جدال محبوبیت بیتکوین اِس وی و ویزا کارت

0 ۲۳

رقابت بین بیتکوین اِس وی و ویزا کارت در انجام تراکنش‌ها

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از طرف اتحادیه بیتکوین، رقابتی سنگین میان بیتکوین اِس وی و ویزا کارت در حال انجام است. این رقابت ما بین بیتکوین اِس وی و ویزا کارت در انجام تراکنش‌های لحظه‌ای است. در کنار این رقابت بسیار قابل توجه، میان بیتکوین اِس وی و ویزا کارت، بیتکوین اس وی در موضوع ماینینگ نیز توانسته با ارائه پاداش‌های ماینینگ بیشتری نسبت به بیت‌کوین، به برتری مناسبی دست یابد.

اتحادیه بیت‌کوین که حامی اصلی بیت‌کوین اس وی می‎باشد؛ مدعی است که شبکه بیت‌کوین اس وی در حال حاضر در رقابت سختی با سیستم پرداخت ویزا می‎باشد. در این خصوص، لازم به ذکر است که ویزا یک سیستم پرداخت مبتنی بر کارت اعتباری می‎باشد. رقابت بین بیتکوین اِس وی و ویزا کارت در تعداد پرداخت‌های مالی صورت گرفته در هر ثانیه می‎باشد.

در کنار این موضوع، اتحادیه بیت‌کوین، مدعی است که در پروسس ماینینگ، بیت‌کوین اس وی، نسبت به بیت‌کوین، پاداش‌های بهتری را به ماینرهای خود می‌پردازد.

اتحادیه بیت‌کوین، در اولین گزارش سالانه خود در مورد بیت‌کوین اس وی اینچنین بیان کرده است:

مقیاس‌پذیری شبکه تستی برای بیت‌کوین اس وی، قادر به پیاده‌سازی و اجرای حدود 1300 تراکنش در هر ثانیه بوده است. همچنین این شبکه، در بیش‌ترین زمان ورود تراکنش‌ها در درون شبکه، قادر به مدیریت کردن و اجرای در حدود 6 هزار و 400 تراکنش در هر ثانیه بوده است.

این در حالی است که در بهترین حالت و به عنوان استانداردی در انجام تراکنش‌ها و پرداخت‌های مالی، شرکت ویزا به طور متوسط در هر ثانیه قادر به مدیریت کردن و اجرای 1700 تراکنش می‎باشد.

در گزارش منتشر شده، همچنین بیان شده که شبکه تستی، موفق به پروسس بلاک‌هایی در اندازه‎های تقریبی 2 گیگابایتی که شامل 7.877 میلیون تراکنش هستند، بوده است.

بیت‌کوین اس وی و بیت‌کوین کش، هر دو به دلیل مشکلات مقیاس‌پذیری موجود در ارز دیجیتال بیت‌کوین به وجود آمده‌اند. دلیل تولید ارزهای جدید، به خاطر ناکارآمدی بیت‌کوین در هندل کردن تراکنش‎های زیاد صورت گرفته در هر ثانیه می‎باشد. در این خصوص، در هر دوی بیت‎کوین اس وی و بیت‌کوین کش، با افزایش سایز بلاک، مشکل مقیاس‌پذیری بیت‌کوین به صورت قابل توجهی رفع شده است.

اولین گزارش سالانه

اولین گزارش سالانه منتشر شده در مورد عملکرد بیت‌کوین اس وی، مربوط به بازه زمانی فوریه سال 2019 تا فوریه سال 2020 می‎باشد. در این گزارش به صورت مشخص اشاره شده که بیت‌کوین اس وی در مقایسه با رقبای خود، پاداش‌های ماینینگ بهتری را به ماینرهایش اهدا می‌کند.

متن دقیق گزارش به این صورت است:

در حال حاضر بیت‌کوین اس وی در مقایسه با رقبا، برای ماینرها به عنوان پر سودترین شبکه بیت‌کوین می‎باشد. به طوری که از سپتامبر سال 2019 تا فوریه سال 2020، در بیش‎تر روزها پاداش‎های بیش‎تری را برای ماینرهای خود در نظر گرفته است.

البته در این خصوص، آمار ضد و نقیض زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، مساری در گزارشی که در قالب شکل زیر منتشر شده است، در 24 ساعت گذشته، هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین اس وی را برابر با 255 دلار اعلام کرده است. این در حالی است که هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین برابر با 214.199 دلار می‎باشد. با توجه به این آمار، مشخص نیست که اتحادیه بیت‌کوین، چرا پاداش دریافتی ماینرهای بیت‌کوین اس وی را بیش‌تر از بقیه نشان داده است.

هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین اس وی

دیتای گزارش منتشر شده، نشان می‎دهد که تعداد تراکنش‎ها از فوریه به این طرف تقریباً 600 هزار تا افزایش داشته است. این مقدار از افزایش تراکنش‎های بیت‌کوین اس وی، در مقایسه با بیت‌کوین رقم بسیار قابل توجهی می‎باشد.

