سرمایه‌گذاری بر روی آلت کوین بهتر است یا بیت‌کوین؟

0 ۴۵

به وقت سرمایه گذاری!

با پیدایش بازار ارزهای دیجیتال، فرصت بسیار مناسبی برای کسب درآمد از طریق سرمایه‌گذاری در این حوزه فراهم شد.
چرا که بازار ارزهای دیجیتال با دارا بودن شرایط ویژه و پر نوسان قیمتی; ضمن داشتن ریسک‌هایی بنیادی; فرصت بسیار مناسبی برای کسب سود به شمار می‌رود.

در زمان‌های اولیه تشکیل بازار، توجه سرمایه‌گذاران تماماً بر روی بیت‌کوین بود.

به طوری که خرید و فروش بسیار زیاد این ارز، آن را به تدریج به قدرت اصلی و حاکم بازار تبدیل نمود;در ادامه نیز این روند ادامه داشت ولی با توجه به ظهور ارزهای دیجیتال جدید دیگر در قالب آلت کوین‌ها؛ بتدریج شاهد شکل‌گیری رقابتی چشمگیر بین این دو دسته از ارزهای دیجیتال در بازار شدیم.
در این راستا، در حال حاضر گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد این که سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین بهتر است یا بقیه ، صورت می‌گیرد.

در واقع سرمایه‌گذاران همواره به دنبال انتخاب بهترین گزینه ممکن برای تبدیل دارائی‌های خود به آن می‌باشند;حال با توجه به ارزش و اهمیت بالای موضوع انتخاب بهترین ارز برای سرمایه‌گذاری; در این مقاله به دنبال آن هستیم تا بررسی کنیم:

  • آیا سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین بهتر است؟
  • و یا این که سرمایه‌گذاری بر روی آلت کوین‌ها بهتر می‌باشد؟

بررسی وضعیت بیت‌کوین و آلت کوین در بازار

بیت‌کوین

بیت‌کوین اخیراً در بازار زمان‌های پر نوسانی را تجربه می‌کند;این ارز همواره بهترین و گران قیمت‌ترین ارز بازار بوده ولی در برخی موارد با نوسانات منفی خود باعث ناراحتی سرمایه‌گذارانش می‌شود.
ولی در کل بیت‌کوین را می‌توان به عنوان یکی از قابل اعتمادترین ارزهای بازار تعریف کرد; حال با وجود نوسانات قیمتی غیر مترقبه این ارز; بیت‎کوین همچنان توانسته به یکی از پر طرفدارترین ارزها در خرید و فروش‌های روزانه بازار تبدیل شود.

همچنین از طرفی دیگر نیز باید گفت که اعمال برخی از بروزرسانی‌ها مانند شبکه لایتنینگ بر روی بیت‌کوین; بی‌تردید باعث اوج‌گیری هر چه بیش‌تر این ارز در بازار خواهد شد.
در این راستا، کارشناسان بازار پیش‌بینی می‌کنند که در ماه‌های آینده با توجه به بروزرسانی‌های جدید بیت‌کوین;شاهد یک جهش قیمتی رو به بالای بسیار قابل توجهی در مورد آن باشیم; از این رو چه بسا بهتر است که در سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت خود توجه ویژه‌ای نیز نسبت به این ارز دیجیتال قدرتمند داشته باشیم.

آلت‌کوین

به هر ارز دیجیتال غیر از بیت‌کوین، آلت‌کوین گفته می‌شود; آلت‌کوین‌ها شاید شامل تعداد بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال باشند;ولی در کل ارزهای دیجیتالی مانند لایت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین‌کش، زدکش و … به عنوان آلت‌کوین‌های اصلی به شمار می‌روند.

در این باید گفت که هر یک از آلت‌کوین‌ها با هدف ویژه‌ای وارد بازار شده‌اند.

حال برخی از آلت‌کوین‌های قدرتمند بازار نظیر بیت‌کوین‌کش و لایت‌کوین به صورت مستقیم و در راستای رفع برخی نواقص موجود در شبکه بیت‌کوین به وجود آمده‌اند;در واقع در عمل، این ارزها کارکردهای بسیار بهتری از بیت‌کوین دارند;حال این موضوع بهتر بودن عملیاتی آلت کوین‌ها نسبت به بیت‌کوین; باعث شده تا بتدریج علاقه و رغبت بازار برای خرید این دسته از ارزها افزایش داشته باشد.

بدین ترتیب بنابر رابطه عرضه و تقاضا، هر چقدر که تقاضا برای خرید یک ارز افزایش داشته باشد;به همان نسبت هم شاهد افزایش قیمت آن ارز خواهیم بود;از این رو با توجه به افزایش تدریجی جامعه کاربران آلت کوین‌ها;روز به روز شاهد اوج‌گیری این ارزهای دیجیتال هستیم.

اما این نکته نیز لازم به یادآوری است که این ارزها همواره تحت تأثیر نوسانات قیمتی بیت‌‎کوین بوده‌اند;به طوری که با افزایش قیمت بیت‌کوین، آن‌ها نیز گران‌تر می‌شوند;در صورت کاهش قیمت بیت‌کوین، آن‌ها نیز ارزان‌تر می‌شوند;ولی در کل، برخی از آلت‌کوین‌ها هستند که توانسته‌اند به صورت نسبی خود را از سایه‌ی نوسانات قیمتی بیت‌کوین خارج نمایند.

نتیجه‌گیری

در کل هر یک از دو نوع بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها دارای ویژگی‌های مثبت و منفی خاصی برای سرمایه‌گذاری هستند;در این راستا اگر قصد دارید تا بهترین روش سرمایه‌گذاری را در بازار پیاده‌سازی کنید;باید به مطالعه هر چه بهتر چارت‌های قیمتی هر یک از این ارزها بپردازیم;در کنار آن نیز از انواع استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مناسب استفاده نمایید;تا در نهایت بتوانید موفق به کسب درآمد مناسبی شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.