بررسی بیتکوین در یک هفته قبل از سومین رویداد بیتکوین هالوینگ

0 ۴۱

بررسی وضعیت قیمتی بیت‌کوین با توجه به سومین رویداد بیتکوین هالوینگ ، بازار سهام و اصول پایه

هر روز که می‎گذرد، بیت‎کوین به مهم‎ترین و هیجان‌انگیزترین لحظه طول تاریخ خود یعنی سومین رویداد بیتکوین هالوینگ نزدیک‌تر می‎شود. در این راستا، در کنار این شور و هیجان زیاد، بازار نیز بعد از مدتی وارد شدن در روند افزایشی، در شرایط هیجانی قرار گرفته است.

این هفته، بیت‎کوین تنها چند قدم با یک رویداد تاریخی فاصله دارد. حال در چنین شرایطی، این سوال پیش می‎آید که واکنش بازار نسبت به سومین رویداد بیتکوین هالوینگ به چه صورتی خواهد بود؟ و این که چه سناریوهایی منتظر فروشندگان و دارندگان ارزهای دیجیتال می‎باشد؟

در این راستا، برای پاسخ‌گوئی به سوالات مطرح شده و بسیاری دیگر از سناریوهای احتمالی، قصد داریم وضعیت بازار را در یک هفته مانده به سومین رویداد بیتکوین هالوینگ مورد بررسی قرار دهیم.

تنها 8 روز تا سومین رویداد بیتکوین هالوینگ باقی مانده است!

در 8 روز آینده، تحلیل‌گران بیت‎کوین توجه خود را تنها بر روی رویداد بیت‌کوین هالوینگ متمرکز خواهند نمود. در این رویداد، پاداش داده شده به ازای هر بلاک ماینینگ شده به ماینرها، نصف خواهد شد. به طوری که مقدار جدید پاداش ماینینگ به ازای هر بلاک بیت‌کوین برابر با 6.25 بیت‌کوین خواهد شد.

در نظر داشته باشید که این تغییر میزان پاداش، باعث کاهش عرضه شده و از این رو تأثیرات مستقیمی را بر روی میزان تقاضا بیت‌کوین در بازار خواهد داشت؛ لذا بی‌تردید باید منتظر نوساناتی اساسی در قیمت این ارز در بازار باشیم. از طرفی دیگر الگوهای نوسانات قیمتی بیت‎کوین نیز بعد از هر رویداد هالوینگ بسیار جالب بوده و نشانگر تغییراتی اساسی در قیمت این ارز دیجیتال می‎باشند.

اگر به صورت فنی‎تر به این موضوع توجه داشته باشیم، باید گفت که تأثیرات اساسی رویداد بیت‌کوین هالوینگ، خود را در طول بازه‌ی زمانی 1 تا 2 سال آینده به صورت قابل توجهی نشان خواهند داد. به طوری که پیش‌بینی می‎شود در این مدت، شاهد نوسانات رو به بالایی در قیمت این ارز دیجیتال با ارزش در بازار باشیم.

در شکل زیر، الگوهای تغییرات قیمتی قبلی و پیش‌بینی شده از بیت‌کوین نشان داده شده است.

الگوهای تغییرات قیمتی قبلی و پیش‌بینی شده از بیت‌کوین

ارتباط نوسانات قیمتی بیت‌کوین با بازار سرمایه

در زمان‌های اخیر، تغییرات قیمتی بیت‌کوین، الگوهای بسیار مشابهی را با نوسانات قیمتی سهام‌های بزرگ در بازارهای سرمایه جهانی دنبال می‎کند.

در این خصوص، به عنوان مثال در یکشنبه گذشته، سهام S&P 500 و Dow Jones توانستند افزایش ارزشی در حدود 3 درصد داشته باشند. در این شرایط، بلافاصله شاهد افزایش قیمتی در ارزش دلاری بیت‌کوین نیز بودیم.

در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین در حدود 8 هزار و 900 دلاری قرار دارد که در چند روز اخیر توانسته خود را از سطح پشتیبان 8 هزار و 500 دلاری بالاتر نگه دارد.

در این بین، ویروس کرونا، همچنان کل بازارهای جهانی را تحت تأثیر خود قرار داده‎ است. به طوری که در این راستا قدرت‌های اقتصادی دنیا یعنی آمریکا و چین بر سر تعیین مرکز شروع شیوع کرونا با هم اختلاف نظر دارند و این موضوع نیز به صورت مستقیم باعث ایجاد نگرانی‎های شدیدی در مورد آینده تجارت جهانی شده است.

بیتکوین و شاخص S&P 500

ارتباطات قیمت بیت‌کوین با برخی از اصول و فاکتورهای پایه در مورد این ارز دیجیتال

سختی شبکه بیتکوین همواره فاکتور مهمی در تعیین قیمت این ارز دیجیتال بوده است. در این راستا، با توجه به آمار منتشر شده؛ در زمان‌های اخیر، سختی شبکه این ارز دیجیتال با شیبی صعودی در حال افزایش می‎باشد.

سختی شبکه بیتکوین

همانطور که در تصویر بالا دیده می‎شود، سختی شبکه بیتکوین، در پنجم ماه میلادی جاری با نرخی در حدود 1.4 درصد در افزایش بوده است.

در نظر داشته باشید که مکانیزم تنظیم اتوماتیک سختی شبکه بیت‌کوین یعنی همان رویداد هالوینگ، بدون توجه به این که ارزش دلاری بیت‌کوین چقدر است، از دستکاری کردن نرخ عرضه این ارز دیجیتال جلوگیری می‌نماید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.