لیبرا و نگرانی‌های سیاستمداران و قانون گذاران آمریکایی

0 ۱۷
بعد از ملاقات نمایندگانی از ایالات متحده آمریکا با تنظیم کنندگان سوئیسی; هنوز هم نگرانی‌های آمریکایی‌ها پیرامون رمزارز لیبرا ادامه دارد.

طبق خبرهای منتشر شده، بعد از ملاقات نمایندگان و تنظیم کنندگان آمریکایی و سوئیسی; هنوز هم قانون گذاران و سیاستمداران آمریکایی نسبت به پروژه رمزارز لیبرا شرکت فیس بوک نگرانی‌هایی دارند.

ملاقات با آژانس‌ها و نمایندگان متعدد

براساس بیانیه رسمی منتشر شده توسط Maxine Waters، اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا در طی سفرشان به کشور سوئیس; گفتگوها و جلسات مختلفی با آژانس‌های نظارتی متعدد و قانون گذاران مختلف پیرامون رمزارز لیبرا داشته‌اند.

همانطور که در خبر قبلی گزارش کرده بودیم; هدف از سفر قانون گذاران آمریکایی به کشور سوئیس و ملاقات با تنظیم کنندگان این کشور; انجام گفتگو بر سر پروژه جدید شرکت فیس بوک یعنی رمزارز لیبرا و چگونگی تنظیم و نظارت بر روی این رمزارز بوده است.

در طول جلسات دادرسی‌ که در ماه جولای سال میلادی جاری در کنگره آمریکا تشکیل می شد، David A. Marcus یکی از سازندگان رمزارز لیبرا اعلام کرده بود که تنظیم کنندگان سوئیسی بهترین گزینه برای نظارت و بررسی بر روی پروژه لیبرا خواهند بود; با این شرایط، بسیاری از قانون گذاران آمریکایی با این ادعا قانع نشده بودند; و ابراز نگرانی کرده بودند که شرکت فیس بوک قصد دارد; برای انجام پروژه جدید خود به هر کاری دست بزند تا مانع از متوقف شدن پروژه خود شود. شنیده‌ها حاکی از این موضوع است که شرکت فیس بوک با مقامات نظارتی بازارهای مالی سوئیس در ارتباط بوده است.

انجام تحقیقات بیشتر

در اوایل این هفته، Waters اظهار داشت; کنگره ایالات متحده آمریکا همچنان به انجام تحقیقات بیشتر و جمع آوری اطلاعات درمورد پروژه لیبرا ادامه خواهد داد; و این کار یکی از الویت‌های قانون گذاران آمریکایی به شمار می آید.

Waters رفتار گذشته شرکت فیس بوک مبنی بر عدم حفظ اطلاعات شخصی و حفظ حریم خصوصی کاربران را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کرده است; که این عمل فیس بوک، الگوی عدم موفقیت این شرکت به منظور حفظ و نگه داری اطلاعات و حریم خصوصی کاربران خواهد بود; و دیگر به این شرکت و وعده‌های آن نمی توان اعتماد کرد.

در نهایت تا زمانی که نگرانی‌ها و ابهاماتی درمورد پروژه جدید شرکت فیس بوک وجود داشته باشد; این پروژه منتشر و راه اندازی نخواهد شد و باید منتظر ماند و دید در آینده چه تصمیماتی در این زمینه گرفته خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.