راه اندازی استیبل کوین در ایالات متحده آمریکا!

0 ۲۷

امید  WisdomTree برای راه اندازی یک استیبل کوین در ایالات متحده آمریکا

خبرنامه مالی FNLondon در روز دوشنبه، 13 ژانویه سال 2020 میلادی گزارشی منتشر کرده است که نشان می دهد; مدیر سرمایه WisdomTree در نظر دارد یک استیبل کوین تنظیم شده در ایالات متحده آمریکا راه اندازی و ایجاد کند.

طبق گزارش منتشر یافته، WisdomTree به دنبال راه اندازی ارز دیجیتالی است که بتواند به وسیله سبد دارایی‌های همچون طلا، ارزهای فیات و یا وام دولتی پشتیبانی شود; خبرها حاکی از این است شرکت WisdomTree در نظر دارد; مجوز و تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) را برای پروژه خود به دست آورد.

خبر راه اندازی استیبل کوین در ایالات متحده آمریکا بعد از این منتشر شده که شرکت WisdomTree در استارتاپی موسوم به Securrency, Inc  سرمایه گذاری انجام داده است; شایان ذکر است Securrency یکی از برترین سازندگان تکنولوژی بلاک چین (در سطح نهادی) در حوزه مالی و نظارتی به شمار می آید.

همچنین، شرکت WisdomTree اذعان داشته که به دنبال تکنولوژی مهار بلاک چین برای بازار ETF است.

طبق داده‌ها و اطلاعات موجود، دارایی‌های تحت مدیریت شرکت WisdomTree حدود 63,7 میلیارد دلار است.

فشار نظارتی بر روی استیبل کوین‌ها!

تمرکز شرکت WisdomTree به منظور دریافت مجوز و تایید SEC; آن هم بعد از مشکلات و سختی‌هایی که تنظیم کنندگان مالی نسبت به سایر استیبل کوین‌های مدیریت شده همچون پروژه لیبرا شرکت فیسبوک نشان داده‌اند; قابل توجه شده است.
طبق گزارش خبرگزاری Cointelegraph در اواخر دسامبر سال 2019 میلادی; وزیر دارایی کشور سوئیس اظهار داشته است; پروژه لیبرا شرکت فیسبوک تاکنون نتوانسته است تصویب و مجوز نظارتی را به دست آورد!

همچنین، Christine Lagarde رئیس بانک مرکزی اروپا نیز گفته است:

“موسسات مالی بایستی جلوتر از منحنی، درمورد تقاضا برای استیبل کوین‌ها باشند”.

کشمکش‌ها بر سر راه اندازی استیبل کوین شرکت فیسبوک همچنان ادامه دارد و باید دید این شرکت در سال میلادی جدید، چه تدابیری را برای مقابله با این کشمکش‌ها در نظر خواهد گرفت!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.