حمله داستینگ علیهِ رمزارز لایت کوین!

0 ۵۲

صرافی رمزارز ” Binance” اعلام کرده است حمله داستینگِ گسترده‌ای علیهِ رمزارز لایت کوین صورت گرفته است.

روز گذشته، صرافی رمزارز “Binance” مدعی شده است یک “حمله داستینگ” بر روی چهارمین رمزارزِ  بزرگ موجود در بازار ارزهای دیجیتال یعنی رمزارز “(Litecoin (LTC” صورت گرفته است.

انجام یک حمله گسترده در برابر حریم خصوصی!
توییتر رسمی صرافی رمزارز “Binance” در طی منتشر ساختنِ پیامی اعلام کرده است:

“در روز گذشته، حمله سایبری بزرگی علیهِ کاربرانِ آلت کوینِ “لایت کوین” انجام شده است”.

توییت مورد نظر در روز نهم آگوست سال میلادی جاری منتشر شده و به شرح زیر است:

“تقریبا حدود 5 ساعتِ قبل، حمله گسترده داستینگی علیهِ کاربرانِ “$LTC @Litecoin” صورت گرفته است”.

بعد از انجام این حمله سایبری، بسیاری از کاربران صرافی رمزارز ” Binance” در مورد  سرنوشتِ کوین‌های خود ابراز نگرانی کرده‌اند.
در طول سال میلادی جاری، این چندمین باری است که علیهِ صرافی رمزارز ” Binance” حملاتی صورت می گیرد.

استراتژی اکتسابِ داده‌ها!

حمله داستینگ چیست؟

“حمله‌ی داستینگ” یا ” Dusting Attack ” فعالیتِ مخربی است که در آن، هکران و مهاجمانِ سایبری قصد دارند
با ارسال مقدار کمی کوین‌های دیجیتالی به کاربران بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال (کیف پول‌های دیجیتالی شخصی آن‌ها)، هویت آن‌ها را شناسایی کرده و به حریم خصوصی آن‌ها تجاوز کنند. معاملاتِ مربوط به کیف پو‌ل‌های دیجیتالی به وسیله‌ی هکران ردیابی و رصد می شوند.

دردسرهای مقدار پایین رمز ارزهای باقی مانده!

اخیرا، هکران و مهاجمان سایبری به این نکته پی برده‌اند که اکثر کاربران ارزهای دیجیتال توجه زیادی به مقادیرِ بسیار کم دارایی‌های دیجیتال موجود خود که در ته حساب کیف پول‌های دیجیتالی‌شان است، نمی دهند بنابراین هکران این خرده کوین‌ها را به کیف پول دیجیتالی قربانیان ارسال می کنند.

با ارسال این داست‌ها و با توجه به مقادیر بسیار کم آن‌ها، کاربران ارزهای دیجیتال توجه زیادی به این خرده کوین‌ها نمی کنند و موقعیت مناسبی برای هکرها به منظور انجام حملات داستینگ فراهم می شود. زمانی که کاربران، خرده کوین‌های دیجیتالی را به حساب دیگری منتقل می کنند، هکران به راحتی می توانند آن‌ها را شناسایی کنند.
سپس، شروع به تجزیه و تحلیلِ آدرس‌های شناسایی شده می کنند و کیف پول دیجیتالی کاربران را تحت بررسی قرار داده و تراکنش‌های آن‌ها را پیگیری می کنند. هکران با استفاده از اطلاعات جامعی (هویت کاربر و اطلاعات مربوط کیف پول دیجیتالی) که از کاربران ارزهای دیجیتال به دست می آورند شروع به انجام حملات فیشینگ یا اخاذی سایبری می کنند.

در ابتدا حملات داستینگ پیرامون رمزارزهای بیت کوین صورت می گرفت اما در حال حاضر، هکران پا را فراتر گذشته و به رمزارزهای دیگر نیز روی آورده‌اند.

در حال حاضر، انجام “حملاتِ داستینگ” مهم ترین و خطرناک ترین تهدیدِ موجود، علیهِ ارزهای دیجیتال به شمار می روند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.