دلیل سقوط بیت کوین و بررسی و پیش بینی آینده آن

0 ۲۷۹

بررسی دلیل سقوط بیت کوین

در روزهای اخیر، بازار ارزهای دیجیتال وارد مرحله بسیار دشواری از دوران فعالیتش شده است. در این شرایط شاهد سقوط آزاد قیمت تمامی ارزهای بازار هستیم. در رأس این حرکت بیت‎کوین قرار دارد. به طوری که سقوط بیت‎کوین به صورت بسیار مستقیمی بر روی بازار تأثیر گذاشته است. و سایر ارزها را نیز در این روند وحشتناک کاهشی با خود همراه کرده. اما دلیل سقوط بیت کوین چیست؟ و در آینده چه اتفاقی برای آن قرار است رخ دهد؟

در چند روز گذشته، قیمت بیت‎کوین، از حدود 9 هزار دلاری شروع به کاهش کرد و حتی قیمتش تا 3 هزار و 600 دلار نیز پایین آمد.

در این راستا، با توجه به شرایط بحرانی بازار ارزهای دیجیتال، قصد داریم به بررسی دلیل سقوط بیت کوین و علل شکل‌گیری این رویداد بپردازیم. در ادامه نیز شرایط احتمالی بیت‎کوین و بازار را در ماه‎های آینده با هم بررسی خواهیم نمود.

اگر شما هم به این موضوع علاقه‎مند هستید، لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دلایل سقوط بیت‎کوین در بازار

در چند روز گذشته، بازار شاید بدترین و شدید‎ترین کاهش قیمت طول تاریخ خود را تجربه نمود.

این کاهش شدید قیمت، اساساً به دلیل سقوط بیت‎کوین اتفاق افتاده است.

ولی به راستی چرا با این شرایط و سقوط بیت‎کوین رو به رو هستیم؟

در این راستا کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، شیوع گسترده ویروس کرونا در دنیا را علت اصلی این کاهش قیمت شدید عنوان کرده‎اند.

 

ولی این شیوع چگونه باعث کاهش شدید قیمت شده است؟

آیا یک ماه قبل خبری از این ویروس نبود؟ چرا به یکباره روند کاهشی قیمت ارزهای دیجیتال شتاب بیش‎تری به خود گرفته است؟ آیا دلیل سقوط بیت کوین رخداد های دیگری بوده؟

در پاسخ به این سوال، باید گفت که در حدود یک ماه پیش، ویروس کرونا تنها چند کشور را تحت تأثیر خود قرار داده بود. ولی بتدریج دامنه شیوع این بیماری گسترش یافت و خود را به صورت جهانی مطرح نمود.

به طوری که در برابر این وضعیت، سازمان بهداشت جهانی، این ویروس را به عنوان یک پاندمی در دنیا معرفی نموده است. پاندمی یعنی این که در سراسر دنیا با این ویروس رو به رو هستیم و جایی در جهان نیست که از شیوع آن در امان مانده باشد.

ولی باز این سوال مطرح می‎شود که، شیوع گسترده ویروس کرونا، چه ربطی به سقوط بیت‎کوین و سایر ارزهای بازار دارد؟ و دلیل سقوط بیت کوین چیست؟

در این خصوص، باید گفت که وحشت از دست دادن دارائی، باعث این کاهش شدید شده است.

در نظر داشته باشید که در این شرایط، بسیاری از بازارهای بورس دنیا با کاهش‎های بی‎سابقه‎ای در قیمت سهام رو به رو شده‎اند. به طوری که در حدود 40 سال پیش نیز، حتی با چنین افت قیمت‎هایی رو به رو نبوده‎ایم.

این موضوع خود، به صورت مستقیم بر رفتار سرمایه‎گذاران تأثیر گذاشته است. به طوری که سرمایه‎گذاران به سرعت به دنبال نقد کردن دارائی‎های خود در بازارهای بورس و معاملاتی می‎باشند. این عامل خود، شتاب‎دهنده‌ دیگری بر کاهش قیمت‎ها می‎باشد.

چرا که با فروش زیاد سهام در بازار و غلبه عرضه بر تقاضا، قیمت سهام به طور قابل توجهی با افت رو به رو شده است.

این شرایط دقیقاً در بازار ارزهای دیجیتال نیز مشاهده می‏شود. یعنی با فروش‎ها و یا درخواست‎های فروش ثبت شده زیاد بیت‎کوین در بازار ارزهای دیجیتال، شاهد کاهش شدید ارزش این ارز و سایر ارزهای بازار هستیم.

حتی بسیاری از صرافی‎ها نیز در این وضعیت، فعالیت خود را به صورت موقت قطع کرده‎اند تا بتوانند در برابر این افت شدید قیمتی، با وارد کردن شوکی ناچیز، مقابله نمایند.

حال بعد از این با دلایل اصلی سقوط بیت‎کوین در بازار آشنا شدیم، نوبت به پاسخ به این سوال می‎رسد که بعد از این وضعیت چه خواهد شد و پیش‎بینی دنیا برای آینده چه می‎باشد؟

در خصوص این موضوع، باید گفت که این افزایش عرضه در بازار و نیز کاهش شدید قیمت‎ها، یک وضعیت کاملاً موقتی است. یعنی به‌تدریج و در ماه‎های آینده، با فروکش کردن تب ویروس کرونا و عادی شدن فعالیت‎های تجاری در دنیا، به احتمال بسیار بالا، شاهد اوج‎گیری بازارهای اقتصادی و مخصوصاً اوج‎گیری دوباره بیت‎کوین خواهیم بود.

از این رو سرمایه‎گذارانی که در این شرایط با حس وحشت کاهش قیمت‌ها، به سرعت به فروش دارائی‎های خود می‎پردازند؛ ضمن دامن زدن به روند کاهش قیمت‎ها، باعث می‏‎شوند تا سرمایه خود را با ضرر بسیار بالایی از دست دهند.

در این شرایط، کارشناسان بازار بر این عقیده هستند که باید با یک نگاه دراز مدت به بیت‎کوین توجه نمود. چرا که بعد از گذر از شرایط سقوط بیت‎کوین، در آینده نزدیک دوباره شاهد افزایش قیمت بیت‎کوین و سایر ارزها در بازار خواهیم بود.

حتی برخی از کارشناسان بازار بر این عقیده هستند که با کاهش شدید قیمت بیت‎کوین، شرایط بسیار مناسبی برای خرید ارزان قیمت‎تر این ارز دیجیتال فراهم شده است.

حال باید دید که در ماه‎های آینده؛ دنیا، بازارهای مالی و بخصوص بازار ارزهای دیجیتال چه واکنشی را نسبت به این شرایط خواهند داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.