آیا سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در ایران سودآور است؟

0 ۳۵

ارزهای دیجیتال در ایران

در زمان‌هایی که با افزایش قیمت‌ زیاد ارز رو به رو هستیم; کسب درآمد با ارز دلار می‌تواند یکی از بهترین تجارت‌های ممکن برای هر ایرانی باشد;ولی با توجه به تحریم‌های اعمال شده; روش‌های بسیار کمی برای انجام اینچنین کاری وجود دارد.

حال در بین روش‌های معدود کسب درآمد دلاری; بازار ارزهای دیجیتال یکی از بهترین پلتفرم‌ها می‌باشد; ولی خود این بازار نیز با برخی از نوسانات قیمتی و مخاطرات سرمایه‌گذاری رو به رو هست که اگر فرد سرمایه‌گذار از دانش فنی کافی برخوردار نباشد; ممکن است حتی تمامی سرمایه خود را نیز از دست بدهد.

با در نظر گرفتن تمامی این شرایط،  آیا سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال از ایران سودآور است؟ یا این که روش‌های بهتری برای کسب درآمد دلاری وجود دارد.

آیا سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال از ایران سودآور است؟

برای رسیدن به پاسخ مناسبی برای این سوال; در ابتدا به سختی‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال از ایران خواهیم پرداخت; سپس مزایا و برتری‌های این نوع از سرمایه‌گذاری را بررسی خواهیم کرد; در انتها نیز سعی خواهیم نمود تا به یک نتیجه‌گیری کلی در این زمینه دست پیدا کنیم.

سختی‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال از ایران

در ابتدا باید گفت که امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران با پیچیدگی هایی همراه است; در این راستا هم تحریم‌های زیادی وجود دارد و هم این برخی محدودیت‌ها هستند که کار خرید و تهیه ارزهای دیجیتال را دشوار نموده‌اند.

از طرفی دیگر نیز; در نظر داشته باشید که با توجه به وجود تحریم‌ها; ایرانی‌ها در بیش‎تر موارد قادر به ثبت نام در صرافی‌های ارزهای دیجیتال و فعالیت در آن‌ها نیستند; از این رو شرایط خرید و فروش برای ایرانی‌ها سخت‌تر شده است.

نکته مهم دیگر نیز این است که قیمت ارزهای دیجیتال بسیار پر نوسان می‌باشد. یعنی در یک لحظه ممکن است با کاهش قیمتی 100 درصدی; بخش قابل توجهی از سرمایه فرد از بین رود; بخصوص که قیمت این ارزها را بر حسب دلار در نظر بگیرید که ضرر مالی فرد سرمایه‌گذار بسیار زیاد خواهد بود.

البته سرمایه‌گذاری در این حوزه، می‌تواند مزیت‌هایی را نیز برای سرمایه‌گذار در بر داشته باشد.

مزایا و برتری‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در ایران

با توجه به بالا بودن قیمت دلار و ارزهای بین‌المللی در ایران; اگر فرد سرمایه‌گذار در حوزه ارزهای دیجیتال; موفق به رسیدن به سود شود; ارزش این سود در ایران برای وی چندین برابر خواهد بود.

از این رو با وجود داشتن سختی‌های بسیار زیاد خرید و فروش ارزهای دیجیتال; در صورت افزایش قیمت ارزهای خریداری شده; فرد سرمایه‌گذار می‌تواند به سود بسیار مناسبی دست یابد.
در این بین در نظر داشته باشید که بر خلاف چند سال گذشته; سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار فنی‌تر از قبل شده است;یعنی ریسک‌های سرمایه‌گذاری کاهش یافته و احتمال موفقیت نیز بیش‌تر شده است.
به طوری که در کنار هر سرمایه‌گذار دیگری; کاربران ایرانی نیز به طرق مختلفی، هم می‌توانند از ابزار سرمایه‌گذاری استفاده کنند و هم این که قادر به پیاده‌سازی استراتژی‌های سرمایه‌گذاری متنوع هستند.

لذا یک فرد و سرمایه‌گذار ایرانی با رعایت برخی از فاکتورهای اساسی در سرمایه‌گذاری; می‌تواند ضمن جلوگیری از بروز ضرر مالی; با افزایش قیمت دارائی‌های دیجیتال خود، موفق به کسب درآمد دلاری مناسبی گردد.

نتیجه‌گیری

در کل، سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال برای یک ایرانی سختی‌ها و ریسک‌های سرمایه‌گذاری زیادی را در بر دارد; ولی در صورت رسیدن به موفقیت، فرد می‌تواند سود مناسبی بدست آورد;در این راستا، برای کاهش ریسک‌ها و افزایش احتمال موفقیت; باید به صورت فنی به این موضوع توجه شود; یعنی هم باید از ابزار سرمایه‌گذاری مناسبی استفاده شود و هم باید به نوعی هزینه‌های تبدیلات ارزی را کاهش داد.

در نهایت به این نتیجه می‌توان رسید که هر فرد ایرانی می‌تواند در این حوزه به سود برسد; ولی باید قدم‌های بسیار محکم و فنی‌ای را بردارد تا از ضایع شدن سرمایه‌اش جلوگیری کرده باشد.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.