آیا ماین رمزارز مونرو به صورت تک نفره به صرفه است یا خیر؟

0 ۱۲۷

مونرو رمزارزی است که به نظر می رسد ماینِ آن به راحتی انجام می شود، حتی اگر کاربری مجهز به آخرین تجهیزاتِ سخت افزاری نباشد!

با این تفاسیر، آیا ماینِ رمزارز مونرو به صورت فردی به صرفه است یا باید حتما به یک استخر ماینینگ پیوست؟

اگر کاربری می خواهد سودِ بیشتری به دست آورد و از پرداختِ هزینه‌های استخراجِ مرتبط با استخرهای ماینینگ اجتناب کند; بهترین راه برای او، ماینِ رمزارز مونرو به صورتِ فردی است; اما از طرفی دیگر، اگر کاربری بخواهد درآمد قابل توجهی از طریقِ ماینینگ رمزارز مونرو به دست آورد; بهترین روش برای او، پیوستن به یک استخر ماینینگ رمزارز مونرو است.

در این مقاله، به توضیحِ مزایا و معایبِ ماینِ رمزارز مونرو و به صرفه بودن یا نبودن این فرآیند می پردازیم!

مزایای ماینینگِ رمزارز مونرو به صورت فردی:

برخلاف آنچه که اکثر افراد می گویند; کاربران ارزهای دیجیتال با ماینِ رمزارز مونرو به صورت فردی می توانند; به مزایای قابل توجهی دست پیدا کنند تا اینکه به یک استخر ماینینگ رمزارز مورنو بپیوندند;اولین مزایایِ بزرگ ماینِ رمزارز مونرو به صورت فردی این است که کاربران از پرداختِ هزینه‌های مرتبط با استخراجِ رمزارز مونرو در استخرهای ماینینگ راحت هستند.

تقریبا تمام استخرهای ماینینگ رمزارز مورنو حدودِ یک درصد از سود به دست آمده از طریقِ ماینرها را به عنوان هزینه‌های مرتبط با استخراج دریافت می کند.

بنابراین، هنگامی که کاربران ارزهای دیجیتال به صورت فردی اقدام به ماین رمزارز مونرو کنند; دیگر نیازی به پرداخت این هزینه‌ها نداشته و تمام سود به دست آمده از آن خودشان خواهد بود;یکی دیگر از دلایل ماین رمزارز مونرو به صورت انفرادی این است; که با انجام این کار، سببِ غیرمتمرکز شدنِ بیشتر شبکه‌ی مونرو شده و ماینِ این رمزارز ایمن تر می شود;در فرآیند ماینینگ رمزارز مونرو در استخرهای ماینینگ; همیشه احتمال شکست و انجام حملاتِ 51 درصدی وجود دارد!

در فرآیند ماینینگ رمزارز مونرو در استخرهای ماینینگ، به راحتی می توان سود به دست آورده را پیش بینی کرد; در صورتی که در ماینِ این رمزارز به صورت فردی، این امکان وجود ندارد; زیرا نمی توان پیش بینی کرد که کامپیوترهای مورد نظر (برای انجام فرآیند ماینینگ) چه مقدار توانایی برای ماین یک بلاک و دریافت پاداش دارند.

معایب ماین رمزارز مونرو به صورت فردی:

مسلما یکی از معایبِ بزرگ ماینِ رمزارز مونرو به صورت فردی، “غیرقابل پیش بینی بودن” این فرآیند است;هنگام ماینِ رمزارز مونرو در استخرهای ماینینگ، ماینرها می دانند چه مقدار سود و درآمد کسب خواهند کرد;هنگامی که ماینرها به صورت فردی شروع به ماینِ رمزارز مونرو می کنند; این احتمال بسیار زیاد است که نتوانند به مدتِ چندین هفته یا چندین ماه حتی یک بلاک را نیز ماین کنند.
بنابراین، ماینرهای رمزارز مونرو با پیوستن به یک استخر ماینینگ بهتر می توانند; بر روی سرمایه گذاری‌های انجام شده‌ی خود برنامه ریزی انجام داده و درآمد کسب کنند;هنگامی که ماینرها از طریقِ استخرهای ماینینگ اقدام به ماینِ رمزارز مونرو می کنند; براساسِ درصدی از قدرتِ هشی که برای ماینِ مونرو ارائه می کنند، پاداش کسب می کنند.

اما همیشه هزینه‌هایی وجود دارند که میزانِ سود به دست آمده را کاهش دهند!

با تمام این تفاسیر، ماینِ رمزارز مونرو به صورت فردی مقرون به صرفه است یا خیر؟

چگونه می توان مشخص کرد که ماینِ رمزارز مونرو به صورت فردی مقرون به صرفه خواهد بود یا نه؟
به سادگی و با استفاده از ابزارهایی، به راحتی می توان فهمید که آیا ماینِ مونرو به صورت فردی سود آورتر است یا پیوستن به یک استخر ماینینگ!

