تعداد کانفرمیشن ها در تراکنش‌های رمزارز بیت کوین

0 ۱۱۲

 تقریبا در هر 10 دقیقه، یک بلاک جدید از طریقِ فرآیند ماینینگ ایجاد میشود

و به بلاک چین اضافه می شود; بلاک‌های مورد نظر، تراکنش‌های جدید را تایید و ثبت می کنند; سپس گفته می شود، تراکنش‌های مورد نظر به وسیله شبکه بیت کوین تایید شده‌اند.

به عنوان مثال، زمانی که شان یک بیت کوین به جان ارسال می کند; تراکنش و معامله مورد نظر تا زمانی که بلاک بعدی ایجاد و ساخته شود; “تایید نشده یا unconfirmed” باقی می ماند; هنگامی که بلاک مورد نظر ایجاد می شود; تراکنش جدید نیز تایید شده و در بلاک قرار می گیرد; حال تراکنش مورد نظر شامل “یک کانفرمیشن” است; تقریبا هر ده دقیقه یکبار بعد از این فرآیند; یک بلاک جدید دیگر ایجاد شده و تراکنش مورد نظر به وسیله شبکه بیت کوین دوباره تایید می شود.

نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است، تراکنش‌ها و معامله‌های بیت کوین معمولا (به طور میانگین) به “شش کانفرمیشن” نیاز دارند و برای انجام فرآیند مورد نظر حدود یک ساعت زمان لازم است.

چه تعداد از کانفرمیشن ها برای تراکنش‌های بیت کوین لازم است؟
  • انجام پرداخت‌ها با تعداد کانفرمیشن “0” هنوز هم قابل برگشت هستند.
  • برای انجام پرداخت‌های کوچک بیت کوین یعنی پرداخت‌های کمتر از “1,000” دلار به “یک کانفرمیشن” نیاز است.
  • برای انجام پرداخت‌های “1,000 تا 10,000” دلاری بیت کوین; بیشتر صرافی‌های رمزارز برای سپرده‌های مورد نظر به “سه کانفرمیشن” نیاز دارند.
  • برای انجام پرداخت‌های بزرگ میانِ “10,000 تا 1,000,000” دلار; “شش کانفرمیشن” به منظور این که تراکنش‌های مورد نظر مطمئن و امن در نظر گرفته شوند، نیاز است.
  • و در نهایت، برای انجام پرداخت‌های بیشتر از “1,000,000” دلار به “60 کانفرمیشن” نیاز است;کمتر از این هم می توان تراکنش‌های مودرد نظر را انجام داد اما این میزان به عنوان “استاندارد” در نظر گرفته شده است.
چگونه می توان ” کانفرمیشن ها در بیت کوین” را بررسی کرد؟

پس از انجام تراکنش، کیف پول‌های دیجیتالی گزینه‌ای به منظورِ مشاهده تراکنش مورد نظر در “block explorer” یا یک “شناسه تراکنش” به کاربران دیجیتالی ارائه می دهند.

“transaction ID” یا شناسه تراکنش مورد نظر مانند شناسه زیر خواهد بود:

“7a43510802e113b7059851ef0a8a5c3625db37541861dd982f56253b2d5c4ff9”

بنابراین، کاربران به منظورِ بررسی تعداد کانفرمیشن‌های مورد نیاز برای انجام یک تراکنش باید شناسه مورد نظر را در یک بلاک اکسپلورری مانند “blockchain.info” وارد کنند.

سپس کاربران دیجیتالی با زدنِ کلید “enter” به راحتی می توانند جزئیاتِ مربوط به تراکنش‌ خود را مشاهده کنند.

زمان لازم برای تاییدِ تراکنش‌های بیت کوین چقدر است؟

اگر کاربران ارزهای دیجیتال، هزینه یا کارمزدِ بالایی برای تایید تراکنش‌های خود پرداخت کنند; بیش از 60% این احتمال وجود دارد که تراکنش‌های مورد نظر در عرضِ “ده دقیقه” تایید شوند.

آیا این امکان وجود دارد که تراکنش‌های بیت کوین برای ساعت‌ها، تایید نشده باقی بمانند؟

بله! اگر تراکنش‌های مورد نظر، در عرض چند ساعت تایید نشدند گزینه‌ای جز “صبر کردن” وجود ندارد; در نهایت، اگر با گذشتِ 72 ساعت باز هم تراکنش مورد نظر تایید نشد; کاربران می توانند به طور مجدد، تراکنش خود را ارسال کنند. کارشناسانِ دنیای ارزهای دیجیتال توصیه می کنند; از کیف پول “Electrum wallet” برای انجام تراکنش‌ها استفاده شود!

چه تعداد کانفرمیشن برای انجام تراکنش‌ها در صرافی رمزارز “Coinbase” مورد نیاز است؟

قبل از اینکه تراکنش مورد نظر نمایش داده شده و در حساب کاربری “Coinbase” هزینه شود، به “سه کانفرمیشن” برای انجام تراکنش نیاز خواهد بود.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.