راه حلی به نام تتر!

0 ۶۱

تتر برای دنیای ارزهای دیجیتال

در دنیای ارزهای دیجیتال تعداد ارزهای زیادی وجود دارند; هر یک از این ارزها در راستای هدفی مشخص به وجود آمده‌اند; برخی برای رفع مشکل خاصی به وجود آمده و برخی دیگر هم در راستای بروزرسانی جدید (فورک جدید)، وارد بازار شده‌اند; ارز دیجیتال تتر هم یکی از این ارزهاست که با هدف مشخصی وارد بازار شده است; در ادامه قصد داریم با دلایل پیدایش این ارز و چرایی نیاز به آن بیش‌تر آشنا شویم.

راه حل تتر چیست؟

ارز دیجیتال تتر، از آن جمله ارزهایی است که در اولین روزهای پیشدایش بازار، وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده است;این ارز برای اولین بار در روز 6 اکتبر سال 2014 برای استفاده عموم تولید و وارد بازار شد;هدف اصلی به کارگیری از تتر بیش‎تر در معاملات روزانه در صرافی‌های ارزهای دیجیتال بود;در حال حاضر از Tether در 44 صرافی ارز دیجیتال در سراسر دنیا استفاده می‌شود;البته در گذر زمان حجم این ارز در بازار تا 2.8 بیلیون دلار افزایش داشته است;در نظر داشته باشید که این حجم بالایی از داریی نشان از ارزش و اهمیت زیاد تتر، در دنیای ارزهای دیجیتال است;در ادامه بیش‎تر با دلایل استفاده از این ارز دیجیتال با ارزش آشنا خواهیم شد.

چرا تتر به وجود آمده است؟

هر فردی که در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند، به دنبال شرایط با ثبات است;در واقع بدین معنا که پس از کسب درآمد در یک خرید و فروش و یا حالتی دیگر;نیاز دارد که سرمایه‌ی خود را در یک حالت با ثبات و فارغ از نوسانات قیمتی بازار نگه دارد;در این راستا، یا فرد می‌تواند ارز دیجیتال خود را مستقیماً به ارز فیات (مثلا دلار یا یورو) تبدیل کرده و به عبارتی معادل ارزش آن را به حساب بانکی خود انتقال دهد; یا این که به جای این کار می‌تواند از ارز دیجیتال تتر استفاده نماید; چرا که ارز دیجیتال تتر، در بازار و صرافی‌ها دقیقاً به مانند ارزش یک دلار در دنیای واقعی عمل می‎نماید;

از زمان پیدایش آن در بازار، قیمت این ارز به صورت ثابتی در قیمت 1 دلار بوده بوده و تنها نوسانات موقتی و بسیار ریزی را به صورت بالا یا پایینی به خود دیده است;همانطور که گفته شد از این ارز، بیش‌تر در صرافی‌ها استفاده می‌شود;چرا که فرد سرمایه‌گذار در بازه‌ی مشخصی که قصد ادامه خرید و فروش را ندارد و یا این که می‌خواهد از کاهش قیمت ارزها و دارایی‌های خود در امان بماند;سرمایه خود را به Tether تبدیل کرده و به نوعی ارزش سرمایه‌ی خود را حفظ می‌نماید.

آیا همچنان نیاز به استفاده از تتر در بازار ارزهای دیجیتال است؟

ایده و پروژه‌ای که در پشت ارز دیجیتال تتر است; بسیار جالب بوده و به نظر بازار ارزهای دیجیتال بسیار نیازمند آن می‌باشد; ولی با این وجود بسیاری از افراد دخیل در بازار و کارشناسان با به کارگیری تتر در بازار مخالف می‌باشند و استفاده از تتر را زیر سوال می‌برند.

  • عدم وجود شفافیت

برخی از کارشناسان بازار این عقیده را دارند که پروژه تتر، آن طور که باید و شاید از شفافیت کافی برخوردار نبوده و در سال‌های آینده، استفاده از آن می‌تواند باعث بروز مشکلاتی گردد. از این رو از طرف این عده تأکید می‌شود که دیگر نیازی به استفاده از تتر، در معاملات نخواهد بود و باید راه حل‌های جدید و دیگری را جایگزین آن نمود.

  • ثبات قیمتی برخی از ارزها

قطعاً وقتی بازار ارزهای دیجیتال خودش دارای ثبات باشد، دیگر نیازی به استفاده و بکارگیری از Tether نخواهد بود. منظور از ثبات بازار، این است که قیمت ارزهای دیجیتال مشخص و قدرتمند در بازار، با نوسانات کم‌تری رو به رو شوند.

بدین ترتیب دیگر سرمایه‎گذاران به جای تبدیل سریع ارز دیجیتال خود به تتر می‌توانند سرمایه‌ی خود را در قالب ارزهای دیجیتال دیگر، در اختیار داشته باشند. از این رو اگر روزی، ارزی مانند بیت‌کوین و یا اتریوم بتواند ثبات قیمتی مناسبی داشته باشد، شاید دیگر نیازی به استفاده از تتر در بازار نداشته باشیم.

  • ضعف تتر

بسیاری بر این باورند که ارز دیجیتال تتر، از وجود برخی از ضعف‌ها رنج می‌برد; از این جمله می‌توان به موضوعاتی همچون نقدینگی، امنیت، اطمینان، قانونی بودن، حریم خصوصی و … اشاره نمود.

در کنار این موارد، بسیاری دیگر از موضوعات هم مطرح می‌باشند; از جمله این که ارزهای جدیدی با ویژگی‌‎های تتر و حتی بهتر از آن نیز وارد بازار شده و یا خواهند شد که همگی دلیل نیاز و استفاده از Tether را زیر سوال می‌برند; البته برای این که در مورد ادامه استفاده از تتر به یک نتیجه کلی برسیم; نیاز است که هر یک از موضوعات را به صورت کامل‌تری مورد مطالعه قرار دهیم; ولی در کل روند و وضعیت بازار به گونه‌ای است که به سمت کم رنگ‌تر شدن استفاده از تتر کشیده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.