مبانی استراتژی ترید ارزهای دیجیتال

0 ۹۸

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، با سرمایه گذاری در دیگر دارایی‌ها متقاوت است.

اگر کاربران در ترید ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری بر روی آن‌ها از استراتژی‌های مناسبی استفاده کنند، قطعا بازده سرمایه گذاری خوبی را به دست خواهند آورد.

اما در ابتدا باید برای طراحی استراتژی ترید ارزهای دیجیتال به دو نکته توجه داشته باشند:

  • انتخاب یک صرافی رمزارز مناسب و قابل اعتماد:

صرافی رمزارز، مکانی است که کاربران این صنعت به خرید، فروش و ترید ارزهای دیجیتال می پردازند; صرافی رمزارز Binance یکی از بزرگ ترین صرافی‌های موجود است.

  • انتخاب رمزارز مناسب

کاربران باید نکاتی را در نظر داشته باشند!

علاوه بر استراتژی‌های موجود، کاربران ارزهای دیجیتال باید اطلاعات مناسبی هم پیرامون بازارهای مربوط داشته باشند.

بازارهای مربوط تقریبا نوسانات زیادی دارند:

این امکان وجود دارد که در طی چند روز، نوسانات 20% در ارزش کوین‌های دیجیتالی دیده شود;تکنولوژی بلاک چین جدید و در حال توسعه است; عاملی که باعث بی ثباتی و ایجاد نوسان در بازار ارزهای دیجیتال می شود; به تکنولوژی پشت پرده این ارزها یعنی تکنولوژی بلاک چین که جدید و در حال تغییر و تکامل بوده; مربوط می شود. هنگامی که ارزش تکنولوژی بلاک چین در خارج از صنعت ارزهای دیجیتال افزایش پیدا کند; ارزش ارزهای دیجیتال نیز به نوبه خود افزایش پیدا می کنند.

شروع کنید!

تنها بر روی پولی سرمایه گذاری انجام دهید که از دست دادن آن پول برایتان اهمیتی نداشته باشد!
ازرش ارزهای دیجیتال به سرعت بالا و پایین می شود. تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال می توانند تحت تاثیر جریانات هک و مشکلاتی که در این زمینه به وجود می آیند؛ قرار گرفته و ارزش‌شان کاهش پیدا کنند. اما اگر کاربران این صنعت، مواضع خود را مشخص کرده و تصمیم گیری‌های مناسبی در این باره بگیرند، کمتر دچار ضرر و زیان خواهند شد. با تمام این شرایط، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار ریسک پذیر بوده و احتمال از دست دادن پول‌های سرمایه گذاری شده وجود دارد.

تحقیقات لازم را انجام دهید

برای انجام سرمایه گذاری در هر بازار مالی، باید از قبل تحقیقات و مطالعات لازم به عمل آیند، اما با این حال این عمل در ارزهای دیجیتال بسیار مهم تلقی می شود. کاربران قبل از انجام سرمایه گذاری و خرید ارزهای دیجیتال در ابتدا باید تحقیقات لازم را انجام دهند که ببینند آیا ارز مورد نظر، اهداف سرمایه گذاری آن‌ها را برآورده می کند یا خیر!
کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری در شرکت تولید کننده آن و سرمایه گذاری در تکنولوژی بلاک چین است.

اجتناب از FOMO!

ارزهای دیجیتال بسیار وسوسه انگیز هستند. بنابراین، بسیاری از افراد به خرید رمزارزهایی که قیمت بالایی دارند، روی می آورند که با کاهش ارزش رمزارز مورد نظر، پول زیادی را از دست می دهند. در نهایت، به این نتیجه می توان رسید که در صنعت ارزهای دیجیتال، تنها بر اساس این ملاک که همهمه و آوازه ارزی در همه جا گسترش پیدا کرده است، سرمایه گذاری نباید انجام داد.

ایجاد تنوع در پورتفولیو (سبد دارایی) خود

کاربران باید تصمیم بگیرند که در کدام یک از ارزهای دیجیتال می خواهند سرمایه گذاری انجام دهند; علاوه بر این، بیش از 1500 رمزارز در بازارهای ارز دیجیتال وجود دارد; با این شرایط، به تمام کاربران این صنعت توصیه می شود که در سرمایه گذاری‌های خود از شرط بندی‌های ایمنی استفاده کنند.

استفاده از حد ضرر در تریدهای روزانه

هنگامی که یک کاربر برای معامله‌ مورد نظر خود، حد ضرر (به انگلیسی Stop loss ) تعیین می کند به این معنی است که می خواهد میزان زیان معامله‌ی مورد نظر خود را به میزان دلخواه خود، محدود کند.

استفاده از حد سود در تریدهای روزانه

هنگامی که یک کاربر برای معامله‌ مورد نظر خود، حد سود (به انگلیسی Take Profit) مشخص می کند به این معناست، زمانی که معامله‌ مورد نظر در سود تعیین شده قرار گرفت، معامله بسته خواهد شد.

سرمایه گذاری بلند مدت

افراد هنگام استفاده از استراتژی بلند مدت در انجام سرمایه گذاری در بازار بوس اوراق بهادار می توانند برای انجام سرمایه گذاری از داده‌های تاریخی استفاده کنند; اما این مسئله برای ارزهای دیجیتال همیشه صدق نمی کند زیرا داده‌های در دسترس بسیار محدود هستند.
اما در نهایت، افرادی که می خواهند سرمایه گذاری‌های بلند مدت انجام دهند می توانند داده‌های مورد نظر را با فعالیت‌های اخیر بازار را ارزیابی کنند تا بتوانند عملکرد یک ارز را برای مدت زمانی طولانی پیش بینی بکنند.
این استراتژی می تواند برای انجام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی که چندین سال از ارائه و راه اندازی آن‌ها می گذرد، سودمند باشد.

سرمایه گذاری کوتاه مدت

انجام سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت، رویکردهای متفاوتی در برابر سرمایه گذاری‌های بلند مدت اتخاذ می کنند; هدف از انجام این نوع استراتژی‌ها; بازگشت سریع سرمایه در مدت زمان کوتاه است; در حالت ایده‌آل، کاربران سرمایه گذاری انجام می دهند; قیمت ارز مورد نظر افزایش پیدا می کند و کاربران برای کسب سود، اقدام به فروش رمزارز می کنند.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.