجاری خود پرداخته‌اند; و اذعان داشته‌اند هیچ گاه شرکت تتر یا شرکت‌ها و صرافی‌های وابسته به آن از توکن‌های تتر برای دستکاری در بازار ارزهای دیجیتال و یا قیمت توکن‌ها استفاده نکرده‌اند.

تاریخچه بحث برانگیز

با تمام این تفاسیر، تتر به عنوان یک موضوع بحث برانگیز و جدال آمیز در جامعه ارزهای دیجیتال شناخته می شود و این جدال هم عمدتا مبنی بر وجود شک و تردید نسبت به خط مشی ذخایر این ارز است; تتر(USDT) در سال 2014 میلادی راه اندازی شده و اولین استیبل کوینی است که به وسیله دلار ایالت متحده آمریکا با نسبت 1:1 پشتیبانی می شود.

در طی دو سال گذشته; منتقدین صنعت گمانه زنی می کنند که این رمزارز ذخایر نقدی لازم برای پشتیبانی از تتر(USDT) هایی که در گردش وجود دارند را ندارد.
در حالی که تتر دائما در تلاش است تا ثابت کند، توکن‌هایش به وسیله میزان مناسبی از ذخایر دلار آمریکا پشتیبانی می شود; انتشار اخبارها و گزارش‌های ضد و نقیض علیه این شرکت همچنان ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.