سه روش برای جلوگیری از ضرر مالی در نوسانات ارزهای دیجیتال

0 ۶۴

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال

نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات و دغدغه‌های سرمایه‌‎گذاران می‌باشند; به طوری که کاهش‌های قیمتی شدید ارزهای دیجیتال; در یک لحظه می‌توانند کل سرمایه فرد را از بین ببرند; این موضوع مخصوصاً برای سرمایه‌گذاران ایرانی که به سختی موفق به تهیه ارزهای دیجیتال شده‌اند; بسیار مشکل‌سازتر خواهد بود.
از این رو، فرد باید در زمان مواجهه با اینچنین نوسانات قیمتی، بهترین عملکرد ممکن را از خود نشان دهد.
در این مقاله قصد داریم، سه روش برای جلوگیری از ضرر مالی در نوسانات ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار دهیم.

سه روش برای جلوگیری از ضرر مالی در نوسانات ارزهای دیجیتال

استفاده از استیبل‌کوین‌ها

یکی از بهترین روش‌های حفظ سرمایه و جلوگیری از کاهش ارزش آن; استفاده از استیبل‌کوین‌ها می‌باشد. استیبل‌کوین‌ها در واقع همان نقش ارزهای فیات را ایفا می‌کنند;مثلاً ارز دیجیتال تتر را در نظر بگیرید. این ارز دیجیتال توسط دلار پشتیبانی شده و قیمت آن در 1 دلار ثابت شده است; بدین صورت که همواره قیمت تتر را در 1 دلار خواهیم دید.
از این رو، در زمان مشاهده یک نوسان قیمتی منفی; با تبدیل دارائی دیجیتال خود به تتر و یا سایر استیبل‌کوین‌های موجود در بازار; خواهید توانست تا از کاهش ارزش دارائی دیجیتال خود جلوگیری نمایید; چرا که قیمت این استیبل‌کوین‌ها همواره ثابت بوده و با کاهش رو به رو نخواهد شد.

این کار مخصوصاً برای سرمایه‌گذاران ایرانی بسیار توصیه می‌شود; چرا که امکان نقدکردن دارائی دیجیتال در همان لحظه کاهش قیمت‌ها برای ایرانی‌ها بسیار سخت خواهد بود; از این رو با تبدیل لحظه‌ای ارزهای دیجیتال خود به استیبل‌کوین‌ها قادر خواهید بود تا از ضررهای مالی بزرگ، جلوگیری به عمل آورید.

استفاده از روش تقسیم سرمایه

روش دیگر حفظ سرمایه در زمان نوسانات قیمتی، روش تقسیم سرمایه است; البته این روش را باید قبل از بروز نوسانات قیمتی پیاده‌سازی کنید تا در نهایت در موقع کاهش قیمت ارزهای دیجیتال خود; از ضررهای مالی سنگین جلوگیری به عمل آورید.
این مکانیزم بدین صورت است که شما سرمایه‌ی خود را به جای تمرکز بر روی یک ارز دیجیتال مشخص; بین چندین ارز دیجیتال دارای پتانسیل سودآوری تقسیم می‌نمایید; حال در این ساختار، حتی با کاهش قیمت یک یا چند ارز دیجیتال موجود در سبد سرمایه‎; شما با افزایش قیمت سایر ارزهای دیجیتال خود; قادر خواهید بود تا از ضررهای مالی بیش‌تر; جلوگیری نمایید.

یعنی به عبارتی دیگر، سود بدست آمده در بخشی از ارزهای دیجیتال; باعث خواهد شد تا بتوانید ضررهای مالی به وجود آمده در ارزهای دیگر را به راحتی جبران نمایید و در مجموع یا با ضرر کم‌تری رو به رو شوید و یا این که اصلاً ضرر نکرده و حتی موفق به کسب سود شوید.

استفاده از استاپ ‌لاس

این روش یکی از بنیادی‌ترین اصول سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است; به طوری که فرد سرمایه‌گذار بعد از خرید ارز دیجیتال مدنظر خود در بازار; بلافاصله برای آن ارز، یک محدوده قیمتی استاپ ‌لاس (پایین‌تر از قیمت فعلی) تعیین می‌نماید.

این محدوده بدین صورت است که در صورت بروز نوسان قیمتی و کاهش قیمت ارز دیجیتال شما و رسیدن قیمت آن به محدوده استاپ لاس; دارائی دیجیتال شما بلافاصله فروخته خواهد شد; یعنی قبل از این که ابعاد ضرر مالی بزرگ‌تر شود; شما توانسته‌اید که ارز دیجیتال در حال ضرر خود را با موفقیت به فروش برسانید.

نتیجه‌گیری

در کنار توجه به روش‌های افزایش سود و کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال; همواره باید با اصول جلوگیری از ضررهای مالی در بازار نیز آشنا باشید; به طوری که در زمان کاهش قیمت ارزهای دیجیتال خود; بتوانید بهترین عکس‎العمل ممکن را برای حفظ دارائی‌های دیجیتال، از خود نشان دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.