مجوز فعالیت 6 هزار دستگاه ماینینگ به توسط وزارت صنعت و معدن ایران

0 ۴۴

مقامات ایرانی مجوز فعالیت 6 هزار دستگاه ماینینگ را صادر کردند

اخبار اخیر حاکی از آن است که وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران، مجوز فعالیت یک شرکت ماینینگ در داخل کشور را صادر کرده است. مجوز فعالیت 6 هزار دستگاه ماینینگ برای یک شرکت ماینینگ ترکیه‌ای با نام iMiner صادر گردیده؛ و در این راستا، اجازه فعالیت این شرکت در استان سمنان ایران داده شده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران بعد از گمانه زنی‌های بسیار، مجوز فعالیت شرکت ماینینگ ارزهای دیجیتال iMiner را در درون کشور صادر کرده است.

شروع فعالیت این شرکت در ایران همراه با 6 هزار ریگ ماینینگ ارزهای دیجیتال خواهد بود.

با این اوصاف، این شرکت در شروع فعالیت خود، خواهد توانست که به یکی از بزرگ‌ترین ماینرهای ارزهای دیجیتال در ایران تبدیل شود.

در این خصوص، بر اساس یک مقاله منتشر شده در تاریخ 29 آوریل، این شرکت ماینینگ ترکیه‌ای رقمی در حدود 7.3 میلیون دلار را در مزارع ماینینگ بیت‌کوین استان سمنان ایران سرمایه‌گذاری کرده است.

پیش‌بینی می‌شود که در کل در این مزارع، تعداد 6 هزار دستگاه ماینینگ با قدرتی بالغ بر 96 هزار تراهش در ثانیه به ماینینگ بیت‌کوین بپردازند.

این مقدار از قدرت ماینینگ به صورت متوسط چیزی در حدود 16 تراهش بر ثانیه خواهد بود. جالب است که بدانید این قدرت ماینینگ با قدرت ماینینگ نوشته شده در سایت شرکت معتبر علائددین نیز برابری می‌کند.

همچنین لازم به ذکر است که در کنار این فعالیت‌ها، شرکت iMiner، از طریق دفترهای کاری خود در سمنان و تهران به سرویس‌های تریدینگ و نگهداری از ارزهای دیجیتال خود در منطقه خاورمیانه نیز ادامه خواهد داد.

نقش ماینینگ ارزهای دیجیتال در اقتصاد ایران

در جولای سال 2019 بود که دولت ایران، فعالیت ماینینگ ارزهای دیجیتال را به عنوان یک فعالیت صنعتی تصویب نمود. از آن زمان به بعد، دولت ایران به بیش از 1000 شرکت ماینینگ از جمله شرکت iMiner مجوز فعالیت را در این زمینه صادر کرده است.

در نظر داشته باشید که هزینه‌های انرژی در ایران نسبت به سایر کشورها بسیار پایین‎تر می‎باشد. از این رو و با توجه به هزینه‌های بالای برق در عملیات ماینینگ، بسیاری از ماینرها ایران را به عنوان محلی جذاب برای ماینینگ ارزهای دیجیتال در نظر گرفته‌اند.

در حال حاضر، اقتصاد ایران به دلیل مواردی مانند پاندمی ویروس کرونا، تحریم ایالات متحده آمریکا و برخی قدرت‌های غربی در شرایط بسیار خاص و دشواری قرار دارد.

در این راستا و برای کاهش فشارهای اقتصادی، برخی از مقامات نظامی کشور، پیشنهاد داده‎اند که از ارزهای دیجیتال برای انجام تجارت با سایر کشورها استفاده شود. چرا که بدین ترتیب می‎توان ضمن رونق تجارت و ورود ارز به داخل کشور، بسیاری از تحریم‌های بی اساس را نیز به راحتی دور زد.

البته در زمان‌های قبل، نگرش مقامات ایرانی نسبت به ماینینگ ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت بود. به طوری که در آن زمان‌ها دولت با ماینینگ ارزهای دیجیتال مخالف بود و با توجه به رونق قاچاق دستگاه‌های ماینینگ و فعالیت غیر مجاز بسیاری از ماینرها در داخل کشور، مقامات حتی برای افشای موارد غیر مجاز نیز جایزه تعیین کرده بودند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.