محدودیت معاملات مارجین در صرافی‌های ژاپنی!

0 ۳۴

ژاپن و بیتکوین

طبق گزارش‌های منتشر یافته; مبادلات بیت کوین و ارزهای دیجیتال در کشور ژاپن در بهار امسال; با محدودیت‌های قابل توجهی در معاملات مارجین روبرو خواهند شد;براساس گزارش خبرگزاری The Japan Times; منابع ارجاع در تنظیم امور مالی ژاپن و آژانس خدمات مالی (FSA) ژاپنی قصد دارند; اهرم مارجین را به دو برابر کل سپرده‌های ترید کنندگان، محدود کنند.

FSA به دنبال مقابله با نوسانات ارزهای دیجیتال است!

این حرکت از حد چهار برابر سپرده‌های ترید کنندگان; که صنعت ارز داخلی در سال گذشته از طریق یک نهاد خود نظارتی به خود تحمیل کرده است; پیروی می کند;طبق گفته منابع FSA; دلیل انجام چنین محدودیت‌هایی محافظت در برابر دوره‌های ناپایدار و پرنوسان در بازارهای ارز دیجیتال است.
با تمام این تفاسیر، هنوز مشخص نشده است که آیا این محدودیت‌ها بلافاصله پس از معرفی قانون اعمال خواهند شد یا خیر!

ترید ارزشمند؟

معاملات مارجین می توانند به دلیل اندازه بالقوه برد یا ضرر; به ویژه در شرایطی که تعداد زیادی از سرمایه گذاران به یکباره درگیر این کار می شوند; حرکت قابل توجهی در بازار داشته باشند.
براساس گزارش منتشر یافته به وسیله Cointelegraph; تاثیر این ابزار باعث ایجاد بحث و جدل‌های فراوانی شده است; زیرا برخی دستکاری عملکرد قیمت ارزهای دیجیتال را به آن نسبت می دهند.

داده‌های موجود نشان می دهند; معاملات مارجین در ماه اکتبر سال 2019 میلادی; مورد علاقه ژاپنی‌ها بوده است.

این گونه که به نظر می رسد; صرافی‌های رمزارز تاحدودی تغییرات مورد نظر را پیش بینی می کنند; در عین حال، Coincheck اعلام کرده است معاملات اهرمی را از ماه مارس سال 2020 میلادی متوقف خواهد کرد!

کشور ژاپن به دنبال این است که به یک حوزه قضایی دوستانه در زمینه ارزهای دیجیتال تبدیل شود و علاوه بر آن; مقررات مجازی را تقویت کرده و بر روی صرافی‌های رمزارز نظارت دقیق تری داشته باشد; در همین حال; مقامات ژاپنی اظهار داشته‌اند که هیچ تقاضایی برای ارز دیجیتال مرکزی یا CBDC در بین مصرف کنندگان مشاهده نمی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.