بررسی مزایا و معایب خرید اتوماتیک و دستی ارزهای دیجیتال

2 ۳۵

در بین تمامی بازارهای خرید و فروش جهانی، بازار ارزهای دیجیتال یکی از سودآورترین موارد شناخته می‌شود.

دلیل اصلی سودآوری بالای این بازار; نوسانات قیمتی زیاد و گاه و بیگاه آن می‌باشد; یعنی در این پلتفرم، هر لحظه ممکن است قیمت ارزها تحت تأثیر عواملی قرار گرفته و با افزایش و یا کاهش‌های چشمگیری رو به رو گردد.
از این رو هر سرمایه‌گذاری که بتواند در زمان این جزر و مدهای قیمتی بهترین خرید و فروش‌ها را انجام دهد;موفق به کسب سود بسیار مناسبی خواهد بود; ولی در نظر داشته باشید که انجام این کار نیز; مستلزم صرف وقت زیاد می‌باشد. بدین صورت که فرد باید دائماً به صورت آنلاین در بازار فعال بوده و نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال مختلف را رصد نماید.

در این جا است که ممکن است فرد نتواند وقت کافی برای فعالیت مناسب در بازار را داشته باشد; از این رو برای رفع این مشکل، تکنولوژی ربات‌های معامله‌گر در بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است; در این روش، ربات‌های معامله‌گر به صرافی‌های مدنظر شما متصل شده و بر اساس نظر قبلی شما و یا بر اساس متد و الگوریتمی خاص; نسبت به انجام خرید و فروش‌های مختلف اقدام می‌نمایند.

حال بحث اصلی این مقاله، این است که از بین دو روش خرید و فروش دستی و انجام معامله از طریق ربات‌ها; کدام یک می‌تواند در کنار کاهش ریسک ضرر مالی; بهترین سودهای ممکن را برای فرد سرمایه‌گذار در بر داشته باشد.

مزایا و معایب خرید دستی

مزایا
 • پیاده‌سازی استراتژی‌ها و عقاید شخصی در خرید و فروش‌ها

در این حالت فرد با مشاهده نوسانات قیمتی بازار، می‌تواند به راحتی نظر شخصی خود را در خرید و فروش‌ها وارد کرده و معامله را بر وفق مراد خود انجام دهد.

معایب
 • نیاز به آنلاین بودن زیاد

فرد باید دائماً به صورت آنلاین تغییر و تحولات قیمتی ارزهای دیجیتال مختلف موجود در بازار را دنبال نماید؛ تا در صورت نیاز با انجام خرید و فروش لحظه‌ای موفق به کسب درآمد گردد.

 • امکان بروز خطا در موقع خرید و فروش‌ها

ممکن است در زمان انجام معامله، به دلیل امکان وجود خطای انسانی، فرد سرمایه‌گذار در خرید و یا فروش مدنظر خود اشتباه نماید. در بسیاری از موارد شاهد بروز چنین خطاهایی هستیم، مثلاً فرد ممکن است به جای فروش 75 درصد از دارائی اتریوم خود، تمامی آن را به فروش برساند.

 • وقت‌گیر بودن خرید و فروش‌ها

شاید نیاز باشد که فرد سرمایه‌گذار از استراتژی آربیتراژ برای انجام خرید و فروش و بدست آوردن سود استفاده نماید; ولی از آن جایی که پیاده‌سازی این استراتژی; نیازمند سرعت بسیار بالا می‌باشد، به احتمال زیاد فرد به صورت دستی موفق به انجام روش آربیتراژ نخواهد شد. در این حالت; استفاده از روش اتوماتیک خیلی بهتر خواهد بود.

مزایا و معایب خرید اتوماتیک

مزایا
 • انجام خرید و فروش‌ها در هر لحظه

ربات‌ها خودشان بر اساس دستورالعمل‌هایی که قبلاً به آن‌ها داده شده; در هر لحظه با فراهم شدن شرایط مناسب، نسبت به انجام معامله اقدام می‌کنند.

 • امکان پیاده‌سازی انواع استراتژی‌های برتر موجود در بازار

هر رباتی دارای سبد استراتژی‌های مخصوص به خود است. سرمایه‌گذار می‌تواند یا آن‌ها را به صورت تکی مورد استفاده قرار دهد و یا این که از ترکیب موفقی از این استراتژی‌ها بهره‌مند گردد.

 • امکان فعالیت همزمان در چندین صرافی

ربات‌ها با استفاده از APIهای طراحی شده، قادر هستند که در هر لحظه در چندین صرافی به صورت همزمان نسبت به انجام خرید و فروش‌های موفق اقدام نمایند. با استفاده از این ویژگی به راحتی می‎توان استراتژی آربیتراژ زمان را پیاده‌سازی نمود.

 • ردیابی لحظه‌ای قیمت‌ها

نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال به صورت لحظه‌ای ردیابی و مانیتورینگ شده و گزارش‌ها و هشدارهای لازم در اختیار سرمایه‌گذار قرار خواهند گرفت.

معایب
 • ممکن است خواسته واقعی سرمایه‌گذار پیاده‌سازی نشود

در برخی موارد، ممکن است که ربات معامله‌گر آن چیزی را که سرمایه‌گذار مدنظرش بود; پیاده‌سازی ننماید.

 • بروز خطاهای نرم افزاری

هر نرم افزاری هر لحظه ممکن است با مشکلات مخصوص به خود رو به رو شود; ممکن است نیاز به آپدیت داشته باشد و یا این که احتمال دارد که نرم افزار دچار کرش شده باشد. در همه این موارد، عملکرد خرید و فروش سرمایه‌گذار با توقف رو به رو خواهد شد.

 • هزینه‌بر بودن

بسیاری از ربات‌ها تنها خدمات ناچیزی از خود را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهند. در این راستا برای بدست آوردن بازه‌ی قابل توجهی از خدمات اینچنین ربات‌هایی، فرد باید هزینه‌هایی را به شرکت ارائه دهنده ربات پرداخت نماید.

80%
Awesome
 • Design
۲ نظرات
 1. هادی می‌گوید

  ممنون از مطالب به روز

  1. ثنا شمسافر می‌گوید

   ممنون که همراه بلاگ دری کوین هستید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.