تعیین نرخ‌های غیرمتعارف برای ارزهای دیجیتال!

0 ۲۴

ECB در اروپا

بانک مرکزی اروپا (ECB) همچنان بر روی ایده یورو دیجیتالی مصم بوده; اما با این حال قصد دارد از نگهداری و پس انداز بیش از اندازه CBDC توسط شهروندان اروپایی جلوگیری به عمل بیاورد;این نتیجه گیری توسط Ulrich Bindseil (مدیر کل زیرساخت بازار و پرداخت های بانکی) در تاریخ سوم ژانویه سال 2020 میلادی که بر روی مقاله CBDCs کار می کند; بیان شده است;CBDC یا Central bank digital currency فرم دیجیتالی از ارز (پول) فیات است.

بانک مرکزی اروپا باید حجم CBDC را کنترل کند!

مقاله مورد نظر به چشم انداز صدور CBDC برای اتحادیه اروپا پرداخته و علاوه بر آن; تفاوت‌های میان ارزهای فیات دیجیتالی شده و استیبل کوین های ارزهای دیجیتال را بازگو می کند;این مقاله در حالی انتشار یافته که کشور چین در حال حاضر به صدور CBDC خود یعنی یوان دیجیتالی نزدیک شده است; بانک مرکزی اروپا مانند سایر بانک‌های بزرگ دیگر; علی رغم رقابت با پکن; در معرض خطر قرار گرفته است.

علاوه بر این‌ها، صدور CBDC اروپایی هم مزایایی را در پی دارد و هم معایبی را!

بنابراین اتحادیه اروپا بایستی قبل از صدور CBDC خود، مشکلات و معایب مورد نظر را برطرف کند;Bindseil در مقاله خود، یک سیستم نرخ بهره دو لایه را پیشنهاد می کند که می تواند نرخ‌های غیرمتعارف و غیرجذابی را برای نگه داری منابع بالاتر از آستانه مشخص را ارائه دهد; بنابر گفته Bindseil; این فرآیند احتمال پس انداز فروش ارز فیات برای CBDC را در مواقع بحرانی کاهش می دهد;علاوه بر این‌ها; Bindseil تاکید کرده است; فرآیند مورد نظر مورد آزمایش قرار گرفته و روش مطمئنی برای کنترل CBDC به شمار می آید.

ECB اولویت کاربران پول را در نظر می گیرد!

همانطور که در خبرهای قبلی گفته بودیم، بانک مرکزی کشور چین; آزمایش CBDC خود را با چندین بانک منتخب انجام داده است; قانون ارزهای دیجیتال که در ماه اکتبر سال 2019 میلادی توسط پکن به تصویب رسیده بود از تاریخ اول ژانویه سال 2020 به اجرا درآمده است!

لازم به ذکر است که مفهوم دلسرد کننده پس انداز پول در عین حال عملی است که طرفداران بیت کوین; آن را به عنوان نمونه‌ای از عدم موفقیت سیستم ارزی فیات قلمداد می کنند.

همانطور که Saifedean Ammous در کتاب The Bitcoin Standard گفته است:

“بانک‌های مرکزی به دارندگان فیات نیاز دارند تا بتوانند در راستای سیاست اقتصادی Keynesian; هزینه کنند و وام بگیرند نه این که پس انداز و صرفه جویی انجام دهند”!

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.