شرکت اپل قصد راه اندازی و توسعه ارز دیجیتال ندارد!

0 ۲۵

شرکت اپل اذعان کرده است که همانند شرکت فیسبوک، قصد راه اندازی و ایجاد ارز دیجیتالی برای خود ندارد!

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل (Apple) اعلام کرده است که این شرکت مانند فیسبوک قصد ندارد برای خود رمزارزی ایجاد و راه اندازی کند.

کوک درمورد شرکت‌هایی که به دنبال ایجاد پول هستند، حس خوبی ندارد!

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل در تاریخ 4 اکتبر سال میلادی جاری در مصاحبه خود با مجله فرانسوی Les Echos، آب سردی بر روی این ایده که اپل می تواند توکن ارز دیجیتال خود را منتشر کند; ریخت.

تیم کوک در پاسخ به گزارشگر فرانسوی، زمانی که از او پرسید آیا شرکت اپل هم قصد دارد رمزارزی برای خود راه اندازی کند یا نه، اعلام کرد; “من واقعا بر این عقیده هستم که ارز باید در دستان دولت باقی بماند; من درمورد این ایده که یک نهاد خصوصی می تواند ارز مدرنی را راه اندازی و منتشر کند، احساس خوبی ندارم”.

اظهارات کوک پیرامون شرکت فیسبوک که در حال حاضر; در تلاش برای راه اندازی و توسعه رمزارز خود به نام لیبرا است؛ لحن متفاوت و قابل توجهی را نشان می دهد.

در فضای پرداخت، شرکت اپل در تلاش است تا با بازیکنانی مانند Visa، Mastercard و PayPal از طریق Apple Pay سهم بازار را از آن خود کند.

شایان ذکر است کمپانی‌های Visa، Mastercard و PayPal برای مشارکت در پروژه رمزارز لیبرا اعلام آمادگی کرده‌اند!

اپل خود را در برابر بیت کوینرها قرار می دهد!

این طور که به نظر می آید، تیم کوک قصد دارد طرفداران ارزهای دیجیتال را مجاب کند; که کنترل ارزها و پول‌ها تنها باید در اختیار دولت باشد نه یک نهاد یا شرکت خصوصی!
درواقع کسانی که از ارزهای دیجیتال غیرمتمرکزی مانند بیت کوین پشتیبانی می کنند; متقابلا از نحوه فساد دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در عرضه پول و پشتیبانی از ارزهای فیات انتقاد می کنند.

با این حال، تیم کوک نظر متفاوتی دارد; او در ادامه می گوید:

“ارز مانند دفاع باید در دستان دولت باقی بماند; ما نمایندگان خود را انتخاب می کنیم تا آن‌ها وظایف و مسئولیت‌های دولتی خود را برعهده بگیرند; مشاغل و کسب و کارها نباید انتخاب شوند و نباید به این فضاها تجاوز کنند”!

به نظر شما اگر استیو جابز زنده بود با نظر تیم کوک موافق بود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.