البته در این خصوص، بسیاری از کارشناسان، حجم قابل توجهی از تراکنش‎های بیت‌کوین اس وی را به صورت شلوغ کاری‌ای در نظر می‌گیرند که ناشی از نوشتن دیتای برنامه‌های کاربردی آب و هوا و قیمت ارزهای دیجیتال در درون بلاک‌چین می‎باشد.

همچنین، بر اساس گزارش منتشر شده، در ماه فوریه متوسط سایز بلاک برای بیت‌کوین اس وی برابر با 2 مگابایت می‎باشد. این مقدار در مقایسه با متوسط سایز بلاک بیت‎کوین که به مقدار 1.05 مگابایت می‎باشد، در حدود 2 برابر است. علاوه بر این متوسط سایز بلاک بیت‌کوین اس وی، در مقایسه با بیت‌کوین کش که برابر با 0.10 است، در حدود 20 برابر بیش‎تر می‎باشد. در نظر داشته باشید که هر بلاک بیت‌کوین اس وی به طور متوسط در حدود 4 هزار و 127 تراکنش را پروسس می‎‌نماید.

تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین اس وی

در حال حاضر در درون اتحادیه بیت‌کوین، 1200 عضو وجود دارند. در حدود 300 تا از اعضا به صورت برنامه‌های کاربردی و سرویس هستند و در کنار آن‌ها، بیش از 100 توسعه‌دهنده نیز حضور دارند. در این بین، بیش‎تر اعضای این اتحادیه، به ترتیب از کشورهای چین، آمریکا، بریتانیا، کانادا و استرالیا می‎باشند.

تا به حال در حدود 400 پروژه و سرمایه‎گذاری مختلف در درون بیت‌کوین اس وی صورت گرفته و در حدود 250 شرکت و سرویس نیز به حمایت از بلاک‌چین این ارز دیجیتال پرداخته‎اند.

جزئیات دیگر منتشر شده در گزارش سالانه

  • در راستای توسعه و طراحی برنامه درسی آموزش بیت‎‌کوین اس وی، امسال آقای برندن لی به عنوان مدیرعامل شرکت کوین استوریج به کار گرفته شده است.
  • اتحادیه و توسعه‌دهندگان شبکه بیت‌کوین اس وی، با ایجاد شبکه “بیت‌کوین اس وی ویکی”، سرمایه‎گذاری بزرگی را در راستای آموزش عمومی و ارائه اطلاعات مفید در مورد بیت‌کوین اس وی انجام داده‌اند.
  • توسط آقای جیمی نقوین تلاش‌های بسیاری در راستای قانون‌مندسازی هر چه بیشتر این ارز دیجیتال صورت گرفته است. بدین صورت که وی در ارتباط با برخی از آژانس‎های قانون‌گذاری و وکلا در مورد این که چطور می‎توان در کنار توسعه تکنولوژی ارزهای دیجیتال، آن‎ها را به حالت قانون‌مندتری در آورد، مذاکرات بسیار مهمی را انجام داده است.
  • برگزاری رویدادهایی تحت عنوان بیت‌کوین اس وی “DevCon” برای امسال در شهرهای سان فرانسیسکو و شانگهای پیش‌بینی شده بود که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا، همگی کنسل شده‎اند.
  • اتحادیه یک متخصص روابط عمومی فول تایم را برای داشتن ارتباط هر چه بهتری با عموم، استخدام کرده است.
  • اهداف تعیین شده برای سال 2020، تبدیل شبکه بیت‎کوین اس وی به یک بلاک‌چین تجاری و نیز توسعه هر چه بیش‌تر اکو سیستم این ارز دیجیتال می‎باشد.

در نوامبر سال 2018 بیت‌کوین اس وی پس از هارد فورکی بحث برانگیز از ارز دیجیتال بیت‌کوین کش به وجود آمده است. جامعه این ارز دیجیتال که البته در نوع خود هم، جامعه نسبتاً کوچکی می‌باشد توسط آقای رایت که مدعی‌ اختراع بیت‌کوین است، اداره می‎شود.

پس از انتشار گزارش سالانه، آقای جیمی نقوین به عنوان یکی از رؤسای اتحادیه، در توئیتر پیغامی را بدین شکل منتشر کرده است:

امسال، سال بسیار بزرگی برای بیت‌‌کوین اصلی بوده است. در این راستا، در تلاش هستیم تا رفته رفته به توسعه بیت‌کوین اس وی پرداخته و در این زمینه پیشرفت‌های جدید زیادی را بدست آوریم.

در انتهای گزاش نیز از آقای کالوین آیره که میلیاردر بیت‌کوین اس وی است، در راستای حمایت‌هایش از این ارز دیجیتال تشکر ویژه‌‎ای شده است. در گزارش بدین صورت ذکر شده که “بدون حمایت‌های آقای کالوین نمی‎توانستیم به فعالیت‌های خود در توسعه بیت‌کوین اس وی بپردازیم.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.