دیکرد Decred چیست؟

0 ۶۲

دیکرد (Decred) مخفف اصطلاح ” Decentralised Credit” است.

اینگونه که پیش بینی می شود، دیکرد همان “Bitcoin 2.0” بوده که برخی از ویژگی‌های آن‌ را اقتباس کرده است; و آن‌ها را با حاکمیت بهتر و ایجاد محدودیت در نفوذ ماینرها به یکدیگر متصل می کند; تامین مالی و توسعه بلند مدت این رمزارز، آن را به اسب تاریک در فضای ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

دیکرد، یک رمزارز متن باز و مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که سیستم رای گیری استفاده شده در این رمزارز یکی از ویژگی‌هایی است; که آن را از ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین متمایز می کند.

اصول اولیه DECRED

کوین دیکرد، ارز دیجیتالی است که استقلال کامل را برای سهامداران خود به منظور گرفتن تصمیم گیری‌های غیرمتمرکز و انتقال میان مجموعه مختلف قوانین، ارائه می دهد; این رمزارز را با نماد “DCR” نشان داده می شود و عرضه کلی آن حدود 21 میلیون واحد کوین است.

دیکرد در هشتم ماه فوریه سال 2016 میلادی به وسیله شرکت “O” راه اندازی شد; “O” شرکتی است که در شیکاگو قرار دارد و ابزارهایی برای توسعه ارزهای بیت کوین تولید می کند; “Decred 1.0.0” که ترکیبی از الگوریتم‌های  proof-of-work و proof-of-stake است در 25 آوریل سال 2017 میلادی راه اندازی شد.

همچنین، رمزارز  DECRED از یک پایگاه کد مدولار برای تطبیق و تغییر مقیاس در تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند. استفاده از شبکه لایتینگ (LN) سبب می شود; پرداخت‌های جزئی را بتوان در سریع ترین زمان ممکن در DCR انجام داد. این ویژگی شبیه به رمزارز بیت کوین بوده با این تفاوت که در زمان کمتری پردازش می شود و با سیستم فیات موجود رقابت می کند.

پردازش پرداخت‌ها درDECRED

سرپرستی تیم توسعه دهنده رمزارز دیکرد بر عهده “Jake Yocom-Piatt” مجری طرح و مدیر عامل شرکت “O” است. دیکرد از طریق یک مدل پیمانکاریپیاده سازی می شود که به افراد; گروه‌ها و شرکت‌های جدید این امکان را می دهد در پروژه مورد نظر شرکت کنند.

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، DECRED از شبکه لایتینگ برای انجام و پردازش پرداخت‌های جزئی برای قراردادهای هوشمند استفاده می کند; این فرآیند شبیه به فرآیند موجود در رمزارز بیت کوین است با این تفاوت که در دیکرد حدود 5 دقیقه طول می کشد ولی در بیت کوین، فرآیند 10 دقیقه‌ای است.

کاربران ارزهای دیجیتال دیکرد از “Cross-platform wallets” که از رابط‌های کاربری گرافیکی (GUIs) استفاده می کنند و در سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و macOS اجرا می شوند; می توانند برای دسترسی به کیف پول‌های دیجیتالی دیکرد استفاده کنند..

برای ذخیره، دریافت و ارسال رمزارزهای دیکرد از کیف پول‌های دیجیتالی ” Decrediton” (یک Cross-platform  است)، ” Exodus” و ” Decred Web Wallet” می توان استفاده کرد.

چگونه رمزارز DECRED را می توان خرید و فروش کرد؟

رمزارز دیکرد هنوز هم یک رمزارز جدید در بازار ارزهای دیجیتال است و به همین دلیل، بهترین روش برای خرید آن; رمزارز بیت کوین خواهد بود زیرا ارزهای فیات در بیشتر پلتفرم‌ها قابل استفاده نیستند.

صرافی‌های رمزارزی همچون “OKEx”، “Cryptopia”، “Bittrex” و “Huobi” از رمزارز دیکرد پشتیبانی می کنند.

“CoinSwitch” بزرگ ترین پلتفرم مبادله ارزهای دیجیتال است که کاربران به وسیله آن می توانند رمزارز دیکرد را خرید و فروش کنند; CoinSwitch از 45,000 جفت رمزارز پشیبانی می کند.

ذخیره رمزارز DECRED

کیف پول تحت وب رمزارز دیکرد، آسان ترین روش موجود برای دسترسی کاربران به ارزهای دیجیتال خود است; همچنین، کیف پول‌های دیجیتالی دیکرد بر روی سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و macOS قابل دسترس هستند.

چه آینده‌ای پیش روی رمزارز دیکرد قرار دارد؟

از ماه ژوئن سال 2018 میلادی که میزان سرمایه بازار رمزارز دیکرد به حدود 647 میلیون دلار رسید; نام این رمزارز در لیست 30 رمزارز برتر موجود در دنیا قرار گرفته است.
در آینده، DCR مبادله‌های غیرمتمرکز را از طریق مبادلات اتمی راه اندازی خواهد کرد; این امر، سبب خواهد شد قیمت این رمزارز افزایش پیدا کند.
در حال حاضر، میزان سرمایه بازار دیکرد، بیش از 259 میلیون دلار بوده و با قیمت 25.32 دلار در بازار ارزهای دیجیتال و صرافی‌ها ترید می شود; همچنین در 24 ساعت گذشته، بیشترین میزان ترید رمزارز دیکرد در صرافی رمزارز ” Bittrex” انجام شده است; تاکنون، حدود 10.2 میلیون کوین دیکرد از 21 میلیون واحد اصلی، عرضه شده است.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.