مالیات معاملات کوچک در ارزهای دیجیتال !

0 ۳۳

کره جنوبی خواهان اتخاذ مالیات در ارزهای دیجیتال است

براساس گزارش Business Korea، کارشناسان مالی کره جنوبی به دولت این کشور توصیه کرده‌اند; پیش از اینکه شهروندان را به پرداخت مالیات بردرآمد انتقال مجبور کنند; مالیات معاملات کوچک (سطح پایین) را در سود ارزهای دیجیتال به کار بگیرند; شنیده‌ها حاکی از این موضوع است که دولت کره جنوبی برنامه اصلاح مالیاتی خود را در اواخر سال 2020 میلادی اعلام خواهد کرد.
مالیات معاملات کوچک به دلیل عدم وجود زیر ساخت‌های قانونی برای تصویب مالیات انتقال توصیه شده است.

 نشستی که در تاریخ 21 فوریه سال 2020 برگزار گردید

 در این نشست اعضای انجمن سیاست‌های مالی کره به دولت این کشور پیشنهاد کردند تا این طرح دو مرحله‌ای را تصویب کند; البته این پیشنهاد با استدلال اینکه استفاده از رویکرد مشورتی برای اجرای مالیات بر درآمد ارزهای دیجیتال موثر خواهد بود، ارائه گردیده است.

شایان ذکر است انجمن بلاک چین کره با پیشنهاد کارشناسان امور مالیاتی این کشور موافقت کرده است; علاوه بر این، این انجمن خاطر نشان کرده است پیش از اعمال مالیات انتقال، شفافیت در تعریف هزینه‌های اکتساب ارزهای دیجیتال ضروری خواهد بود.
اما این تعریف کار ساده‌ای نیست; چرا؟
زیرا ارزهای دیجیتال با نرخ‌های مختلفی در صرافی‌های رمزارز کره جنوبی ترید و معامله می شوند.

مالیات بر ارزهای دیجیتال در کشور کره جنوبی اجتناب ناپذیر است!

ماه گذشته Cointelegraph گزارشی منتشر کرد که نشان می دهد; وزرات اقتصاد و دارایی کره جنوبی در نظر دارد مالیات 20 درصد بر درآمد حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال را اتخاذ کند. طبق این گزارش، فریم ورک مالیاتی خاص و مشخص‌تری پیرامون ارزهای دیجیتال در کشور کره جنوبی در راه است.

وزارت استراتژی و دارایی قبلی کره جنوبی ماه گذشته اظهار داشت:

“درمورد تراکنش ارز مجازی یک شرکت، تمامی تراکنش‌هایی که دارایی‌های خالص شرکت را افزایش می دهند تحت قانون فعلی مشمول مالیات قرار خواهند گرفت; بنابراین، این ترکنش‌ها مشمول مالیات می شوند اما تنها با مشخص کردن تراکنش‌های ارز مجازی; تولید نتایج درآمد مالیاتی عملا غیر ممکن خواهد بود”.

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.