حمله سایبری به شبکه اتریوم!

0 ۱۳

طبق اظهارات چندین تحلیلگر، شبکه اتریوم هدف یک حمله سایبری هماهنگ قرار گرفته است!

در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر این که برخی از نودهای Parity Ethereum همگام سازی خود را با شبکه از دست داده‌اند; شرکت زیرساخت بلاک چین  Parity Technology در تاریخ 31 دسامبر سال 2019 میلادی اظهار داشته است که یک حمله سایبری به شبکه اتریوم صورت گرفته و بر همین اساس; به روزرسانی‌هایی به منظور محافظت از شبکه در برابر این حملات سایبری; منتشر ساخته است.

به گفته یکی از مشاوران امنیتی ارزهای دیجیتال، حمله مورد نظر از طریق یک روش ساده انجام شده است.

Liam Aharon (توسعه دهنده نرم افزار) حمله سایبری به شبکه اتریوم را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و اظهار داشته است; که این حمله می توانسته کل شبکه اتریوم را از پا دربیاور; برهمین اساس، شبکه اتریوم می تواند در برابر حملات مشابه در سال 2020 میلادی بسیار آسیب پذیرتر باشد!

طبق گفته Aharon، به دلیل این که شبکه دارای Geth بوده، حمله مورد نظر نتوانسته کل شبکه را از بین ببرد.

با این شرایط، Aharon در سخنان خود بر روی این موضوع تاکید داشته است; که اگر حملات مشابهی در روزهای آتی صورت بگیرند، شبکه اتریوم بی شک به ویرانی کشیده خواهد شد!

تلاش برای رفع آسیب پذیری‌ها در شبکه اتریوم

در طول سال 2019 میلادی، به منظور رفع آسیب پذیری نودها ; چندین به روزرسانی در شبکه اتریوم منتشر شده است. یکی از به روزرسانی‌های مورد نظر در ماه مارس سال 2019 میلادی صورت گرفته است.
طبق سخنان مدیرعامل شرکت Parity Technology; عملکرد جدید و بحث برانگیز Create2 Ethereum (به روزرسانی) می تواند مانع از فریز شدن نودهایParity  شود.

در ماه می سال 2019 میلادی، گروه تحقیقات هک جهانی SRLabs ادعا داشت که تنها دو سوم از نرم افزارهای کلینت اتریوم که بر روی نودهای اتریوم پیاده سازی می شوند; در برابر یک نقض امنیتی که در اوایل سال 2019 کشف شده بود، ایمن بوده‌اند.

همچنین، داده‌ها نشان می دهند که نودهای Parity وصل نشده; حدود 15% از نودهای اسکن شده را تشکیل می دهند و این بدین معنی است که 15% از نودهای اتریوم در برابر حملات 51 درصدی; آسیب پذیر هستند.

حملات سایبری دیگر!

در تاریخ 29 دسامبر سال 2019 میلادی، دارندگان IOTA به دلیل مجموعه‌ای از معاملات غیر معمول (این امکان وجود دارد، معاملات مورد نظر به عنوان انجام حمله سایبری ایجاد شده باشند); به مدت 24 ساعت توانایی تایید معاملات و تراکنش‌های خود را نداشته‌اند; بنیاد IOTA تایید کرد که این حادثه ناشی از تغییرات نرم افزاری یا سایر مولفه‌های شبکه نبوده بلکه به دلیل عدم وجود استدلال پردازش معاملات برای مجموعه‌ای از معاملات غیرمعول رخ داده است.

علاوه بر این; در اوایل ماه دسامبر سال 2019 میلادی; BitPay تایید کرد که خدماتش به طور موفق برای انجام پرداخت‌های بیت کوین قطع شده بودند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.