تحمیل مالیات بر جامعه بیت کوین کش توسط استخرهای ماینینگ!

0 ۲۹

استخرهای ماینینگ بیت کوین کش

در تاریخ 22 ژانویه سال 2020 میلادی، Jihan Wu مدیر عامل شرکت Bitmain و Roger Ver مدیر عامل استخر ماینینگ Bitcoin.com طرحی به نام برنامه تامین بودجه زیرساخت را پیشنهاد کردند که در آن ماینرها حدود 12.5% از کل پاداش‌های یک بلاک را به یک نهاد هنگ کنگی اهدا خواهند کرد; این در حالی است که بسیاری از افراد جامعه بیت کوین کش از این پیشنهاد، خشمگین شده‌اند!!

سرمایه مورد نظر برای ارتقا و ترویج توسعه بیت کوین کش مورد استفاده قرار خواهد گرفت; ماینرها بر این باور متکی هستند که این راه حل به مراتب بهتر از داشتن اهدا کنندگان شرکت‌های بزرگ مستقل مانند شرکت Blockstream برای رمزارز بیت کوین است.
بودجه اولیه در ماه می سال 2020 میلادی فعال می شود و به مدت شش ماه نیز اجرایی خواهد شد; همچنین، درآمد پیش بینی شده براساس قیمت‌های فعلی; تقریبا حدود 6 میلیون دلار خواهد بود; این وجوه به منظور مدیریت به یک شرکت هنگ کنگی بخشیده و اهدا خواهند شد.

براساس پست منتشر شده توسط مدیر عامل استخر ماینینگ Btc.top; طرح پیشنهادی توسط افرادی همچون Jihan Wu (مدیر عامل شرکت Bitmain); Haipo Yang (بنیانگذار و مدیر عامل استخر ماینینگ ViaBTC) و Roger Ver (مدیر عامل استخر ماینینگ  Bitcoin.com) پشتیبانی می شود.|
شایان ذکر است این استخرها در کنار هم تقریبا 27% از هش‌ریت بیت کوین کش را تشکیل می دهند; در حالی که اکثریت آن‌ها نیز در دست ماینرهای ناشناس هستند.

یکی از جنبه‌های بحث برانگیز این پیشنهاد; تمایل اعلام شده به بلاک‌های orphan ماینرهایی که مطابقت ندارند; است. بلاک‌های Orphaning; عمل از بین بردن بلاک‌ها از زنجیره بوده و به طور معمول شبیه به حمله 51 درصدی است.
علاوه بر این‌ها، Zhuoer اظهار داشته است برگزارکنندگان برای اطمینان از انطباق; قصد دارند برخی از هش ریت بیت کوین خود را منحرف کنند.

انتقاد جامعه بیت کوین کش!

بسیاری از افراد جامعه بیت کوین کش; هر کدام بنا به دلایلی از این تصمیم گیری انتقاد کرده‌اند! نگرانی اصلی پیرامون موضوع تمرکز سازی است; وجوه و سرمایه مورد نظر به جای انتقال به یک بنیاد غیرانتفاعی به یک شرکت منتقل خواهند شد.

جامعه بیت کوین کش بر این باور متکی است پیشنهاد مورد نظر این امکان را به صاحبان این شرکت خواهد داد که بر روی تمامی فرآیند توسعه و گسترش بیت کوین کش کنترل داشته باشند.
برخی دیگر هم نگران دخالت دولت چین هستند; همچنین، عوامل دیگری همچون تاثیر مستقیم مالیات بر روی درآمد ماینرها نیز بیان شده است.

Amaury Séchet (توسعه دهنده بیت کوین کش) از این پیشنهاد دفاع کرده و اذعان داشته است که به دلیل ماهیت فرآیند ماینینگ، این پیشنهاد نمی تواند اجباری باشد; اما با این حال، Séchet تصدیق کرده است مسئله کنترل سرمایه و وجوه، مسئله مهمی به شمار می آید و باید به آن توجه شود.
در نهایت، Zhuoer در سخنان خود عنوان داشته است جزئیات مورد نظر در حال بحث و گفتگو هستند; این در حالی است که Zhuoer تاکید داشته حتی با تغییر جزئیات; بحث مالیات فرآیند ماینینگ پا بر جا خواهد ماند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.