حملات DDoS به صرافی‌های رمزارز OKEx و Bitfinex!

0 ۲۶

حملات سایبری

طبق گزارش‌های موجود، صرافی‌های رمزارز OKEx و Bitfinex تحت حملات منع سرویس توزیع شده یا همان DDoS قرار گرفته‌اند; در حال حاضر، مشخص نشده است که آیا این حملات به هم متصل هستند یا نه; اما مدیر عامل OKEx; در صفحه شخصی خود در Weibo رقبا را مقصر و مسئول این حملات دانسته است.

برای اولین بار، صرافی رمزارز OKEx در تاریخ 27 فوریه سال میلادی جاری در ساعت 11:30 صبح; تحت حمله سایبری DDoS قرار گرفت; در همین حال، Jay Hao مدیر عامل صرافی OKEx با انتشار پستی در صفحه خود; رقبای این صرافی را مقصر این حمله سایبری دانست، اما نامی از آن‌ها نبرد!

بار دیگر بامداد روز 28 فوریه سال 2020 میلادی; حملات منع سرویس توزیع شده از سر گرفته شدند; این بار هدف، صرافی رمزارز Bitfinex بود; براساس آمارهای منتشر شده توسط صرافی رمزارز Bitfinex; این حملات حدود یک ساعت به طول انجامید و فعالیت‌های این صرافی را مختل کرد.

در همین بازه زمانی، صرافی رمزارز OKEx بار دیگر تحت حمله سایبری DDoS قرار گرفت; لازم به ذکر است این حمله; اندکی پس از اتمام تعمیر و نگهداری سیستم موقت انجام شده است که قراردادهای اختیار به معامله و معاملات آتی در طول دوره نگهداری، غیر فعال بوده‌اند.

تیم صرافی رمزارز Bitfinex اظهار داشته‌ است که این صرافی با از سر گیری فعالیت‌های عادی; سطح حفاظتی شدیدتری را به اجرا گذاشته است.

حمله سایبری DDoS به چه معناست؟

یک نوع حمله سایبری وجود دارد که به آن DDoS یا Distributed Denial-of-Service attack (به فارسی: حمله منع سرویس توزیع شده) گفته می شود; در یک حمله DDoS، بسیاری از دستگاه‌های مخرب برای هدف قرار دادن یک منبع واحد هندل می شوند; به عبارت دیگر، منبع مورد نظر به جای این که از یک موقعیت مورد حمله قرار بگیرد از چندین موقعیت جغرافیایی به آن حمله می شود.

مقصر کیست؟

(Paolo Ardoino (CTO صرافی رمزارز Bitfinex با انتشار توییتی اذعان داشته است:

“حمله سایبری انجام شده، یک حمله بسیار پیشرفته‌ای بوده است; تیم صرافی رمزارز Bitfinex  بسیار سخت تلاش کرده‌ است تا بتواند در مدت زمان کوتاهی، این حمله را خنثی کند”.

این در حالی است که در ابتدا; Hao رقبا را مقصر اصلی این حملات می دانست; علاوه بر این، هنوز مشخص نشده است که آیا این حملات به یکدیگر متصل هستند یا خیر!

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.