یکی از این ابزارها، محاسبه گرِ ماینینگِ “CoinWarz’s Monero” است.

برای درکِ این مفهوم به مثال زیر توجه کنید:

کاربری قصد دارد با استفاده از یک لپ تابِ مک بوک و میانگینِ میزان هزینه‌ی برق مصرفی در شهر نیویورک اقدام به ماینِ رمزارز مونرو کند;البته برای محاسبه‌ی میزان سودِ به دست آمده از طریقِ ماینینگ رمزارز مونرو به صورت فردی، ماینرها باید میزانِ ارزشِ کامپیوتر خود و میانگینِ هزینه‌ی برقِ مصرفی را در CoinWarz’s Monero وارد کنند.

اولین چیزی که یک ماینر برای محاسبه‌ی میزانِ سود خود باید در محاسبه گرِ ماینینگ وارد کند; میزان “هش ریت در هر ثانیه” است;با وارد کردن این میزان، مشخص می شود که کامپیوتر مورد نظر ماینر چه میزان توانایی برای پیدا کردن و ماینِ یک بلاک و دریافتِ پاداش دارد!

همچنین در حال حاضر، میزانِ هش ریت چیزی نیست که بتوان آن را با مشخصاتِ کامپیوتری محاسبه کرد!

کاربران برای پیدا کردنِ میزان هش ریتِ کامپیوترهای خود باید به وبسایت‌های مرتبط مراجعه کرده و با تستِ سخت افرار خود، میزان هش ریت مورد نظر را به دست آورید; ” WhatIsMyHashrate” یکی از وبسایت‌های تعیین کننده‌ی میزانِ هش ریتِ کامپیوتر است.

بنابراین با داشتنِ میزان نرخ هش ریت، می توان اولین فیلدِ موجود در محاسبه گرِ ماینینگ CoinWarz’s Monero را پر کرد.
گزینه‌ی بعدی که یک ماینر موظف به پر کردن آن است، میزان هزینه‌ی برق مصرفی است; هر چه میزانِ هزینه‌ی برق مصرفی بیشتر باشد; سود به دست آمده از طریقِ ماینینگ رمزارز مونرو کم تر خواهد بود.

سپس ماینر باید میزان هزینه‌ی برق مصرفی خود را وارد کند.

در دو فیلد بعدی، ماینرها باید میزانِ نرخِ مونرو در برابر رمزارز بیت کوین و میزانِ نرخ بیت کوین در برابر ارز فیات دلار را وارد کنند;گزینه‌ی آخری که یک ماینر باید در محاسبه گر مورد نظر وارد کند; قیمتِ کامپیوتری است که می خواهد ماین را با آن انجام دهد.

در نهایت، با وارد کردنِ مقادیر مورد نظر در محاسبه گر ماینینگ رمزارز مونرو ” CoinWarz’s Monero” می توان به این نتیجه رسید; که آیا ماینِ این رمزارز به صورت فردی مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر!!
برای انجام این کار تنها کافی است که ماینر مورد نظر بر روی گزینه‌ی “Calculate” کلیک کرده و ببیند آیا ماینِ رمزارز مونرو برایش سود آور خواهد بود یا نه!

نتیجه گیری:

تمام مراحلی که در بالا به آن اشاره شد، برای محاسبه‌ی میزانِ سود به دست آمده از طریقِ ماینِ رمزارز مونرو به صورت فردی الزامی است;تنها با داشتن میزان ارزش کامیپوتر مورد نظر خود و میانگین هزینه‌ی برق مصرفی در ابزارهای محاسبه گرِ ماینیگ رمزارز مونرو; می توان به این نتیجه رسید که آیا ماینِ مونرو به صورت فردی مقرون به صرفه خواهد بود یا نه.

با تمام این تفاسیر، ماینِ رمزارز مونرو بسیار سودآور خواهد بود زیرا الگوریتم کریپتوگرافیک این رمزارز دربرابر ماینینگ از طریقِ دستگاه‌های ASIC مقاومت می کند; به عبارت دیگر، هر شخصی می تواند با یک CPU یا GPU رمزارز مونرو را ماین کند; زیرا این رمزارز را می توان با هر دستگاه کامپیوتری استانداردی ماین کرد; و برای ماینِ این رمزارز به دستگاه‌های فوق پیشرفته و غولی مانند ASIC نیاز نیست.

همچنین، ماینِ هر بلاک رمزارز مونرو در هر 2 دقیقه انجام می شود; و پاداشی که برای ماینِ هر بلاک در نظر گرفته شده است نیز حدود 4.99 مونرو است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

 

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.