با چه حجمی از سرمایه ، وارد بازار ارزهای دیجیتال شویم؟

0 ۳۹

این موضوع دقیقاً در بین سرمایه‌گذاران ایرانی نیز به صورت یک دغدغه اصلی مطرح است.

چرا که با توجه به نوسانات قیمتی دلار و نیز افزایش ارزش این ارز; امکان خرید ارزهای دیجیتال هم برای ایرانی‌ها سخت‌تر از قبل شده است;از این رو سرمایه‌گذاران بخصوص علاقه‌مندان ارزهای دیجیتال در ایران; به دنبال پیدا کردن پاسخ مناسب به این سوال هستند.
در این پست قصد داریم به بررسی موضوع حجم سرمایه اولیه مورد نیاز برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال بپردازیم; در این خصوص نظرات متعددی مطرح است که قصد داریم به بررسی هر یک از این موارد بپردازیم.

با چه حجمی از سرمایه، وارد بازار ارزهای دیجیتال شویم؟

قبل از هر چیز، باید گفت که هیچ گونه محدودیتی نسبت به حجم سرمایه ورودی در بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد; یعنی هر فردی با هر میزان از سرمایه‌، می‎تواند به راحتی در بازار وارد شده و به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازد.
حال موضوع این است که بهتر است با چه حجمی از سرمایه وارد این حوزه شویم;در این خصوص با نگرش‌های متفاوتی رو به رو هستیم; در زیر به برخی از این موارد، اشاره می‌کنیم.

ورود با سرمایه کم

شاید یکی از بهترین حالات، ورود با سرمایه کم در بازار ارزهای دیجیتال می‌باشد.
بدین صورت که شما در ابتدای کار با سرمایه کمی وارد این حوزه می‌شوید و در ادامه با کسب تجربه در بازار و مدیریت بهتر دارائی‌های خود; هم از طریق سود بدست آمده از ارزهای دیجیتال بر سرمایه خود اضافه خواهید کرد و هم این که می‌توانید به تدریج با وارد کردن سرمایه جدید; بر این مقدار اضافه کنید.

این روش از این نظر مناسب است که در صورت شکست در خریدهای صورت گرفته; فرد متحمل ضرر مالی کم‌تری خواهد شد; از این رو، کارشناسان بازار این روش را برای افراد کم تجربه که دانش فنی کمی نیز دارند; پیشنهاد می‌کنند.

ورود با سرمایه زیاد ولی مدیریت شده

شاید برخی از افراد حوصله کسب تجربه و صبر کردن در بازار ارزهای دیجیتال را نداشته باشند; از این رو این گروه از سرمایه‌گذاران با سرمایه زیاد وارد این حوزه می‌شوند;البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این گروه از افراد سرمایه‌گذار با وجود وارد کردن حجم زیاد سرمایه در بازار; فاکتور احتیاط را از دست نمی‌دهند.
به طوری که در خرید و فروش‌های خود، از مشاوره افراد فنی استفاده می‌کنند; همچنین بسیاری از استراتژی‌های مدیریت سرمایه و سبد را نیز در دارائی‌های دیجیتال خود وارد کرده و به طریقی اصولی کار سرمایه‌گذاری در این حوزه را انجام می‌دهند.

این طرز تفکر و نیز روش ورود با سرمایه کم، بهترین گزینه‌ها برای کسب سود و درآمد از بازار ارزهای دیجیتال هستند;حال در نقطه مقابل این روش‌ها، سرمایه‌گذاری با ریسک بالا نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی این روش می‌پردازیم.

ورود با سرمایه زیاد و ریسک کردن

بازار ارزهای دیجیتال، همواره با نوسانات قیمتی شدید و غیر منتظره زیادی رو به رو بوده است;به طوری که در یک لحظه شاهد افزایش‌ قیمت‌هایی در حدود 200 درصد هستیم و در یک لحظه نیز ممکن است با کاهش قیمت‌هایی در حدود 300 درصدی در ارزهای دیجیتال رو به رو شویم.

البته با گذشت چندین سال از فعالیت بازار ارزهای دیجیتال; یک ثبات نسبی وارد این حوزه شده است و دیگر کم‌تر با اینچنین نوسانات غیر معمولی رو به رو هستیم.

در حالت کلی; باید گفت که این بازار یکی از پر ریسک‌ترین بازارها است که ممکن است با ضررهای مالی زیادی رو به رو شوید; ولی اگر استراتژی‌های مدیریت دارائی خوبی در پیش بگیرید; احتمال کسب موفقیت نیز در آن بالا می‌باشد.

حال با در نظر گرفتن چنین شرایطی عده‌ای; ریسک سرمایه‌گذاری خود را دوچندان می‌کنند;به طوری که هم با سرمایه‌ی زیاد وارد این حوزه می‌شوند و هم این که سرمایه‌ی خود را در شرایط پر ریسک وارد بازار می‌کنند;بدین صورت که ممکن است فرد، تمامی 5 هزار دلار خود را برای خرید بیت‌کوین صرف نماید.

در این حالت، فرد در تصور این است که در صورت افزایش قیمت بیت‌کوین; خواهد توانست تا سودهایی در حدود چند صد دلاری بدست آورد; ولی نکته مهم این قضیه این است که اگر با کاهش قیمت بیت‌کوین رو به رو شود; در این صورت بخش اعظمی از سرمایه‌اش از بین خواهد رفت.

حالتی که در بیش‎تر سرمایه‌گذاران کم‌تجربه مشاهده می‌کنیم;حال خود شما با در نظر گرفتن تمامی این حالات; بهترین روش مدنظر و مناسب را انتخاب کنید. منتظر نظرات شما در کامنت‌های این پست هستیم.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.