دستگیری 24 تبعه چینی به علت کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال!

0 ۳۴
مقامات تایلندی، 24 تبعه چینی را در حین انجام کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال در شهر بانکوک این کشور دستگیر کردند.

طبق اعلامیه رسمی منتشر شده در تاریخ دوم دسامبر سال 2019 میلادی; اداره مهاجرت پلیس کشور تایلند; 24 فرد چینی را به علت انجام کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال همراه با 61 لپ تاپ; 424 گوشی موبایل و چندین روتر بازداشت کرده‌اند.

طبق اظهارات اداره مهاجرت پلیس تایلند; رئیس این عملیات، افرادی را با قراردادهای سه ماهه استخدام می کرد و هر ماه به آن‌ها مبلغی به میزان 710 دلار پرداخت می کرد; همچنین، افراد استخدام شده بعد از ورود به این کار; پاسپورت‌های خود را را به رئیس این عملیات تحویل می دادند و شیفت کاری آن‌ها نیز از ساعت 9 صبح تا 10 شب تعیین شده بود.

کلاهبرداران دستگیر شده مدعی شده‌اند که سرمایه گذاران چینی را به منظور کسب سود بیشتر; تحریک به خرید رمزارز بیت کوین می کردند.

پلیس تایلند، کلاهبرداری‌ها را هدف قرار داده است!

روزنامه اخبار محلی Chiang Rai Times اظهار داشته است که اداره مهاجرت پلیس تایلند; تعدادی از  مراکز تماسی که توسط اتباع چینی اداره می شدند و از طریق آن‌ها کلاهبرداری‌ انجام می شده را پلمپ کرده است; علاوه بر این، ساعاتی پیش; اداره مهاجرت پلیس تایلند، یک نوجوان چینی را که قصد انجام کلاهبرداری در سهام داشته را نیز دستگیر کرده است.

طبق گزارش‌ها، 54 جوان به علت فریب سرمایه گذاران چینی به منظور انجام سرمایه گذاری در سهام‌های جعلی نیز توسط پلیس تایلند; دستگیر شده‌اند. طبق اظهارات افراد دستگیر شده; آن‌ها قصد داشتند حدود 165,000 دلار از سرمایه گذاران چینی پول دریافت کنند.

تایلند به شهروندان این کشور، درمورد ترید ارزهای دیجیتال هشدار داده است!

در حالی که ترید ارزهای دیجیتال در کشور تایلند قانونی به شمار می آید; این کشور دارای یک فریم ورک نظارتی و استاندادرهای انطباق برای این صنعت نیز است;هم صدور توکن‌ها و هم ترید ارزهای دیجیتال در یک بازار ثانویه; توسط قوانینی که تحت مجموعه‌ای از مصوبات قرار دارند; تنظیم می شوند.

علاوه بر این‌ها، تجارت مرتبط با ارزهای دیجیتال در کشور تایلند; بایستی به عنوان یک موسسه مالی، تحت عناوین مبازره با پولشویی، مقابله با تامین مالی تروریسم و مقررات KYC در نظر گرفته شود.

Cointelegraph به تازگی گزارشی منتشر کرده است که نشان می دهد; قانون گذاران تایلندی به علت نگرانی‌هایی مبنی بر این که تنظیم چنین مقرراتی باعث عدم رقابت در کشور می شود; قصد اصلاح قوانین ارزهای دیجیتال را دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.