تنظیم بازار ارزهای دیجیتال توسط ترکیه!

0 ۳۳

براساس گزارش منابع محلی، هیئت بازارهای سرمایه کشور ترکیه قصد تنظیم معاملات و تراکنش‌های ارز دیجیتال را دارد!

طبق گزارش خبرگزاری ترکیه‌ای Hurriyet در تاریخ چهارم ژانویه سال 2020 میلادی; هیئت بازارهای سرمایه (CMB) کشور ترکیه در حال تدوین و توسعه دستورالعمل‌هایی برای نظارت; بازرسی و تنظیم بازار ارزهای دیجیتال در این کشور است; CMB یک نهاد نظارتی است که بر بازارهای اوراق بهادار ترکیه نظارت دارد.

این در حالی است که مقامات ترکی; نگرانی‌هایی پیرامون پشتیبانی از سرمایه گذاران در بازارهای ارز دیجیتال دارند; طبق گزارش منتشر یافته; دولت ترکیه تنظیم و تدوین یک فریم ورک نظارتی برای بازار ارزهای دیجیتال را به نهاد نظارتی CMB واگذار کرده است; بنابراین، بنا به درخواست دولت ترکیه; CMB قصد دارد تلاش‌های خود برای بازرسی و تنظیم بازار ارزهای دیجیتال در کشور ترکیه را در سال 2020 میلادی به طور قابل توجهی افزایش دهد.

ساختار قانونی برای سرعت بخشیدن به بازارهای دیجیتال!

Erkan Oz (کارشناس مالی و همکار Cointelegraph در ترکیه) با تاکید بر پتانسیل کشور ترکیه; در زمینه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین; اذعان دارد که ساختار قانونی CMB رشد اکوسیستم محلی رمزنگاری را در این کشور تسریع خواهد بخشید; او در ادامه می گوید: “حدس من این است که CMB از حقوق سرمایه گذاران نیز پشتیبانی به عمل خواهد آورد که نتیجه آن; جذب شدن سرمایه گذاران بیشتر به سوی پروژه‌های ارز دیجیتال خواهد بود”.

Alphan Gogus، مدیر کل Huobi در ترکیه نیز بر این باور متکی است که رویکرد مثبت تنظیم کنندگان ترکی باعث پذیرش سریع و گسترده ارزهای دیجیتال در بازارهای مربوطه خواهد شد; علاوه بر این، Gogus اظهار داشته است یک فریم ورک نظارتی; اثرات منفی احتمالی شیوه‌های بد در سراسر صنعت را از بین خواهد برد و سبب افزایش همکاری با موسسات مالی خواهد شد.

Ahmet Usta (سردبیر پلتفرم بلاک چین ترکیه) در گفتگوی خود با خبرگزاری Cointelegraph خاطر نشان کرد:

“بازار ارزهای دیجیتال دقیقا مانند سایر بازارها، بایستی به منظور محافظت از حقوق و امنیت سرمایه گذاران تنظیم و نظارت شوند”.

هیچ قانونی برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد!

در حال حاضر، کشور ترکیه در زمینه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین; یک پذیرنده برتر و یک بازار مشهور به شمار می آید; از این رو، بسیاری از صرافی‌های رمزارز برتر موجود در جهان همانند صرافی رمزارز Binance و صرافی رمزارز Huobi برای ایجاد صرافی‌های محلی در این کشور; اقداماتی را به سرانجام رسانده‌اند; علاوه بر این; دولت ترکیه چشم انداز ایجاد یک زیرساخت ملی بلاک چین و راه اندازی ارز دیجیتال (توسط بانک مرکزی) را در سر می پروراند.

کشور ترکیه، علی رغم علاقه گسترده مردم خود به بازار ارزهای دیجیتال; قوانین مشخصی را برای بازار ارزهای دیجیتال مشخص نمی کند; CZ مدیرعامل صرافی رمزارز Binance در مصاحبه خود با خبرگزاری Cointelegraph اعلام کرده است که آن‌ها هنگام ورود به ترکیه با تنظیم کنندگان محلی این کشور; همکاری‌هایی را انجام خواهند داد.

Mohit Davar; رئیس منطقه‌ای گروه Huobi در سخنان خود از اهمیت ورود به بازارهای ترکیه به روشی سازگار را صحبت کرد; او گفته است: “ما با سهامداران صحبت خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که با روشی کنترل شده با آن‌ها همکاری‌ خواهیم کرد”.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.