دستگیری شهروند آمریکایی به دلیل آموزش به کره شمالی!!

0 ۲۷

بلاکچین…!

طبق خبرهای منتشر شده، یک شهروند آمریکایی به علت آموزش تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال به کره شمالی; توسط دولت ایالات متحده آمریکا دستگیر شده است!

امروز، دادستان ایالات متحده آمریکا از دستگیری Virgil Griffith که گفته می شود به جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) سفر کرده تا درمورد چگونگی استفاده از ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا به آن‌ها آموزش‌هایی را ارائه دهد; خبر داده است!

طبق اعلامیه‌ای که در تاریخ 29 نوامبر سال 2019 میلادی منتشر شده است; Virgil Griffith 36 ساله در فرودگاه بین المللی لس آنجلس توسط ماموران آمریکایی بازداشت و به توطئه برای نقض قانون قدرت‌های اقتصادی بین المللی (IEEPA) متهم شده است!

طبق خبرهای شنیده شده، اتهامات وارد شده به Virgil Griffith حداکثر 20 سال زندان به دنبال خواهد داشت!

IEEPA  تمام شهروندان آمریکایی را از صادرات کالا، خدمات و یا تکنولوژی به جمهوری خلق کره بدون داشتن مجوز از وزارت خزانه داری (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی) منع کرده است!

Griffith که یک شهروند آمریکایی ساکن کشور سنگاپور است; پیش از این نیز مجوز صادر شده توسط دپارتمان ایالات متحده آمریکا به منظور سفر به کشور کره شمالی را نادیده گرفته بود; در نهایت، Griffith برخلاف تصمیم‌های کشورش; یعنی ایالات متحده آمریکا عمل کرده و در کنفرانس ارزهای دیجیتال کشور کره شمالی شرکت کرده است.

Griffith با این اقدامش، تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه کشور کره شمالی را نقض کرده است!!

کره شمالی در حال تلاش برای دور زدن تحریم‌های وضع شده است!!

طبق گزارش‌های منتشر یافته، کشور کره شمالی در مراحله اولیه توسعه ارزهای دیجیتال قرار دارد تا از این طریق بتواند; تحریم‌های وضع شده علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره و سیستم مالی جهانی که تحت سلطه ایالات متحده آمریکا قرار دارد را دور بزند!

Alejandro Cao de Benos که مسئول کنفرانس ارزهای دیجیتال کره شمالی بوده در سخنان خود اظهار داشته است; “ارز دیجیتالی که کره شمالی در مراحل اولیه توسعه آن قرار دارد شبیه به بیت کوین خواهد بود اما در حال حاضر، هیچ برنامه برای دیجیتالی کردن وون (واحد پول کشور کره شمالی) وجود ندارد”.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.