تکنیک سرمایه‌گذاری DYOR

0 ۵۱

در این مقاله قصد داریم به بررسی مفهوم و تکنیک سرمایه‌گذاری DYOR در دنیای ارزهای دیجیتال بپردازیم.

در نظر داشته باشید که کلمه DYOR، مخفف عبارت (do your own research) و به معنای “تحقیق خود را خودت انجام بده” می‌باشد; بدین معنا که هر فرد سرمایه‌گذاری، قبل از انجام خرید و فروش‌ ارزی مشخص; باید خود به صورت اختصاصی در مورد آن ارز و وضعیش در بازار تحقیق نماید.

کارشناسان ارزهای دیجیتال بر این عقیده هستند که افراد تازه‌ وارد در بازار به دلیل داشتن تجربه و دانش فنی پایین‌تر; حتماً باید از این استراتژی استفاده نمایند. به کارگیری تکنیک DYOR; ضمن این که شما را برای انجام خرید و فروشی موفق‌تر راهنمایی می‌کند، باعث خواهد شد تا دانش و توانایی فنی خود را نیز افزایش دهید.

چرا افراد تازه کار در بازار همواره باید از تکنیک سرمایه‌گذاری DYOR استفاده کنند؟

افراد تازه کار در بازار، معمولاً در خرید و فروش‌های خود به حرف‌ها و توصیه‌های سرمایه‌گذاران با سابقه‌تر توجه می‌کنند; دقت داشته باشید که این طرز رفتار تماماً به ضرر سرمایه‌گذار تازه‌ کار می‌باشد; چرا خرید و فروش در بازار، یک فعالیت تماماً مبتنی بر تصمیمات فردی بوده و از این رو سرمایه‌گذاران باید این توانایی را داشته باشند تا با آنالیزها و تحلیل‌های فنی خود و بدور از اعمال نظر دیگران; قادر به انجام خرید و فروش‌هایی موفق شوند.

در این راستا، برای این که تصمیمات این افراد در بازار منجر به کسب سود شود; باید بکارگیری و استفاده از تکنیک DYOR را حتماً مدنظر داشته باشند.

پس در کل، استفاده از راهنمایی‌های دیگران برای سرمایه‌گذاری مناسب است; ولی اگر می‌خواهید به موفقیت تضمین‌شده‌تری دست یابید; باید خود به دنبال مطالعه ارزهای دیجیتال و جزئیات مربوط به آن‌ها باشید.

چگونه می‌توان از تکنیک سرمایه‌گذاری DYOR به درستی استفاده نمود؟

برای استفاده از تکنیک DYOR، بهتر است که از منابع و روش‌های زیر استفاده نماییم.

  • بهره‌گیری از اطلاعات بازار

قبل از خرید و فروش ارزی مشخص، چه بسا بهتر است که در مورد آن ارز اطلاعاتی کلی بدست آورید. یکی از بهترین مکان‌ها برای بدست آوردن اینچنین اطلاعاتی، سایت coinmarketcap.com می‌باشد; در این پلتفرم، قادر خواهید بود تا اطلاعات مهم و مفیدی را در مورد عملکرد ارز دیجیتال مدنظر خود در بازار بدست آورید.

  • استفاده از تقویم‌های ICO

ICOها یکی از بهترین منابع برای کسب درآمد در بازار هستند. از این رو آگاهی داشتن از زمان‌های برگزاری این رویدادها می‌تواند کمک مناسبی برای کسب درآمد در بازار داشته باشد; در این راستا، با ثبت نام در تقویم‌های ICO; می‌توانید به راحتی از زمان برگزاری این رویدادها با خبر شوید.

  • مرورگرهای بلاک

با استفاده از مرورگرهای بلاک، قادر خواهید بود تا موجودی کیف پول‌ها را چک کنید; از تاریخچه تراکنش‌های صورت گرفته با خبر شوید و جزئیات متنوع تراکنش‌ها را مشاهده نمایید.

  • فروم‌های ارزهای دیجیتال

برای این که بتوانید تکنیک سرمایه‌گذاری DYOR را به صورت مناسب‌تری انجام دهید; یکی از بهترین راهکارها ورود به فروم‌های ارزهای دیجیتال و استفاده از مطالب آن‌ها می‌باشد; البته توجه داشته باشید که همواره به دنبال اطلاعات مناسب و مفیدی برای سرمایه‌گذاری باشید و از اخبار و شایعات و مطالبی که باعث FOMO می‌شوند، دوری نمایید.

  • مشاهده و مطالعه انواع چارت‌های قیمتی

چارت‌های قیمتی یکی از مهم‌ترین عناصر برای انجام تکنیک سرمایه‌گذاری DYOR هستند؛ بدین صورت که با انجام انواع تحلیل‌های تکنیکال و زمانی بر روی این چارت‌ها، قادر خواهید بود تا به اطلاعات بسیار مفیدی در مورد ارز دیجیتال مدنظر خود دست یابید.

  • وایت‌پیپرها

برای این که بتوانید ارز دیجیتال مشخصی را به صورت تخصصی‌تر بشناسید و به پروژه و اهداف مربوط به آن ارز پی ببرید؛ بهتر است که به مطالعه وایت‌پیپر آن ارز بپردازید; وایت‌پیپر هر ارزی حاوی اطلاعات ارزشمند بسیاری در مورد آن می‌باشد; از این رو با مطالعه اینچنین مستنداتی، قادر خواهید بود تا درک بهتری نسبت به آن ارز داشته و در نتیجه خرید و فروش‌های فنی و موفق‌تری را انجام دهید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.